طرح توجیهی شرکت برنامه نویسی☀️(مجوز و گرید)

طرح توجیهی شرکت برنامه نویسی_پرشین پلن

فهرست مطالب

طرح توجیهی شرکت برنامه نویسی یک سند اعتباری است که در آن معرفی جامع و کاملی از این کسب و کار آورده شده است. در واقع در طرح توجیهی تلاش می شود تا یک ایده‌ی کسب و کاری، از ابعاد و زوایای مختلف مورد بررسی قرار گیرد. سپس به واسطه‌ی جمع آوری این ایده‌ها و اطلاعات در قالب یک محتوای متنی، به ارگان های دولتی مراجعه می شود. ارگان های دولتی نیز با مطالعه این طرح توجیهی، تصمیم به اهداء مجوز برای شروع فعالیت رسمی به آن کسب و کار می گیرند. وب سایت پرشین پلن با سال‌ها تجربه‌ی طولانی، در زمینه‌ی طراحی و تدوین طرح های توجیهی اختصاصی و استاندارد فعالیت می کند. در ادامه‌ی این مطلب به معرفی یکی از این طرح‌ها، یعنی طرح توجیهی احداث شرکت برنامه نویسی خواهیم پرداخت.

اهمیت راه اندازی شرکت برنامه نویسی

در طرح توجیهی شرکت برنامه نویسی تلاش می شود تا ایده‎ی راه اندازی این کسب و کار از جوانب اقتصادی مورد بررسی قرار گیرد. در واقع میزان پتانسیل بازار برای ورود این شغل و همچنین میزان نیاز و تقاضا برای آن تحلیل می گردد. در طی سال های اخیر با توجه به گسترش استفاده از اینترنت بیشتر عملیات‌ها به صورت اتوماسیون طراحی می شوند. برای این کار نیاز به وجود متخصصان کامپیوتر و طراحان و برنامه نویسان است. با توجه به آمار استفاده از اینترنت، این پیشرفت بیشتر خواهد شد و تمامی عملیات های سنتی در سال های آینده به اتوماتیک و کامپیوتری شدن می گرایند. به همین خاطر راه اندازی یک شرکت برنامه نویسی قدم در راه پیشرفت و تکامل همین روند است که می تواند آینده‌ی مادی و معنوی خوبی را در همین زمان و در آینده به همراه داشته باشد.

معرفی مزایا و کاربردهای شرکت برنامه نویسی

در طرح توجیهی شرکت برنامه نویسی، تمامی کاربردها و اهداف این طرح مورد بررسی قرار گرفته و ارائه می شود. برنامه نویسی رایانه ای، مجموعه ای از فعالیت‌ها است که به صورت هدفمند و برای یک فرایند مشخص انجام می شود. دسته بندی های مختلفی در برنامه نویسی و کد نویسی وجود دارد. در یک شرکت برنامه نویسی، معمولا چندین بخش از این موارد پوشش داده می شود. در واقع در یک شرکت برنامه نویسی خدمات مختلف اتوماسیون کردن فرایند های کامپیوتری و ساخت اپلیکیشن های مختلف صورت می گیرد. خروجی و محصول شرکت های برنامه نویسی معمولا انواع نرم افزارها و داده های اینترنتی می باشد. از جمله خدمات یک شرکت برنامه نویسی می توان به موارد زیر اشاره کرد.

 • طراحی سایت
 • طراحی اپلیکیشن
 • خدمات سئو و بهینه سازی سایت
 • خدمات فنی سایت و اپلیکیشن
 • نرم افزار های کامپیوتری
 • برنامه نویسی های هدفمند
 • راه اندازی سرویس های اینترنتی
 • راه اندازی سرویس های کامپیوتری
 • خدمات امنیتی

اهمیت طرح توجیهی شرکت برنامه نویسی

علاوه بر اهمیتی که طرح توجیهی شرکت برنامه نویسی در جهت دریافت مجوز دارد، مزایای دیگری نیز توسط آن پوشش داده می شود. در حقیقت در هنگام تدوین یک طرح توجیهی، هدف کارآفرین از سفارش آن طرح اهمیت دارد. برای مثال از برخی طرح های توجیهی صرفا برای دریافت مجوز استفاده می شود. اما برخی طرح های توجیهی برای مراجعه به سایر ارگان های دولتی و یا سرمایه گذاری و یا دریافت تسهیلات دولتی مورد استفاده قرار می گیرند. به علاوه به دلیل جزئیات مختلفی که در طرح توجیهی از یک ایده‌ی کسب و کاری وجود دارد، از آن به عنوان نقشه راه اولیه نیز استفاده می شود. در واقع به کمک یک طرح توجیهی همه جانبه می توان فرایند برنامه ریزی شروع فعالیت کسب و کار را تسهیل نمود.

