طرح توجیهی ساخت مجتمع تجاری☀️(برای دریافت مجوز)

طرح توجیهی ساخت مجتمع تجاری_پرشین پلن

فهرست مطالب

طرح توجیهی مجتمع تجاری نخستین پله‌ی شروع این کسب و کار، یعنی پله‌ی دریافت مجوز را برای کارآفرین مهیا می گرداند. برای دریافت مجوز های مرتبط با کسب و کار از ارگان های دولتی، می بایست یک طرح توجیهی قانع کننده داشت. متخصصان و کارشناسان این ارگان های دولتی، بر اساس طرح توجیهی ارائه شده توسط شخص کارآفرین، تصمیم می گیرند که ایده‌ی کسب و کاری وی مورد تایید برای دریافت مجوز است یا خیر.

بنابراین کیفیت و کارایی بالا در تدوین این طرح توجیهی بسیار حیاتی است. وب سایت پرشین پلن به صورت تخصصی به ارائه‌ی طرح های توجیهی کسب و کاری می پردازد. در ادامه‌ی این مطلب قصد داریم به ارائه‌ی موارد مهمی در رابطه با طرح توجیهی احداث ساخت مجتمع تجاری بپردازیم. با ما همراه باشید.

معرفی و کاربرد مجتمع تجاری

با تهیه‌ی طرح توجیهی مجتمع تجاری، می توان معرفی جامعی از این کسب و کار به ارگان های دولتی ارائه نمود. در حقیقت یک معرفی درست می تواند زمینه ساز تایید ایده‌ی اولیه باشد. مجتمع تجاری در واقع یک متشکل از چندین کسب و کار در یک حوزه یا حوزه های مختلف است که به صورت حضوری در یک مرکز و ساختمان گرد آمده‌اند. در مراکز تجاری معمولا کسب و کارها دارای یک فروشگاه یا مغازه هستند و می توانند یک انبار یا یک دفتر اداری نیز در بخش های دیگری از آن مرکز تجاری داشته باشند. از موارد کسب و کاری که می توانند در یک مرکز خرید حضور داشته باشند، به موارد نیز می توان اشاره کرد.

 • فروشگاه های مواد غذایی
 • فروشگاه های پوشاک
 • فرش و مبلمان
 • لوازم خانه و آشپزخانه
 • طلا و جواهرات
 • لوازم فنی و الکتریکی
 • لوازم دیجیتالی و موبایل
 • دارویی و بهداشتی
 • ماشین و لوازم خودرو
 • کالای خواب
  طرح توجیهی مجتمع مسکونی☀️(برای دریافت مجوز )

پتانسیل بازار برای ساخت مجتمع تجاری

در طرح توجیهی مجتمع تجاری، پتانسیل بازار و میزان استقبال مخاطبان از این حوزه نیز، به دقت بررسی می شود. با وجود رونق کسب و کار های مجازی و غیر حضوری در سال های اخیر، تمایل افراد به حضور از اجتماع و به خصوص مراکز خرید، همچنان پابرجاست. به همین دلیل ساخت مجتمع های تجاری جدید همواره با استقبال روبرو خواهند شد. از این رو برای راه اندازی این کسب و کار می توان در هر زمانی با چشم داشت استقبال عمومی، اقدام نمود.

هزینه راه اندازی مجتمع تجاری

با طرح توجیهی مجتمع تجاری، می توان به کمک کارشناسان میزان سرمایه و نرخ بازگشت سود آن را پیش بینی نمود. در واقع برای شروع راه اندازی یک مجتمع تجاری، می بایست سرمایه ای به اندازه‌ی یک مرکز حداقل یک طبقه با ظرفیت بیش از ۵۰ واحد مغازه را داشته باشید. به هر میزان که تعداد طبقات، امکانات، واحد‌ها، بخش‌ها و فضا سازی مجموعه‌ی مورد نظر بیشتر باشد، طبیعتا سرمایه‌ی شروع نیز بیشتر خواهد بود.

