مهندس خلیلیان

شماره تماس جهت سفارش طرح توجیهی

ساعت کاری 8 تا 24:  ۰۳۶۱ ۰۰۶ ۰۹۱۲
مهندس مهدی خلیلیان؛ عضو ارشد کانون مشاوران اعتباری و بانکی ایران و یکی از حرفه‌ای‌ترین طرح نویسان کشور با ۲۵ سال سابقه در حوزه سرمایه‌گذاری و تجربه حضور در ۳ وزارتخانه اقتصادی کشور

طرح توجیهی تولید شمع قلمی☀️(مخصوص مجوز)

طرح توجیهی تولید شمع قلمی_پرشین پلن

فهرست مطالب

طرح توجیهی تولید شمع قلمی اولین نیاز برای اخذ مجوز و وام است. وب سایت پرشین پلن نگارش طرح توجیهی را برای شما و مطابق با دستورالعمل‌‌های مورد تایید وزارت صمت و سازمان‌‌های دولتی انجام خواهد داد. برای اطلاعات بیشتر درباره احداث کارخانه تولید شمع و نحوه اخذ وام و مجوز ادامه این مقاله را مطالعه کنید.

معرفی و کاربرد تولید شمع قلمی

کاربرد شمع به بیش از پنج هزار سال پیش برمی‌گردد. در آن زمان برای روشن کردن محیط و به عنوان منبع نور از شمع استفاده می‌کردند. امروزه شمع قلمی یکی از پر کاربردترین انواع شمع‌‌های تزئینی است که به دلیل نداشتن بو و دود، تقاضای بالایی نسبت به انواع شمع‌‌های دیگر دارد. برخی کاربردهای شمع قلمی عبارت است از:

 • به عنوان وسیله تزئینی در طراحی دکوراسیون
 • استفاده در جشن‌‌ها و محافل
 • تزئین کیک و شیرینی
 • به عنوان وسیله روشنایی

توجیه اقتصادی تولید شمع

به دلیل تقاضای زیاد برای این کالا، احداث یا توسعه خط تولید شمع قلمی سودآور خواهد بود. در صنعت شمع‌سازی، عرضه محصولات شیک و مدرن می‌تواند فرصت‌‌های تجاری شگفت آوری را به همراه داشته باشد. به عبارت دیگر، افراد تازه وارد می‌توانند با طراحی شمع‌‌های قلمی منحصر به فرد و مقرون به صرفه تجارت پر سودی را تجربه کنند. بازار هدف شمع‌‌های قلمی به گونه‌ای است که طیف وسیعی از مشتریان را دارد و کمتر کسی پیدا می‌شود که تا کنون شمع نخریده باشد. بدین ترتیب با توجه به شرایط فعلی بازار، احداث کارخانه تولید شمع قلمی یک ایده تجاری موفقیت آمیز خواهد بود. تولید شمع قلمی به عنوان یک کسب و کار کوچک تا متوسط در نظر گرفته می‌شود و در حال حاضر هیچ محدودیت خاصی برای صادرات این محصولات وجود ندارد.

سود و درآمد حاصل از تولید شمع قلمی

افراد با تدوین طرح توجیهی شمع قلمی بر اساس برنامه‌ریزی‌‌های اقتصادی خود، درآمد آتی کسب و کار را محاسبه می‌کنند. اگر چه عوامل مختلفی مانند هزینه مواد اولیه، حقوق و دستمزد نیروی کار، حمل و نقل و… بر میزان سوددهی و درآمد تاثیر گذارند، با این حال کارخانه تولید شمع قلمی یکی از بهترین و سودآورترین کسب و کارهای تولیدی است.

راه اندازی این کارخانه هزینه تولید پایینی داشته و به دانش فنی بسیار تخصصی نیاز ندارد. افراد با توجه به تقاضای مشتریان بالقوه می‌توانند تا حدودی آینده یک کسب و کار را پیش‌بینی کنند. در حال حاضر استفاده از شمع قلمی برای روشن کردن جشن و هر فضای دیگر به سن، جنسیت یا شرایط مالی خاصی بستگی نداشته و تقاضا برای خرید آن همیشه وجود دارد. بنابراین راه اندازی این کسب و کار یک گزینه مناسب برای سرمایه‌گذاری با ریسک بسیار کم می‌باشد.

  طرح توجیهی تولید شمع خودرو☀️(جهت اخذ مجوز+گرید)

مواد اولیه مورد نیاز طرح توجیهی تولید شمع قلمی

مواد اولیه‌ای که در فرایند تولید شمع قلمی به کار میروند کیفیت آن را مشخص می‌کنند. نوع فیتیله شمع بر اساس تعداد نخ به هم پیچانده شده، ضخامت و کیفیت پنبه آن بستگی دارد. برای انتخاب فیتیله باید به مواد استفاده شده در شمع توجه شود. به عنوان مثال چگالی استئارین نسبت به پارافین بالا است و باید فیتیله‌‌های ضخیم‌تری برای این نوع شمع‌‌های قلمی تهیه شود. ساخت شمع قلمی در کارخانه شامل سه مرحله آماده سازی فیتیله، آماده سازی ماده پایه‌ای شمع و قالب گیری در اشکال مختلف است. مواد اولیه مورد نیاز برای تولید شمع قلمی عبارتند از:

