طرح توجیهی مجتمع خدمات خودرویی☀️(برای دریافت مجوز)

طرح توجیهی مجتمع خدمات خودرویی_پرشین پلن

فهرست مطالب

نگاشتن طرح توجیهی مجتمع خدمات خودرویی یکی از نخستین گام‌ها برای راه اندازی این کسب و کار است. نوشتن این طرح توجیهی امری تخصصی است که باید توسط متخصص مرتبط با حوزه‌ی کسب و کار و امور بانکی و اداری صورت گیرد. چرا که برای دریافت مجوز های لازم راه اندازی، کارآفرین یا سرمایه گذار می بایست ایده‌ی خود را به صورت کتبی به ارگان های دولتی مربوطه ارائه نماید. وب سایت پرشین پلن به عنوان وب سایت تخصصی طراحی و تدوین طرح های توجیهی، می تواند در این راستا شما را یاری کند. در ادامه‌ی این مطلب قصد داریم به معرفی جامعی از طرح توجیهی احداث مجتمع خدمات خودرویی بپردازیم. با ما همراه باشید.

معرفی و کاربرد مجتمع خدمات خودرویی

احداث مجتمع خدمات خودرویی، دارای تنوع بسیاری است. در حقیقت شما به عنوان کارآفرین این حوزه می توانید بخش های مختلفی را برای مجتمع خدمات خودرویی خود در نظر بگیرید. در واقع به هر نوع خدمات که ارائه دهنده‌ی محصول یا سرویسی برای خودروها و رانندگان آن‌ها باشد، خدمات خودرویی گفته می شود. حال آنکه می توان تمامی این خدمات یا تعدادی از آن‌ها را در یک مجتمع یکپارچه، جمع آوری نمود. به این ترتیب سهولت دسترسی برای کاربران در کمترین زمان میسر می گردد. در زیر، تعدادی از خدمات خودرویی که می توان از آن‌ها در راه اندازی مرکز خدمات خودرویی بهره گرفته، نام برده شده است:

 • تعمیرگاه خودرو
 • تعویض روغن
 • پنچر گیری
 • تعویض و فروش لاستیک
 • فروشگاه قطعات و لوازم جانبی خودرو
 • کارواش
 • تیونینگ
 • لیزینگ
 • اجاره‌ی خودرو
 • خدمات اجاره‌ی ماشین های مجلسی و تزیینات
  طرح توجیهی خدمات فنی خودرو☀️(جهت اخذ مجوز+ تسهیلات بانکی)

چشم انداز عرضه و تقاضا در راه اندازی کسب و کار

یکی از وظایف طرح توجیهی مجتمع خدمات خودرویی روشن نمودن توجیه اقتصادی ایده است. در واقع در این طرح توجیهی، چشم اندازی منطقی و واقع بینانه از آینده‌ی مادی و معنوی ایده بیان می شود. این امر در قانع نمودن ارگان های دولتی برای دریافت مجوز های مربوطه، بسیار مهم و اساسی است. در واقع می توان گفت که با افزایش چشمگیر استفاده از خودرو در سر تا سر جهان و البته ایران (به خصوص در کلان شهر های ایران) ضرورت وجود مجتمع های خدمات خودرویی نیز بیشتر از هر زمانی احساس می شود. به این ترتیب، تقاضا در این شاخه زیاد اما عرضه نسبت به تقاضا پایین است. این نکته، نقطه قوتی در راه اندازی این کسب و کار است. بنابراین برای سرمایه گذاری در این زمینه شما می توانید با انجام تحقیقات مطمئن، به خوبی قدم در این راه بگذارید.

درآمد حاصل از راه اندازی مجتمع خدمات خودرویی

احداث مجتمع خدمات خودرویی، به عنوان یکی از پرسودترین کسب و کارها شناخته می شود. علاوه بر میزان تنوعی که در این شغل وجود دارد، سود دهی آن نیز در هر شاخه بسیار بالاست. از این رو، سرمایه گذاری در این عرصه می تواند سود آوری مالی بسیار خوبی داشته باشد. به علاوه اینکه، پیوسته تعداد مصرف کنندگان خودرو افزایش می یابد. به این ترتیب، نیاز به وجود این مراکز نیز در طی زمان رو به افزایش خواهد بود.

