طرح توجیهی گردشگری و بوم گردی☀️(برای دریافت مجوز)

طرح توجیهی گردشگری و بوم گردی_پرشین پلن

فهرست مطالب

طرح توجیهی گردشگری و بوم گردی برای دریافت مجوز های مورد نیاز راه اندازی این کسب و کار از ارگان های دولتی مورد نیاز است. در واقع یک کارآفرین، مهم‌ترین دستاوردی را که برای کسب و کار و ایده‌ی خود در نظر دارد، رسمی نمودن آن طرح در قالب یک کسب و کار واقعی است. به همین دلیل، نیاز به مجوز های مورد نیاز از ارگان های دولتی وجود دارد تا بتوان به واسطه‌ی آن‌ها، از قابلیت‌ها و امکانات دولتی و خصوصی مختلف در سطح یک کشور استفاده نمود. وب سایت پرشین پلن به عنوان یک فعال رسمی در زمینه‌ی طراحی و تدوین طرح های توجیهی برای کسب و کار های مختلف، می تواند کارآفرینان و سرمایه گذاران را در این عرصه یاری کند. در ادامه‌ی این مطلب به ارائه‌ی اطلاعات مفصل تری در رابطه با طرح توجیهی احداث گردشگری و بوم گردی خواهیم پرداخت.

معرفی و مزایای گردشگری و بوم گردی

یکی از مهم‌ترین کارایی های طرح توجیهی گردشگری و بوم گردی، ارائه‌ی شفاف طرح و بیان مزایای کاری آن است. بوم گردی یا طبیعت گردی (اصطلاح بوم سامانه نیز در شکل گیری این معنا نقش دارد) یکی از زیر شاخه های صنعت گردشگری محسوب می شود. در گردشگری بوم گردی، افراد با هدف بازدید از مناطق طبیعی و بکر و دست خورده، به مکانی برای مدتی معین سفر می کنند. بوم گردی می تواند از طبیعت آزاد و یا مناطق محلی و روستایی دست نخورده باشد. به این ترتیب، گردشگران خواهند توانست با یک اقلیم جدید و ناآشنا، مواجه شده و تجربیات مخصوص به آن منطقه را لمس کنند.

توجیه اقتصادی گردشگری و بوم گردی

در طرح توجیهی گردشگری و بوم گردی، مفاهیم مهمی نظیر توجیه اقتصادی ایده و همچنین میزان پتانسیل بازار و صنعت مورد نظر برای راه اندازی این کسب و کار نیز توضیح داده می شود. در واقع گردشگری یکی از صنایع پر درآمد و پرطرفدار می باشد. نوع بوم گردی آن نیز در سال های اخیر با استقبال قابل توجهی مواجه شده است. این امر می تواند به دلیل تغییر ناگهانی سبک زندگی عموم مردم و تسلط زندگی ماشینی بر روزمره باشد. به همین دلیل، تجربه‌ی زندگی کوتاه در شرایط های بومی و طبیعی، می تواند گزینه‌ی بسیار مناسبی برای سرگرمی و تفریحات کوتاهی با هدف سفر باشد.

  طرح توجیهی اقامتگاه بوم گردی☀️(doc+pdf) سال 1403

درآمد راه اندازی گردشگری و بوم گردی

از دیگر مواردی که در طرح توجیهی گردشگری و بوم گردی، به طور مفصل به آن پرداخته می شود، میزان سرمایه و هزینه های مورد نیاز برای راه اندازی این کسب و کار است. این قسمت از طرح، می تواند به برنامه ریزی سرمایه گذار نیز کمک شایانی کند. نتیجتا، طرح توجیهی را می توان به مثابه‌ی یک نقشه‌ی راه برای کسب و کار خود دانست. همان طور که گفته شد، صنعت گردشگری یکی از پر درآمدترین صنایع در جهان است. همچنین کشور ایران نیز به دلیل پتانسیل محیطی خود، می توان آینده‌ی درخشانی در این صنعت داشته باشد. کما اینکه در حال حاضر نیز، گردشگری و به خصوص بوم گردی، در ایران با استقبال بسیار زیادی از سمت علاقمندان به این حوزه رو به رو شده است. بنابراین ورود به این بازار، می تواند آینده‌ی مالی بسیار روشنی را فراهم آورد.

