طرح توجیهی شرکت نرم افزاری☀️(مجوز+ گرید)

طرح توجیهی شرکت نرم افزاری_پرشین پلن

فهرست مطالب

طرح توجیهی شرکت نرم افزاری می تواند پله ای حیاتی برای شروع این کسب و کار تلقی شود. از آنجا که برای شروع هر کسب و کاری نیاز به دریافت مجوز است، وجود یک طرح توجیهی می تواند پروسه دریافت این مجوز را تسهیل نماید. در حقیقت طرح توجیهی شالوده ای از یک طرح و ایده کسب و کاری است که به صورت خلاصه شده، شرح حالی از چگونگی راه اندازی و پیش بینی آینده‌ی مادی و معنوی ایده را به ارگان های دولتی ارائه می دهد. مراجع ذی‌صلاح نیز، با مطالعه این طرح توجیهی، ایده را تایید یا رد صلاحیت می کنند.

وب سایت پرشین پلن به عنوان یک فعال حرفه ای در زمینه تدوین طرح های توجیهی، می کوشد تا با یاری متخصصان خود، طرح های توجیهی مفیدی به کارآفرینان و سرمایه گذاران، ارائه نماید. در ادامه این مطلب قصد داریم به توضیحات بیشتری در رابطه با طرح توجیهی احداث شرکت نرم افزاری بپردازیم.

توجیه اقتصادی برای راه اندازی شرکت نرم افزاری

در بخشی از طرح توجیهی شرکت نرم افزاری، به ارائه توجیه اقتصادی برای این ایده پرداخته می شود. در حقیقت میزان اشتیاق و نیاز بازار برای راه اندازی این کسب و کار و همچنین پتانسیل بازار برای رشد این ایده بررسی می شود. از آنجا که امور کامپیوتری و دسترسی به نرم افزارها امری مهم و حیاتی در اکثر کسب و کارها شده است، خدمات مبتنی بر این حوزه نیز از اهمیت ویژه ای برخوردار است. در حقیقت نیاز های نرم افزاری کاربران، همواره با افزایش روبرو بوده و حضور تکنسین‌ها و متخصصان این حوزه ضروری است. به همین علت می توان نتیجه گرفت که در شرایط فعلی و با رشد دسترسی به اینترنت و استفاده از کامپیوترها، شرکت های ارائه دهنده خدمات نرم افزاری با استقبال عمومی مواجه خواهند شد.

معرفی و اهداف طرح توجیهی شرکت نرم افزاری

در بخش اصلی طرح توجیهی شرکت نرم افزاری، در رابطه با ایده‌ی مطرح شده توضیحاتی ارائه می شود. در حقیقت تمامی ارکان و اهداف و مزایا و کاربرد های این ایده برای ارگان های دولتی تشریح می گردد. شرکت نرم افزاری، شرکتی است که به ارائه‌ی خدمات نرم افزاری به کاربران این حوزه می پردازد. در حقیقت محصول تولید شده توسط یک شرکت نرم افزاری، اپلیکیشن‌ها و نرم افزار های کاربردی برای مشتریان است. شرکت های نرم افزاری معمولا می توانند هم به صورت آنلاین و هم به صورت حضوری فعالیت نموده و به ارائه خدمات بپردازند. از جمله خدماتی که در این شرکت‌ها ارائه می شود، می توان به موارد زیر اشاره کرد.

 • خدمات امنیت شبکه
 • طراحی و اجرای شبکه های کامپیوتری
 • طراحی سیستم های پشتیبانی
 • طراحی سیستم های مدیریتی
 • کنترل و مدیریت سرور
 • پشتیبانی نرم افزاری و سخت افزاری کامپیوتر
 • طراحی تنظیمات پایگاه داده مبتنی بر نرم افزار
 • آموزش و مشاوره در خصوص نیاز های نرم افزاری

برآورد هزینه‌ها با طرح توجیهی شرکت نرم افزاری

وظیفه طرح توجیهی شرکت نرم افزاری، بیان شفاف و واضح ایده است. در این طرح سعی می شود تا حد امکان تمامی مسائل مرتبط با این کسب و کار از جوانب مختلف مورد بررسی قرار گیرد. این امر باعث می شود تا ارگان های دولتی در هنگام بررسی طرح، علاوه بر اینکه متوجه ماهیت فعالیت می شوند، در رابطه با آینده این کسب و کار در بستر یک کشور نیز تصمیم گیری نمایند. برآورد هزینه‌ها و تعیین میزان سرمایه اولیه و میزان سرمایه کمکی مورد نیاز برای یک ایده کسب و کاری، از مهم‌ترین بخش‌هایی است که در یک طرح توجیهی به آن پرداخته می شود.

