طرح توجیهی تجهیزات پزشکی[سال 1401] اخذ مجوز+وام

طرح توجیهی تجهیزات پزشکی_پرشین پلن

فهرست مطالب

در این مقاله درباره طرح توجیهی تجهیزات پزشکی صحبت خواهیم کرد. یکی از مهمترین پارامترها جهت دریافت مجوز شروع یک کسب و کار صنعتی از وزارت صمت (صنعت، معدن، تجارت)، داشتن طرح توجیهی به روز می‌باشد. در نتیجه کارشناسان ما در تیم پرشین پلن با بررسی طرح تولید تجهیزات پزشکی از زوایای مختلف و با استفاده از مطالعات انجام شده در بازار اقدام به نگارش طرح توجیهی تجهیزات پزشکی نموده‌اند.

تجهیزات پزشکی، به ابزار، تجهیزات و وسایل مورد استفاده در حوزه پزشکی گفته می‌شود که برای تشخیص بیماری، جلوگیری از آن و یا درمان بیماری مورد استفاده قرار می‌گیرند. تجهیزات پزشکی بسیار گسترده بوده و از بازار فروش پررونقی نیز برخوردار هستند.

معرفی و مزایای تولید تجهیزات پزشکی

همانگونه که ذکر شد، تجهیزات پزشکی، دسته‌ای از ابزار و وسایل مورد استفاده در حوزه پزشکی هستند که فرایند تشخیص، درمان و یا پیشگیری از بیماری را ساده‌تر می‌کنند. در نتیجه در علم پزشکی، این تجهیزات از اهمیت بسیار بالایی برخوردار هستند.

از جمله‌ی مهمترین مزایای طرح تولید تجهیزات پزشکی می‌توان به گزینه‌های زیر اشاره نمود:

 • درآمدزایی از طریق تولید این دسته از تجهیزات پرکاربرد
 • اشتغال زایی به صورت مستقیم و غیرمستقیم برای افراد مختلف
 • ارائه تجهیزات پزشکی استاندارد و باکیفیت در بازار داخلی
 • رقابت با برندهای خارجی مطرح در حوزه تجهیزات پزشکی

توجیه پذیری اقتصادی طرح توجیهی تجهیزات پزشکی

اما درباره توجیه پذیری اقتصادی طرح توجیهی تجهیزات پزشکی لازم به یادآوری است که تحقیقاتی که در حوزه این دسته از تجهیزات پزشکی صورت گرفته، به خوبی نشان می‌دهد که این تجهیزات با توجه به گستردگی و کاربرد فراوانی که دارند، یکی از پرتقاضاترین تجهیزات و وسایل در حوزه سلامت و بهداشت هستند. در نتیجه تولید تجهیزات پزشکی می‌تواند درآمد قابل توجهی را به همراه داشته باشد.

در کنار این موارد، شرایط برای تولید تجهیزات پزشکی به شدت فراهم است و هنوز برندهای زیادی در این زمینه فعالیت نمی‌کنند. لذا این دو عامل از جمله عوامل مهمی هستند که سبب می‌شوند، طرح تولید تجهیزات پزشکی از توجیه پذیری اقتصادی قابل قبولی برخوردار باشد.

دستگاه‌ها و تجهیزات مورد نیاز برای تولید تجهیزات پزشکی

تجهیزات پزشکی انواع مختلفی دارند و لذا شرایط تولید این تجهیزات نیز متفاوت خواهد بود. با این وجود، مهمترین ماشین آلات و تجهیزات مورد نیاز برای اجرایی کردن طرح تولید تجهیزات پزشکی عبارتند از:

 • دستگاه پرس هیدرولیک صد تن
 • دستگاه پرس ضربه‌ای چهل تن
 • اره پروفیل بر
 • سیکلن
 • دستگاه پرس مکانیکی پنج تن
 • قالب شیشه زنی
 • دستگاه گرد بر
 • بوبین پیچ تراش
 • دقیق سنج
 • مته دریل
 • سوراخ سنج و رنگ پاش دیجیتالی و…

