طرح توجیهی گردشگری دریایی☀️(برای دریافت مجوز)

طرح توجیهی گردشگری دریایی_پرشین پلن

فهرست مطالب

تهیه‌ی طرح توجیهی گردشگری دریایی را می‌توان اولین گامی دانست که برای راه اندازی این کسب و کار لازم است. شروع رسمی هر شغلی، دریافت مجوز است. در واقع در هر کجای جهان، نخستین گامی که یک کارآفرین باید انجام دهد، دریافت مجوز های مربوطه از ارگان های دولتی کشور خود می باشد. برای دریافت مجوز، شما می بایست به ارگان های دولتی مراجعه کرده و طرح توجیهی مربوط به ایده‌ی کسب و کاری خود را به کارشناسان آن بخش، تحویل دهید.

طرح توجیهی تعیین می کند که آیا طرح شما صلاحیت تایید برای دریافت مجوز را دارد یا خیر. در این راستا طرح توجیهی شما باید برای کارشناسان دولتی قانع کننده باشد. نتیجتا شما نیازمند متخصصانی در این زمینه هستید تا طرح توجیهی کسب و کار شما را برایتان تدوین نمایند. وب سایت پرشین پلن به عنوان یک فعال رسمی در زمینه‌ی طراحی و تدوین طرح های توجیهی می باشد. در ادامه به ارائه‌ی اطلاعات بیشتری در زمینه‌ی طرح توجیهی گردشگری دریایی خواهیم پرداخت.

معرفی و کاربرد گردشگری دریایی

در طرح گردشگری دریایی، کاربردها و مزایای این کسب و کار بیان می شود. در واقع ایده به طور کامل شرح داده شده و کیفیت آن بررسی می شود. گردشگری دریایی، یکی از زیر شاخه های صنعت گردشگری است. در این نوع گردشگری، افراد با هدف گشت و گذار در محیط ساحل، سطح دریا و عمق آن، به تفریح می پردازند. تنوع این نوع گردشگری در سال های اخیر بسیار زیاد بوده است. از انواع گردشگری دریایی می توان به موارد زیر اشاره کرد.

 • غواصی
 • قایق رانی
 • کشتی تفریحی و گردشگری
 • شنا
 • موج سواری
 • اسکی روی آب
 • جت اسکی
 • باد سواری

استقبال مردم از گردشگری دریایی

علاوه بر معرفی و مزایای این کسب و کار، در صورت نیاز شما به مطالعات بازار، در طرح توجیهی گردشگری دریایی، در رابطه با توجیه اقتصادی این کسب و کار و پتانسیل صنعت گردشگری برای راه اندازی این حیطه، و همچنین استقبال مخاطبان از ایده نیز بررسی می شود. این گونه از گردشگری همواره دارای طرفداران بسیاری بوده است. یکی از نکات مثبت در این زمینه، در بر گیرنده بودن اکثریت اقشار جامعه است. در واقع، در گردشگری دریایی شما می توانید قشر ضعیف، متوسط و مرفه جامعه را به خوبی پوشش دهید. چرا که تنوع تفریحات آن، می تواند متناسب با هزینه و بودجه هماهنگ شود.

درآمد راه اندازی گردشگری دریایی

در طرح توجیهی گردشگری دریایی، شما می توانید در نظر بگیرید که چه میزان سرمایه برای شروع این کار نیاز دارید. همچنین بر اساس هزینه ای که کرده‌اید، نرخ بازگشت سود سرمایه را نیز محاسبه نمایید. گردشگری دریایی به دلیل طیف گسترده ای از مخاطبانی که در بر می گیرد، آینده‌ی مالی بسیار خوبی دارد. به علاوه شما می توانید بر اساس تجربه، علاقه، سرمایه و شرایط خود، یک الی چند حیطه از تفریحات دریایی را در کسب و کار خود پوشش دهید.