برآورد هزینه‌ها با طرح توجیهی شرکت نرم افزاری_پرشین پلن

مراحل راه اندازی و مسائل فنی مربوط به شرکت نرم افزاری

نخستین مرحله از راه اندازی یک شرکت نرم افزاری، گردآوری تیم حرفه ای است. در حقیقت شما با داشتن یک تیم متخصص، می توانید انسجام خود را بهبود ببخشید. همچنین این امکان ایجاد می شود که به ارائه‌ی خدمات بیشتری به مشتریان خود بپردازید. پس از گردآوری یک تیم متشکل از پوزیشن‌های مختلف شغلی، لازم است تمامی اهداف و برنامه های مورد نظر خود را جمع آوری کنید. این امر کمک می کند تا بتوانید طرح توجیهی بهتری از تمامی داده‌ها در اختیار داشته باشید.

معرفی تجهیزات اولیه‌ی مورد نیاز برای راه اندازی شرکت نرم افزاری

بر اساس خدماتی که قصد ارائه‌ی آن‌ها را به مشتریان خود دارید، امکانات و تجهیزات لازم برای راه اندازی این کسب و کار نیز متفاوت خواهد بود. اما برخی از عمومی‌ترین موارد در زیر آورده شده‌اند. لازم به ذکر است که حضوری یا غیر حضوری بودن فعالیت شما نیز در این امکانات و تجهیزات دخیل می باشد. در حقیقت در صورتی که قصد راه اندازی یک دفتر حضوری را برای کسب و کار خود دارید، علاوه بر موارد گفته شده در زیر، به امکانات فیزیکی برای دفتر کار خود نیز احتیاج دارید. امکانات مورد نیاز شرکت نرم افزاری به شرح زیر می باشد.

 • دسترسی به سرور قدرتمند
 • ارائه‌ی خدمات پشتیبانی به مخاطبان
 • کادر فنی و تکنسین حوزه های مختلف خدمات قابل ارائه
 • سیستم پایگاه اطلاعاتی
 • تمهیدات رفاهی برای کاربران

هدف از اجرای طرح شرکت نرم افزاری

تعیین اهداف راه اندازی کسب و کار، قسمت مهمی از طرح توجیهی شرکت نرم افزاری را شامل می شود. در حقیقت در یک طرح توجیهی تلاش می شود تا قلمرو فعالیت و ماموریت های یک ایده کسب و کاری، تا حد ممکن به صورت جزئی بررسی شود. به همین خاطر، طرح اصلی مورد نظر از ابعاد مختلفی مورد بررسی کارشناسان و طراحان قرار گرفته و اهداف و آینده‌ی آن در قالب ملاحظات اقتصادی و دیگر جوانب مختلف، مورد بررسی و پیش بینی قرار می گیرد. این نکته موجب می شود تا یک طرح توجیهی، علاوه بر خاصیتی که در کمک به دریافت مجوز و آغاز فعالیت یک مجموعه دارد، به مثابه یک نقشه‌ی راه نیز، در نظر گرفته شود. چرا که می توان از کلیات و جزئیات موجود در آن، برای برنامه ریزی کسب و کار نیز استفاده نمود.

بازار هدف برای فروش خدمات شرکت نرم افزاری

در طرح توجیهی شرکت نرم افزاری، بازار هدف برای ارائه‌ی خدمات مجموعه نیز مورد بررسی قرار می گیرد. شرکت نرم افزاری از دسته کسب و کارهایی است که در بخش های مختلف خصوصی و دولتی می تواند به ارائه‌ی خدمات خود بپردازد. حیطه های مختلفی، از ادارات دولتی گرفته تا کسب و کار های اینترنتی، نیازمند استفاده از خدمات این مجموعه‌ها هستند. به طور کلی می توان گفت، هر کسب و کاری که نیازمند به استفاده از کامپیوتر و یا سرور و اینترنت است، در بخشی از فعالیت خود با خدمات شرکت نرم افزاری سر و کار خواهد داشت.