معرفی تجهیزات اولیه مورد نیاز برای گردشگری و بوم گردی

  • اقامتگاه (هاستل، هتل، متل و…).
  • امکانات رفاهی (اینترنت، آب، برق، گاز، تلفن و…).
  • حمل و نقل (تاکسی، اتوبوس و…).
  • تمهیدات امنیتی.
  • تجهیزات بهداشتی.

معرفی تجهیزات اولیه مورد نیاز برای گردشگری و بوم گردی_پرشین پلن

طرح توجیهی گردشگری و بوم گردی برای دریافت مجوز

مهم‌ترین نقش تهیه‌ی طرح توجیهی گردشگری و بوم گردی، تهیه‌ی مجوز از ارگان های دولتی است. در واقع شما به عنوان یک کارآفرین می بایست ارگان های دولتی را از ایده‌ی خود آگاه سازید. همچنین لازم است تا بتوانید طرح خود را به عنوان یک طرح مفید معرفی نموده و کارشناسان دولتی را درباره‌ی این نکته قانع سازید. به این ترتیب مشخص می شود که ایده‌ی شما برای آینده‌ی مادی و معنوی کشور، مفید و ارزشمند می باشد. در نتیجه خواهید توانست از امکانات و حمایت های دولتی برای ارتقاء و رشد آن بهره مند شوید.

نکات مهم در رابطه با گردشگری و بوم گردی

انتخاب مکان راه اندازی گردشگری و بوم گردی نقش مهمی در میزان استقبال از کسب و کار شما خواهد داشت. باید توجه داشته باشید که علاقمندان به این نوع گردشگری، مایلند حتی الامکان، تجربه ای نزدیک به اصلی‌ترین نسخه‌ی زندگی بومی داشته باشند. در مقابل، بسیاری از گردشگران (به خصوص گردشگران خارجی)، احتمالا نخستین تجربه‌ی بوم گردی خود را در اقامتگاه شما سپری می کنند. بنابراین با در نظر گرفته این دو نکته، می بایست در انتخاب امکانات و خدمات و به خصوص مکان راه اندازی گردشگری بوم گردی خود، توجه ویژه ای داشته باشید.

سفارش طرح توجیهی گردشگری و بوم گردی

در صورتی که قصد سفارش طرح توجیهی گردشگری و بوم گردی از وب سایت پرشین پلن را دارید، کافیست از طریق وب سایت، با کارشناسان ما تماس بگیرید. کارشناس ارشد پرشین پلن، شما را در مسیر نیازسنجی و سفارش طرح مورد نظرتان، راهنمایی خواهد کرد. لازم به ذکر است که کارشناس ما مسلط به امور بانکی و اداری بوده و سوابق بسیاری در زمینه طراحی و تدوین طرح های توجیهی دارد. از این رو با سفارش طرح توجیهی از وبسایت ما، خیالتان بابت تایید طرح توجیهی توسط ارگان‌های دولتی راحت خواهد بود. هم اکنون درصورت تمایل برای ثبت سفارش می‌توانید با کارشناس ارشد مجموعه ما تماس بگیرید.

مهندس خلیلیان

شماره تماس جهت سفارش طرح توجیهی

ساعت کاری 8 تا 24:  ۰۳۶۱ ۰۰۶ ۰۹۱۲
مهندس مهدی خلیلیان؛ عضو ارشد کانون مشاوران اعتباری و بانکی ایران و یکی از حرفه‌ای‌ترین طرح نویسان کشور با ۲۵ سال سابقه در حوزه سرمایه‌گذاری و تجربه حضور در ۳ وزارتخانه اقتصادی کشور

اشتراک‌گذاری

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین مقالات

دسته بندی مقالات

راهنمای سفارش طرح توجیهی

دسته‌بندی طرح‌های توجیهی