  طرح توجیهی رستوران غذاهای دریایی☀️(اختصاصی مجوز+وام)

معرفی تجهیزات مورد نیاز برای ّگردشگری دریایی

به طور کلی برای راه اندازی گردشگری دریایی، بر اساس حوزه ای که انتخاب می کنید تجهیزات متفاوتی لازم است. در زیر به برخی از عمومی‌ترین موارد پرداخته‌ایم.

 • لباس مناسب برای گردشگران هر حوزه
 • قایق، کشتی تفریحی، جت اسکی
 • لوازم مورد نیاز بازی های آبی
 • محیط استراحتی
 • تمهیدات امنیتی گردشگران (غریق نجات و گشت ساحلی)
 • تمهیدات رفاهی (کافه، رستوران، حمل و نقل و…)

معرفی تجهیزات اولیه مورد نیاز برای ّگردشگری دریایی_پرشین پلن

طرح توجیهی گردشگری دریایی برای اخذ مجوز

مهم‌ترین کاربرد طرح توجیهی گردشگری دریایی، دریافت مجوز است. به کمک مجوز می توان به کسب و کار رسمیت داد. به این معنی که با داشتن مجوز، می توان فهمید که کسب و کار به عنوان یک عضو رسمی در صنعت گردش مالی جامعه، فعال است. به همین علت می تواند از تمامی خدمات و حمایت‌ها و امکانات دولتی بهره مند شود. در نتیجه برای کسب مجوز، لازم است که یک طرح توجیهی مطمئن و مرتبط با کسب و کار خود، به ارگان های دولتی ارائه دهید.

نکات مهم در رابطه با گردشگری دریایی

یکی از مهم‌ترین نکاتی که باید در رابطه با گردشگری دریایی در نظر داشته باشید، میزان تمرکز شما بر حیطه‌ی مورد نظر است. با توجه به انواع حوزه های مختلفی که از گردشگری دریایی گفته شد، شما می توانید بر روی یک یا چند مورد از آن تمرکز کنید. اما باید توجه داشته باشید که پراکندگی فعالیت ممکن است در ابتدای مسیر انتخابی سخت باشد. چرا که شما مجبور خواهید بود سرمایه و منابع خود را در بخش های مختلفی صرف کنید. این امر موجب می گردد تا سرمایه‌ی شما غیر متمرکز و سود آن نیز در مدت زمان بیشتری به شما برگردد. در نتیجه پیشنهاد می شود در ابتدای راه، تمرکز خود را بر روی یک الی دو حوزه از انواع ذکر شده بگذارید. سپس با رشد کسب و کار، حوزه های بیشتری به آن اضافه نمایید.

سفارش طرح توجیهی گردشگری دریایی

اهمیت کارآمد بودن و مطمئن بودن طرح توجیهی گردشگری دریایی، بسیار زیاد است. چرا که این امر می تواند رد شده یا ماندن پشت سد دریافت مجوز را برای شما تعیین نماید. کارشناسان وب سایت پرشین پلن، با تسلط گسترده بر امور بانکی و اداری، می توانند طرح های توجیهی قابل اعتمادی برای شما تدوین نمایند. تمامی طرح های توجیهی طراحی شده توسط کارشناسان این مجموعه مورد تایید کانون مشاوران اعتباری و بانکی کشور می باشد. در این راستا برای سفارش طرح توجیهی می توانید از طریق سایت با کارشناس ارشد مجموعه‌ی ما تماس حاصل نمایید.

مهندس خلیلیان

شماره تماس جهت سفارش طرح توجیهی

ساعت کاری 8 تا 24:  ۰۳۶۱ ۰۰۶ ۰۹۱۲
مهندس مهدی خلیلیان؛ عضو ارشد کانون مشاوران اعتباری و بانکی ایران و یکی از حرفه‌ای‌ترین طرح نویسان کشور با ۲۵ سال سابقه در حوزه سرمایه‌گذاری و تجربه حضور در ۳ وزارتخانه اقتصادی کشور

اشتراک‌گذاری

5/5 - (2 امتیاز)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین مقالات

دسته بندی مقالات

راهنمای سفارش طرح توجیهی

دسته‌بندی طرح‌های توجیهی