معرفی تجهیزات و ماشین آلات مورد نیاز

در طرح توجیهی مجتمع خدمات خودرویی، بسته به شاخه و حیطه ای که قصد ورود به آن را دارید، تمامی تجهیزات مورد نیاز و هزینه های مرتبط با آن آورده می شود. در این جا قصد داریم مواردی عمومی را که برای اکثریت حوزه های خدمات خودرویی مشترک است، به صورت تیتر وار ارائه نماییم.

 • دفتر اداری
 • پارکینگ نگهداری خودروها
 • تجهیزات مرتبط با کارواش بر اساس نوع آن (سیار، ثابت، تونلی و…)
 • تجهیزات تعمیرات و قطعات مصرفی خودرو های قابل سرویس
 • محصولات مصرفی خودرو های قابل سرویس
 • تمهیدات رفاهی (پمپ بنزین، بانک، سوپر مارکت و…)

معرفی تجهیزات و ماشین آلات مورد نیاز برای خدمات خودرویی_پرشین پلن

طرح توجیهی مجتمع خدمات خودرویی برای دریافت مجوز

مهم‌ترین وظیفه‌ی طرح توجیهی مجتمع خدمات خودرویی تسهیل روند دریافت مجوز از ارگان های دولتی است. در واقع اولین و مهمترین گام در شروع راه اندازی یک کسب و کار در تمامی دنیا، دریافت مجوز های مربوطه از نهاد های دولتی است. این امر موجب می گردد تا کسب و کار شما دارای رسمیت باشد. همچنین داشتن مجوز، امکان رشد و پویایی را برای آینده‌ی کسب و کار شما فراهم می کند.

  طرح توجیهی مجتمع خدمات رفاهی بین راهی☀️ (doc+pdf) 1403

نکات مهم در رابطه با مجتمع خدمات خودرویی

مجتمع خدمات خودرویی می تواند در نقاط مختلفی دایر شود. اگر قصد دارید مجتمع خدمات خودرویی را در داخل شهر یا مسیر های بین راهی تاسیس کنید، باید برای هر یک تدابیر مرتبط با شرایط آن را در نظر بگیرید. همچنین مهم است که مرکز تاسیس شده توسط شما چه نوع خدماتی را ارائه دهد. در این رابطه می توانید در نظر بگیرید که خدمات قابل ارائه توسط شما، ضرورت بیشتری در مرکز شهر دارد یا در جاده های بین شهری.

سفارش طرح توجیهی مجتمع خدمات خودرویی

حرفه و مورد اعتماد بودن نحوه‌ی تدوین و نگارش طرح توجیهی مجتمع خدمات خودرویی در هنگام ارائه‌ی آن به ارگان های دولتی، از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است. چرا که نشان دهنده‌ی میزان آگاهی تیم شما از ایده را می رساند. طرح های توجیهی نوشته شده توسط کارشناس ارشد وب سایت پرشین پلن، مورد تایید کانون مشاوران اعتباری و بانکی کشور است. از این رو می توانید از بابت تخصص و تجربه‌ی کارشناس ما در امور اعتباری و بانکی، خیال خود را آسوده کنید. هم اکنون جهت سفارش طرح توجیهی کافیست از طریق وب سایت با کارشناس ارشد پرشین پلن تماس حاصل فرمایید.

مهندس خلیلیان

شماره تماس جهت سفارش طرح توجیهی

ساعت کاری 8 تا 24:  ۰۳۶۱ ۰۰۶ ۰۹۱۲
مهندس مهدی خلیلیان؛ عضو ارشد کانون مشاوران اعتباری و بانکی ایران و یکی از حرفه‌ای‌ترین طرح نویسان کشور با ۲۵ سال سابقه در حوزه سرمایه‌گذاری و تجربه حضور در ۳ وزارتخانه اقتصادی کشور

اشتراک‌گذاری

5/5 - (1 امتیاز)

1 دیدگاه دربارهٔ «طرح توجیهی مجتمع خدمات خودرویی☀️(برای دریافت مجوز)»

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین مقالات

دسته بندی مقالات

راهنمای سفارش طرح توجیهی

دسته‌بندی طرح‌های توجیهی