معرفی دستگاه‌ها و تجهیزات مورد نیاز برای تولید تجهیزات پزشکی_پرشین پلن

سود و درآمد تولید تجهیزات پزشکی

بازار پررونق تجهیزات پزشکی در کنار فراهم بودن شرایط تولید این تجهیزات سبب شده تا این طرح، یکی از طرح‌های سودآور و اقتصادی قلمداد شود. با این وجود میزان سود و درآمدی که از طرح تولید تجهیزات پزشکی به دست می‌آید، اولا به نوع تجهیزات پزشکی و در ثانی به حجم آن بستگی دارد. تحقیقات انجام شده در بازار تجهیزات پزشکی نشان می‌دهد که سودآوری طرح توجیهی تجهیزات پزشکی در کشور ما در حدود 25 درصد می‌باشد.

آشنایی با انواع مختلف تجهیزات پزشکی

همانطور که ذکر شد، تجهیزات پزشکی ابزار و وسایلی هستند که در علم پزشکی به کار گرفته می‌شوند. این ابزار انواع مختلفی دارند و تجهیزات پزشکی بالغ بر صد نوع تجهیزات خاص هستند. از جمله‌ی مهمترین انواع تجهیزات پزشکی می‌توان به موارد زیر اشاره نمود:

 • وسایل معاینه:
  یکی از ساده‌ترین انواع تجهیزات پزشکی که تقریبا تمامی پزشکان از آن‌ها استفاده می‌کنند، وسایل معاینه هستند. این وسایل انواع مختلفی دارند که مهمترین آن‌ها دستگاه سنجش فشار خون، دماسنج، رتینوسکوپ، دستگاه تست قند خون، چراغ قوه جهت معاینه گلوی بیمار، ترازوی وزن، اتوسکوپ و … هستند.
 • وسایل عمومی:
  تجهیزاتی مثل برانکارد، صندلی چرخ دار، تخت‌های بیمارستانی، پنبه و الکل در این دسته قرار می‌گیرند.
 • ابزار تشخیصی:
  یکسری ابزار در علم پزشکی هستند که برای تشخیص بیماری‌های مختلف به کار گرفته می‌شوند. از جمله مهمترین تجهیزات پزشکی تشخیصی می‌توان به اسپیرومتر، تجهیزات پرتونگاری، تجهیزات اولتراسونیک، الکتروانسفالوگرام، ام ار آی، تجهیزات سی تی اسکن، تجهیزات درون بین، تجهیزات اندازه گیری نوار و ضربان قلب، تجهیزات پرتو پزشکی، تجهیزات ثبت نوار عصب و … اشاره نمود.
 • تجهیزات درمانی:
  تجهیزات پزشکی درمانی در واقع تجهیزاتی هستند که برای درمان بیمار مورد استفاده قرار می‌گیرند. ساده‌ترین تجهیزات درمانی آمپول و دارو هستند. علاوه بر این، باند، سوزن گیر، سرسوزن، پنست، ست سرم، سوند، دستگاه اکسیژن ساز، آنژیوکت، آتل، گالی باد، تجهیزات لیزری و … از جمله‌ی دیگر انواع تجهیزات درمانی هستند.
 • تجهیزات آزمایشگاهی:
 • این تجهیزات برای بررسی نتایج آزمایش اشخاص مورد استفاده قرار می‌گیرند. دستگاه تجزیه ترکیبات و مواد موجود در خون بیمار، اتو آنالایزر، کیت‌های تشخیص طبی آزمایشگاهی، دستگاه شمارش گلبول‌های خون، دستگاه آنالیزور و … از جمله‌ی مهمترین انواع تجهیزات آزمایشگاهی هستند.
 • تجهیزات اتاق عمل:
  یکی از مهمترین و حساس‌ترین تجهیزات پزشکی، تجهیزات اتاق عمل هستند. تجهیزات بیهوشی بیمار، دستگاه مکش یا ساکشن، مانیتور، میز اتاق عمل، کلمپ و نگهدارنده‌ها، لباس اتاق عمل، ماسک جراحی، دایسکتور، تورنیکه و … از جمله‌ی مهمترین انواع تجهیزات اتاق عمل هستند.
 • تجهیزات دندانپزشکی:
  این دسته از وسایل پزشکی هم انواع گوناگونی دارند که مهمترین آن‌ها دستگاه ساکشن دندان، آمالگاماتور، اتوکلاو، یونیت دندانپزشکی، تابوره، فرز، جرم گیر دندان، فرز آنگل، شیلد، تیغ جراحی، توربین و آبینه دندانپزشکی و … هستند.
  طرح توجیهی شرکت پخش مواد غذایی⚜️(سال 1420)