معرفی تجهیزات اولیه مورد نیاز برای ساخت مجتمع تجاری

برای ساخت یک مجتمع تجاری، موارد مهم زیادی مورد نیاز است. تمامی این موارد بر اساس طرح اصلی شما در طرح توجیهی به صورت اختصاصی ذکر خواهد شد. اما موارد عمومی این حوزه به شرح زیر هستند.

 • ساختمان اصلی مرکز تجاری
 • انبار و واحد های اداری
 • تمهیدات رفاهی (خودپرداز، پارکینگ، سرویس های بهداشتی و…)
 • حمل و نقل و تاکسی
 • تمهیدات امنیتی و ایمنی
 • امکانات جانبی (کافه و رستوران، فضا های تفریحی، شهر بازی، فضای سبز و…)

معرفی تجهیزات اولیه مورد نیاز برای ساخت مجتمع تجاری_پرشین پلن

طرح توجیهی مجتمع تجاری برای دریافت مجوز

دریافت مجوز، مهم‌ترین کاربرد طرح توجیهی مجتمع تجاری است. با داشتن یک طرح توجیهی مختص به کسب و کار، شما می توانید فرایند رسمیت بخشیدن به ایده‌ی خود را به عنوان یک کسب و کار، مهیا کنید. در واقع با داشتن مجوز، شما قادر خواهید بود به عنوان یک کسب و کار رسمی، از تمامی امکانات و حمایت های دولتی مرتبط با کسب و کار خود بهره مند شوید. همچنین برای جذب سرمایه گذاران خصوصی و دولتی مختلف نیز، می توانید به آسانی اقدام نمایید.

نکات مهم در رابطه با ساخت مجتمع تجاری

یک نکته‌ی مهم در رابطه با راه اندازی مجتمع تجاری، میزان امکاناتی است که در مجموعه‌ی خود ارائه می دهید. مجتمع های تجاری امروزه توانسته‌اند در بخش های مختلفی ورود کنند. به طوری که بسیاری از آن‌ها علاوه بر ماهیت تجاری خود، مجموعه های تفریحی پر طرفداری برای مخاطبان هستند. بنابراین در حین راه ایده پردازی و برنامه ریزی برای این حوزه، می بایست توجه داشته باشید که برای ایده‌ی خود یک مزیت رقابتی ایجاد نمایید.

سفارش طرح توجیهی مجتمع تجاری

برای تدوین طرح توجیهی مجتمع تجاری، کیفیت در جایگاه نخست قرار می گیرد. در واقع میزان حرفه ای بودن طرح شما می تواند تعیین کند که چه میزان زمانی را باید برای دریافت مجوز و امور مربوط به آن صرف نمایید. در واقع تصمیم شما برای دریافت طرح توجیهی از یک مجموعه‌ی ارائه دهنده‌ی طرح های توجیهی کسب و کاری، می تواند مرحله‌ی دریافت مجوز را آسان‌ترین و یا دشوارترین مرحله کند. کارشناسان پرشین پلن، با سال‌ها تجربه در زمینه‌ی امور بانکی و اداری، می توانند این کیفیت را برای شما تضمین کنند. این امر می تواند به تسهیل روند تایید طرح توجیهی به شما کمک نماید. بنابراین برای سفارش طرح توجیهی می توانید با کارشناسان ما تماس بگیرید.

مهندس خلیلیان

شماره تماس جهت سفارش طرح توجیهی

ساعت کاری 8 تا 24:  ۰۳۶۱ ۰۰۶ ۰۹۱۲
مهندس مهدی خلیلیان؛ عضو ارشد کانون مشاوران اعتباری و بانکی ایران و یکی از حرفه‌ای‌ترین طرح نویسان کشور با ۲۵ سال سابقه در حوزه سرمایه‌گذاری و تجربه حضور در ۳ وزارتخانه اقتصادی کشور

اشتراک‌گذاری

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین مقالات

دسته بندی مقالات

راهنمای سفارش طرح توجیهی

دسته‌بندی طرح‌های توجیهی