 • فیتیله شمع
 • پارافین جامد
 • پارافین مایع
 • پارافین LMP WAX
 • استئارین
 • گلیسیرین
 • رنگ متالیک
 • رنگ فلورسنت
 • تجهیزات ذوب پارافین
 • دستگاه مخصوص قالب‌گیری و تولید شمع قلمی
 • تجهیزات بسته بندی

طرح توجیهی تولید شمع قلمی برای دریافت مجوز

اولین گام برای احداث کارخانه تدوین طرح توجیهی تولید شمع قلمی و اخذ مجوز از وزارت صنایع، معادن و تجارت(وزارت صمت) است. این وزارتخانه برای اعطای مجوز، طرح توجیهی کسب و کار را ارزیابی می‌کند. بنابراین ارائه طرح برای راه اندازی یا توسعه خط تولید الزامی است. طرح توجیهی می‌بایست بر اساس بروزترین آمارهای اقتصادی نگارش شود و داده‌‌های آن معتبر و مطابق معاملات یا عرضه و تقاضا در هر صنعت باشد.

پیش‌بینی این که آیا در سال‌‌های آینده وضعیت بازار به همین منوال باقی خواهد ماند یا خیر، کار مشکلی است و فقط مشاوران مالی می‌توانند برآورد درستی را ارائه دهند. بنابراین اگر طرح توجیهی توسط مشاوران اعتباری و مهندسین مجرب نوشته شود، قابل اطمینان خواهد بود و با درخواست مجوز برای راه اندازی کارخانه موافقت می‌شود. همچنین با تدوین طرح توجیهی معتبر با داده‌‌های دقیق، فرایند ارزیابی آن و رسیدگی به درخواست سریع‌تر پیش خواهد رفت.

طرح توجیهی تولید شمع قلمی جهت اخذ تسهیلات بانکی

اگر تصمیم دارید که تسهیلات بانکی دریافت کنید، ابتدا باید طرح توجیهی شمع قلمی را برای اخذ مجوز به وزارت صمت ارائه دهید. بعد از آن با مراجعه به بانک‌ها می‌توانید وام مد نظر خود را دریافت خود کنید. اگر سازمان‌‌های دولتی و بانک‌‌ها طرح توجیهی را تایید کنند، سرمایه‌گذار می‌تواند فعالیت تجاری خود را راه اندازی نماید و همچنین از تسهیلات بانکی بهره‌مند شود.

در این طرح مواردی مانند دوره بازگشت سرمایه، درآمد‌‌ها و هزینه‌‌ها، سود ناویژه و سایر شاخص‌‌های مالی مرتبط محاسبه می‌شود و یک نمای کلی از آینده کسب و کار را نشان می‌دهد. برای اطمینان از اعتبار طرح توجیهی و پذیرش درخواست وام و مجوز بهترین کار این است که نگارش آن را به یک تیم تخصصی با مهندسان مالی با تجربه بسپارید.

سفارش طرح توجیهی تولید شمع قلمی

طرح توجیهی شمع قلمی به منظور امکان‌سنجی اجرای فرایندهای عملیاتی آن از نظر اقتصادی نگارش می‌شود. در واقع این طرح شرایط آتی یک کسب و کار را مطابق با وضعیت فعلی بازار پیش‌بینی می‌کند. بدین ترتیب تهیه طرح توجیهی برای احداث یا توسعه خط تولید امری ضروری است. در صورتی که اساتید مالی با تجربه و کارشناسان برآوردها و محاسبات طرح‌‌ها را انجام دهند، اعتبار بیشتری خواهد داشت.

تیم تخصصی پرشین پلن معتبرترین طرح توجیهی را مطابق با شرایط فعلی اقتصادی برای شما آماده خواهد کرد. امکان ارائه این طرح به وزارت صمت، بانک‌‌ها و سازمان‌‌های دولتی وجود دارد و فرایند درخواست وام و مجوز در کمترین زمان انجام خواهد شد. به منظور سفارش طرح و کسب اطلاعات بیشتر از طریق شماره‌‌های وب سایت با کارشناسان پرشین پلن تماس بگیرید.

مهندس خلیلیان

شماره تماس جهت سفارش طرح توجیهی

ساعت کاری 8 تا 24:  ۰۳۶۱ ۰۰۶ ۰۹۱۲
مهندس مهدی خلیلیان؛ عضو ارشد کانون مشاوران اعتباری و بانکی ایران و یکی از حرفه‌ای‌ترین طرح نویسان کشور با ۲۵ سال سابقه در حوزه سرمایه‌گذاری و تجربه حضور در ۳ وزارتخانه اقتصادی کشور

اشتراک‌گذاری

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ده + پنج =

آخرین مقالات

دسته بندی مقالات

راهنمای سفارش طرح توجیهی

دسته‌بندی طرح‌های توجیهی