طرح توجیهی تجهیزات پزشکی برای گرفتن مجوز

شروع هر پروژه‌ای در قدم اول به یکسری مجوز نیاز دارد. درباره طرح تولید تجهیزات پزشکی نیز در وهله‌ی اول باید جهت دریافت مجوز به وزارت صنعت، معدن، تجارت مراجعه کنید و درخواست مجوز بدهید. پس از تایید درخواست احداث کارخانه تولید لوازم پزشکی، باید به دنبال ارائه یک طرح توجیهی دقیق و به روز باشید.

طرح توجیهی تجهیزات پزشکی تهیه شده توسط شما باید اولا کاملا دقیق و کامل باشد، زیرا تجهیزات پزشکی با جان بیمار سر و کار دارند و لذا باید از کیفیت بالایی برخوردار باشند. در ثانی در این طرح باید تمامی پارامترها از جمله پارامترهای اقتصادی به صورت کامل مورد بررسی قرار گرفته باشند، زیرا از اهمیت زیادی برخوردار هستند. در نتیجه تهیه طرح توجیهی برای تولید لوازم پزشکی نیازمند اطلاعات دقیق و به روز در این حوزه است.

سفارش طرح توجیهی تجهیزات پزشکی

پرشین پلن یکی از بهترین گروه‌های فعال در زمینه کسب و کار در کشور است که از کارشناسان خبره و کاربلد تشکیل شده است. تیم پرشین پلن با بهره گرفتن از تجربیات کارشناسان و همچنین با استفاده از مطالعات انجام شده در حوزه نگارش طرح توجیهی برای تجهیزات پزشکی، یکی از بهترین گزینه‌ها برای نگارش این طرح توجیهی است.

طرح تولید تجهیزات پزشکی ارائه شده توسط تیم پرشین پلن از نظر کانون مشاوران بانکی و اعتباری کشور تایید شده است. لذا این طرح می‌تواند فرایند دریافت مجوز تولید تجهیزات پزشکی را برای شما ساده‌تر کند. همانطور که ذکر شد تجهیزات پزشکی انواع مختلفی دارند. در نتیجه تیم ما می‌تواند برای تولید هر کدام از این تجهیزات برای شما یک طرح توجیهی کامل و دقیق تهیه نماید. برای سفارش طرح توجیهی تولید انواع مختلف تجهیزات پزشکی کافی‌ست با کارشناس ارشد ما در تیم پرشین پلن تماس بگیرید.

مهندس خلیلیان

شماره تماس جهت سفارش طرح توجیهی

ساعت کاری 8 تا 24: 09120060361

عضو ارشد کانون مشاوران اعتباری و بانکی ایران و یکی از حرفه‌ای‌ترین طرح نویسان کشور با ۲۵ سال سابقه در حوزه سرمایه‌گذاری و تجربه حضور در ۳ وزارتخانه اقتصادی کشور

اشتراک‌گذاری مقاله

فیسبوک
تویتر
واتساپ
تلگرام
5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پانزده − 7 =

محبوب‌ترین ایده‌های سرمایه گذاری در سال 1401

دسته‌بندی طرح‌های توجیهی

باز کردن چت
1
سلام👋
برای سفارش طرح توجیهی با شماره: ۰۹۱۲۰۰۶۰۳۶۱ تماس بگیرید و برای پیگیری محصولات دانلودی روی دکمه چت کلیک کنید