  طرح توجیهی شرکت برنامه نویسی☀️(مجوز و گرید)

درآمد راه اندازی شرکت نرم افزاری

در بخشی دیگر از یک طرح توجیهی شرکت نرم افزاری، به پیش بینی درآمد حاصل از راه اندازی این ایده پرداخته می شود. در حقیقت در یک طرح توجیهی تلاش می شود تا سرمایه‌ی اولیه مورد نیاز و نرخ بازگشت سود سرمایه، پیش بینی شود. به هر میزان که خدمات خود را در بازار هدف بزرگ تری بگسترانید، میزان درآمد شما نیز بیشتر خواهد بود. در این راستا، پس از شروع فعالیت، شما نیازمند تبلیغاتی هدفمند و قوی هستید که مسیر رشد بیزینس شما را هموار سازد. به طور کلی می توان گفت که در صورت حرکت در مسیر رشد، راه اندازی یک شرکت نرم افزاری، می تواند از جمله مشاغل سودآور باشد.

طرح توجیهی شرکت نرم افزاری برای دریافت مجوز

دریافت مجوز، مهمترین کاربرد طرح توجیهی شرکت نرم افزاری می باشد. بزرگ‌ترین افق دید برای هر کارآفرین، حضور در میان جامعه کسب و کاری به عنوان یک حرفه‌ی رسمی است. مجوز های دولتی نیز، مهر تاییدی بر این امر می باشد. در حقیقت با داشتن یک مجوز رسمی از مراجع ذی‌صلاح مربوطه، می توانید به عنوان یک کسب و کار رسمی آغاز به کار نمایید. همچنین دریافت مجوز می تواند امکان استفاده از خدمات و امکانات دولتی و تسهیلات در نظر گرفته شده برای کسب و کار شما را مهیا سازد.

سفارش طرح توجیهی شرکت نرم افزاری

کیفیت طرح توجیهی شرکت نرم افزاری، مهم‌ترین شاخص اخذ مجوز است. اهمیت کمک گرفتن از متخصصان مسلط بر این حوزه، زمانی پر رنگ تر می شود که شما به صورت رسمی قدم به پروسه‌ی دریافت مجوز می گذارید. میزان تسلط طرح توجیهی شما بر ایده، می تواند فاکتور مهمی در دریافت مجوز از سمت ارگان های دولتی باشد. بنابراین پیشنهاد می شود در هنگام طراحی و تدوین طرح توجیهی ایده‌ی کسب و کاری خود، حتما از یک تیم متخصص در این زمینه راهنمایی بگیرید.

پرشین پلن، به عنوان یک مجموعه‌ی حرفه ای در زمینه‌ی تولید و تدوین طرح های توجیهی، تلاش دارد تا به کمک کارشناسانی خبره، طرح های توجیهی مناسب با نیاز کاربران را به آنان ارائه نماید. متخصصان پرشین پلن مسلط به امور بانکی و اداری بوده و طرح های توجیهی تدوین شده توسط آنان، مورد تایید کانون مشاوران اعتباری و بانکی کشور می باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر و همچنین سفارش طرح توجیهی از طریق وب سایت، با کارشناس ارشد مجموعه، تماس حاصل فرمایید.

مهندس خلیلیان

شماره تماس جهت سفارش طرح توجیهی

ساعت کاری 8 تا 24:  ۰۳۶۱ ۰۰۶ ۰۹۱۲
مهندس مهدی خلیلیان؛ عضو ارشد کانون مشاوران اعتباری و بانکی ایران و یکی از حرفه‌ای‌ترین طرح نویسان کشور با ۲۵ سال سابقه در حوزه سرمایه‌گذاری و تجربه حضور در ۳ وزارتخانه اقتصادی کشور

اشتراک‌گذاری

5/5 - (3 امتیاز)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین مقالات

دسته بندی مقالات

راهنمای سفارش طرح توجیهی

دسته‌بندی طرح‌های توجیهی