  طرح توجیهی احداث شرکت هاستینگ☀️(اختصاصی مجوز+وام)

بررسی مشخصات و خصوصیات فنی شرکت برنامه نویسی

در طرح توجیهی شرکت برنامه نویسی، تلاش می شود تا خروجی این کسب و کار مورد بررسی قرار گیرد. از آنجا که اغلب فعالیت های شرکت برنامه نویسی منوط به ساخته های کامپیوتری و اینترنتی و محصولات مجازی است، محصول این شرکت‌ها نیز اغلب در دسته‌ی نرم افزارها و یا سایت‌ها قرار می گیرد. پشتیبانی و سایر خدمات فنی نیز در دسته‌ی محصولات این شرکت‌ها قرار می گیرند. اما علاوه بر این موارد، در شرکت های برنامه نویسی می توان به تربیت نیروی کار حرفه ای نیز پرداخت. در حقیقت علاوه بر خدمات گفته شده، می توان در یک شرکت نرم افزاری به استخدام و معرفی نیروی کار نیز پرداخت. در این باره شما قادر هستید با دیگر شرکت‌ها و مشتریان خود، به صورت تیمی یا به صورت پروژه ای به همکاری بپردازید.

معرفی تجهیزات برای راه اندازی شرکت برنامه نویسی

برای راه اندازی یک شرکت برنامه نویسی بیشترین امکانات و سرمایه‌ی مورد نیاز شما نیروی انسانی است. در حقیقت می بایست در بخش های مختلف فنی و پشتیبانی، نیرو های کارآزموده برای تیم خود جمع آوری کنید. به علاوه اهمیت دارد که ساختار سازمانی شما به چه شکل است. آیا شرکت شما دارای یک دفتر فیزیکی برای ارائه‌ی خدمات حضوری است؟ و یا اینکه صرفا به ارائه‌ی خدمات به صورت مجازی می پردازید؟ در صورتی که قصد انجام فعالیت به صورت حضوری را داشته باشید، لازم است الزامات یک محیط کار فیزیکی دفتری را فراهم کنید. مهمترین تجهیزات و امکانات و نیرو های کاری مورد نیاز شما در این حالت به شرح زیر خواهد بود.

 • سیستم های کامپیوتری
 • میز و صندلی و الزامات دفتری
 • اینترنت
 • سرور های قدرتمند داخلی و خارجی
 • پشتیبان و منشیان داخلی
 • متخصصین Front-end
 • متخصصین Back-end
 • متخصصین فنی

هدف از اجرای طرح توجیهی شرکت برنامه نویسی

هدف طرح توجیهی شرکت برنامه نویسی، از مهمترین بخش‌هایی است که به آن پرداخته می شود. در این بخش تمامی ماموریت‌ها و قلمرو فعالیت این کسب و کار تشریح می گردد. همچنین اهداف اصلی و فرعی آن در قالب ملاحظات اقتصادی تعیین خواهد شد. با مطالعه‌ی این قسمت توسط ارگان های دولتی مربوطه، ایشان تصمیم نهایی برای اهداء مجوز به طرح مورد نظر را می گیرند. زیرا با بررسی این هدف مشخص می شود که این ایده صلاحیت ورود به جامعه در جهت ایجاد پیشرفت و مصرف درست منابع را دارد یا خیر. از آنجا که دستاورد های یک شرکت برنامه نویسی، همگی در جهت رشد و پیشرفت فناوری در کشور است، این طرح قادر است برای کشور و فضای این شاخه‌ی کسب و کاری سودآور باشد.

