طرح توجیهی مجتمع اقامتی گردشگری☀️(مجوز+وام)

طرح توجیهی مجتمع اقامتی گردشگری_پرشین پلن

فهرست مطالب

ارائه طرح توجیهی مجتمع اقامتی گردشگری به ارگان های دولتی، یکی از مهمترین گام‌ها برای راه اندازی این کسب و کار است. زیرا برای دریافت مجوز های دولتی، شما نیازمند یک طرح توجیه کننده برای ادارات دولتی خواهید بود. در این مقاله قصد معرفی طرح توجیهی مجتمع اقامتی را به شما عزیزان داریم. در وب سایت پرشین پلن متخصصان حرفه ای در حوزه‌ی امور بانکی و اعتباری، آماده‌ی نگارش طرح توجیهی مطابق با دستورالعمل شما هستند. در ادامه با ما همراه باشید تا بیشتر با مجتمع های اقامتی گردشگری آشنا شویم.

معرفی و کاربرد مجتمع اقامتی گردشگری

گردشگری با اهداف مختلفی صورت می گیرد. صنعت توریسم، یکی از پرطرفدارترین صنعت‌ها در جهان است. به دلیل تنوع و انعطاف بسیار زیادی که در این عرصه وجود دارد، می توان با هر هدفی یک شاخه‌ی جدید در گردشگری ایجاد نمود. بنابراین اگر به عنوان یک سرمایه گذار، قصد ورود به این عرصه را دارید، می توانید بر اساس علایق خود، ایده ای را در این زمینه مطرح کنید. یکی از این دسته بندی‌ها برای گردشگری، گردشگری اقامتی است. در این نوع گردشگری، هدف مورد نظر حضور فیزیکی افراد در یک اقامتگاه، به قصد کسب تجربه زندگی در محیط مورد نظر است. در زیر انواع مختلفی از گردشگری اقامتی آورده شده است.

 • اقامتگاه بوم گردی
 • تفرجگاه در طبیعت
 • اقامتگاه های طبیعی
 • بوتیک هتل
 • هتل های لوکس
 • متل و هاستل

بررسی نیاز بازار برای مجتمع اقامتی گردشگری

یکی از مواردی که به کمک داشتن یک طرح توجیهی مجتمع اقامتی گردشگری میسر می گردد، مکتوب نمودن توجیه اقتصادی کسب و کار شما است. در این طرح توجیهی شما می توانید از تمامی جوانب اقتصادی برای نیاز بازار به این کسب و کار اطلاع یابید. در واقع راه اندازی مجتمع اقامتی گردشگری به دلیل جذب انواع توریست های داخلی و خارجی، می تواند درآمد بسیار زیادی ایجاد نماید. همچنین ارائه حرفه ای طرح توجیهی مجتمع اقامتی گردشگری می تواند رونق بخشیدن به آینده صنعت توریست در ایران را برای ارگان های دولتی تضمین نماید.

  طرح توجیهی اقامتگاه بوم گردی☀️(doc+pdf) سال 1403

هزینه راه اندازی مجتمع اقامتی گردشگری

طرح توجیهی مجتمع اقامتی گردشگری، به شما کمک می کند تا هزینه های مورد نیاز برای راه اندازی این کسب و کار را ارزیابی نمایید. در هر مورد از انواع گردشگری اقامتی، شما لازم است تا مکانی برای احداث طرح مورد نظر در اختیار داشته باشید. انتخاب این مکان، وابسته به ایده شما است. برای مثال اگر قصد راه اندازی یک اقامتگاه بوم گردی را دارید، لازم است منطقه‌ی مورد نظر را در بافت های اصیل شهری یا روستایی انتخاب نمایید.

در مثالی دیگر، در صورتی که قصد راه اندازی یک هتل ۵ ستاره را داشته باشید، بهترین مکان برای احداث آن، نقاط مرفه منطقه است. در راه اندازی مجتمع های اقامتی، در حدود ۷۰٪ از هزینه مرتبط با فضای اقامتی است. ۳۰ درصد باقی مانده نیز تمهیدات جانبی و امکانات متفرقه و هزینه ی نیرو های انسانی برای راه اندازی این کار است.

معرفی تجهیزات مورد نیاز برای مجتمع اقامتی گردشگری

 • مکان اقامتگاه
 • تخت و اثاثیه اولیه
 • اثاثیه ثانویه بر اساس تعداد ستاره های اقامتگاه مورد نظر
 • تمهیدات امنیتی اقامتگاه
 • تسهیلات جانبی (بانک، درمانگاه، امکانات مخابراتی و…)

معرفی تجهیزات مورد نیاز برای مجتمع اقامتی گردشگری_پرشین پلن

طرح توجیهی مجتمع اقامتی گردشگری برای دریافت مجوز

مهم‌ترین کاربرد طرح توجیهی مجتمع اقامتی گردشگری، تسهیل راه برای دریافت مجوز مورد نیاز راه اندازی، از وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی است. در واقع نخستین گام راه اندازی هر کسب و کار رسمی، دریافت مجوز است. به کمک این طرح شما می توانید به کسب و کار و ایده، رسمیت ببخشید. در واقع میزان تخصصی بودن و همه جانبه بودن طرح شما است که تعیین می کند در نظر کارشناسان ارگان‌های دولتی، تایید صلاحیت خواهید شد یا خیر. به همین دلیل در هنگام سفارش طرح توجیهی مورد نظر خود، باید به کارشناسان و نویسندگان آن توجه فرمایید.

سفارش طرح توجیهی مجتمع اقامتی گردشگری

وب سایت پرشین پلن به عنوان یک وب سایت تخصصی در زمینه تدوین طرح های توجیهی برای کسب و کارها فعالیت می کند. در این وب سایت به کمک کارشناسان حرفه ای در زمینه امور حقوقی و بانکی، شما می‌توانید به سفارش طرح توجیهی بپردازید. تمامی طرح‌های نوشته شده توسط کارشناسان پرشین پلن، مورد تایید کانون مشاوران اعتباری و بانکی کشور می باشد. به همین دلیل به کمک آنها می‌توانید تایید ایده‌ی خود را تضمین نمایید. برای دریافت طرح توجیهی مورد نظر خود در هر یک از حوزه های صنعتی، کشاورزی، خدماتی، گردشگری و… کافیست با کارشناس ارشد ما تماس حاصل فرمایید و طرح توجیهی مورد نظر خود را سفارش دهید.

مهندس خلیلیان

شماره تماس جهت سفارش طرح توجیهی

ساعت کاری 8 تا 24:  ۰۳۶۱ ۰۰۶ ۰۹۱۲
مهندس مهدی خلیلیان؛ عضو ارشد کانون مشاوران اعتباری و بانکی ایران و یکی از حرفه‌ای‌ترین طرح نویسان کشور با ۲۵ سال سابقه در حوزه سرمایه‌گذاری و تجربه حضور در ۳ وزارتخانه اقتصادی کشور

اشتراک‌گذاری

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین مقالات

دسته بندی مقالات

راهنمای سفارش طرح توجیهی

دسته‌بندی طرح‌های توجیهی