بازار هدف برای ارائه‌ی خدمات شرکت برنامه نویسی

علاوه بر موارد گفته شده، در طرح توجیهی شرکت برنامه نویسی به مسائل تبلیغاتی و بازاریابی ایده نیز پرداخته می شود. پیدا کردن بازار هدف از مهمترین ارکان بازاریابی است. در حقیقت پیش از شروع رسمی فعالیت شرکت، می بایست جامعه‌ی هدف را شناسایی کرده تا بتوان با جذب آن‌ها به ادامه‌ی فعالیت پرداخت. از آن جا که سیستمی شدن فرایندها در تمامی کسب و کار‌ها امری تسهیل دهنده شده است، استفاده از خدمات برنامه نویسی، چه در مقطع طراحی وب سایت و چه در مقطع طراحی اپلیکیشن، بسیار پر کاربرد است. بنابراین بازار هدف برای شرکت برنامه نویسی، علاوه بر ادارات و سازمان های بزرگ، کسب و کار های کوچک و در سطح خرد نیز می تواند باشد.

بازار هدف برای ارائه‌ی خدمات شرکت برنامه نویسی_پرشین پلن

هزینه راه اندازی شرکت برنامه نویسی

در بخش دیگری از طرح توجیهی شرکت برنامه نویسی تلاش می شود تا تمامی هزینه های اولیه‌ی مورد نیاز برای راه اندازی این کسب و کار پیش بینی شود. همچنین تعیین نرخ بازگشت سود سرمایه نیز، از دیگر اهداف این بخش از طرح توجیهی است. از آنجا که مهمترین امکانات برای راه اندازی این کسب و کار، نیرو های انسانی است، مهمترین بخش از هزینه‌ها را نیز همین قسمت شامل می شود. در حقیقت برای برآورد هزینه‌ها، علاوه بر در نظر گرفتن هزینه های ثانویه برای راه اندازی فضای کسب و کاری، باید به حقوق و مزایای نیرو های متخصص پرداخته شود.

طرح توجیهی شرکت برنامه نویسی برای دریافت مجوز

مجوز مهمترین خروجی طرح توجیهی شرکت برنامه نویسی است. به کمک مجوز می توان فعالیت رسمی کسب و کار را آغاز نمود و ایده‌ی مورد نظر را در زمره‌ی کسب و کار های پیشرفت دهنده‌ی چرخه‌ی اقتصادی کشور قرار داد. همچنین با وجود مجوز می توان از تمامی مزایا و حمایت‌ها و امکانات دولتی نیز برای پیشرفت و رشد کسب و کار استفاده نمود. به علاوه، مجوز می تواند پشتوانه‌ی مهمی برای ایجاد همکاری با دیگر مشاغل و جذب سرمایه گذاران مختلف باشد.

سفارش طرح توجیهی شرکت برنامه نویسی

 کیفیت طرح توجیهی شرکت برنامه نویسی، تعیین کننده‌ی ارزش آن است. به همین خاطر، مهم است که در حین تدوین یک طرح توجیهی به نظرات کارشناسان مربوط به این حوزه دقت نمایید. متخصصان پرشین پلن با سابقه ای طولانی در زمینه‌ی امور بانکی و اداری، آماده‌ی ارائه‌ی مشاوره های ارزشمند در زمینه‌ی طرح توجیهی به شما هستند. تمامی طرح های توجیهی تدوین شده توسط متخصصان این مجموعه مورد تایید کانون مشاوران اعتباری و بانکی کشور می باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر و سفارش طرح توجیهی با کارشناس ارشد مجموعه ی پرشین پلن در ارتباط باشید.

مهندس خلیلیان

شماره تماس جهت سفارش طرح توجیهی

ساعت کاری 8 تا 24:  ۰۳۶۱ ۰۰۶ ۰۹۱۲
مهندس مهدی خلیلیان؛ عضو ارشد کانون مشاوران اعتباری و بانکی ایران و یکی از حرفه‌ای‌ترین طرح نویسان کشور با ۲۵ سال سابقه در حوزه سرمایه‌گذاری و تجربه حضور در ۳ وزارتخانه اقتصادی کشور

اشتراک‌گذاری

3/5 - (2 امتیاز)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین مقالات

دسته بندی مقالات

راهنمای سفارش طرح توجیهی

دسته‌بندی طرح‌های توجیهی