طرح توجیهی احداث بوستان روستایی☀️(برای دریافت مجوز)

طرح توجیهی بوستان روستایی_پرشین پلن

فهرست مطالب

طرح توجیهی بوستان روستایی را برای دریافت مجوزها و همچنین کسب حمایت‌ها و امکانات دولتی استفاده می شود. در واقع با طرح توجیهی، باید ارگان های دولتی را از مفید بودن ایده‌ی کسب و کاری آگاه نمود. در ادامه می توان با اقناع کارشناسان دولتی، تایید صلاحیت برای شروع کسب و کار را دریافت نمود. این امر با داشتن یک طرح توجیهی حرفه ای قابل انجام است. در واقع به هر میزان که طرح توجیهی ارائه شده، کامل تر و با کیفیت تر باشد، روند تایید دریافت مجوز از ارگان های دولتی آسان تر می گردد. وب سایت پرشین پلن به عنوان یک مجموعه‌ی حرفه ای در زمینه‌ی تدوین و طراحی طرح های توجیهی، مشغول به کار می باشد. در ادامه‌ی این مطلب با ما همراه باشید. قصد داریم به ارائه‌ی مفاهیم کامل تری از طرح توجیهی احداث بوستان روستایی بپردازیم.

معرفی و مزایای احداث بوستان روستایی

در صورت درخواست مطالعات بازار، در طرح توجیهی بوستان روستایی، ایده به صورت کامل و شفاف معرفی شده و مزایای آن برای گردش مالی کشور و کمک به صنعت کشاورزی مطرح می گردد. بوستان روستایی، راه اندازی فضا های سبز و طبیعی در روستاها به منظور تثبیت جمعیت و ایجاد فضایی تفریحی برای روستاییان و همچنین گردشگری روستایی است. در واقع با احداث این بوستان های روستایی می توان علاوه بر رونق گردشگری و تبدیل روستای مورد نظر به یک قطب تفریحی، موجب افزایش امکانات رفاهی برای روستا شد. در بوستان های روستایی می توان بخش های مختلفی راه اندازی کرد. از جمله:

 • فضای سبز
 • تفرجگاه
 • شهر بازی
 • لوازم ورزشی
 • رود یا دریاچه های مصنوعی یا طبیعی

  طرح توجیهی احداث باغ رستوران☀️(مجوز+وام)

اهمیت احداث بوستان روستایی

در طرح توجیهی احداث بوستان روستایی، علاوه بر بیان مزایا و معرفی، میزان پتانسیل بازار و همچنین توجیه اقتصادی راه اندازی این کار نیز بیان می شود. این ایده، با توجه به اینکه می تواند بخش های متنوعی را در خود جای دهد، آینده‌ی مادی و معنوی روشنی در پیش دارد. در واقع با احداث بوستان‌های روستایی، علاوه بر کمک به حفاظت از طبیعت و فرهنگ سازی استفاده‌ی درست از منابع طبیعی، می توان به درآمد زایی از بخش های مختلف تفریحی این بوستان‌ها نیز پرداخت. بنابراین این بوستان‌ها، بخش مهمی از رشد محیطی آن روستا را در بر خواهد گرفت.

هزینه راه اندازی بوستان روستایی

از دیگر کارایی های طرح توجیهی بوستان روستایی، می توان به لیست کردن هزینه‌ها و سرمایه های اولیه و همچنین نرخ بازگشت سود آن اشاره کرد. برای راه اندازی بوستان های روستایی، بخش مهمی از هزینه صرف تامین زیرساخت‌ها و اراضی مورد نظر برای احداث این بوستان‌ها می شود. به علاوه، دیگر هزینه‌ها با توجه به میزان خدمات و امکاناتی که در بوستان ایجاد می شود، محاسبه خواهد شد. این امکانات و خدمات می توانند بر اساس پیشنهادات ارائه شده باشد و یا به صورت ایده ای شخصی توسط سرمایه گذار مطرح گردد.

تجهیزات مورد نیاز برای احداث بوستان روستایی

برای احداث بوستان روستایی، بسته به امکاناتی که در نظر گرفته می شود، تجهیزات و تاسیسات مختلفی مورد نیاز است. برخی از موارد عمومی تر به شرح زیر هستند.

 • اراضی مورد نظر برای راه اندازی بوستان
 • فضا های سبز
 • فضا های تفریحی و ورزشی
 • امکانات رفاهی (سرویس بهداشتی، نمازخانه و…)
 • شهر بازی
 • فرهنگسرا و کتابخانه

تجهیزات مورد نیاز برای احداث بوستان روستایی_پرشین پلن

طرح توجیهی بوستان روستایی برای دریافت مجوز

دریافت مجوز، مهمترین کاربرد طرح توجیهی بوستان روستایی می باشد. در همه جای جهان، زمانی که یک کارآفرین قصد راه اندازی یک کسب و کار جدید را دارد، برای رسمیت بخشیدن به ایده‌ی خود، اقدام به دریافت مجوز از ارگان های دولتی می نماید. این امر موجب می شود تا نام این کسب و کار در میان مشاغل رسمی یاد شود. همچنین برای استفاده از امکانات دولتی مختلف و جذب سرمایه گذار، لازم است مجوز های رسمی را ارائه نمایید. بنابراین پیشنهاد می شود در ابتدای مسیر راه اندازی کسب و کار مورد نظر، در نخستین گام به دریافت طرح توجیهی مرتبط با کسب و کار خود بپردازید.

نکات مهم در رابطه با بوستان روستایی

در هنگام راه اندازی بوستان گردشگری، یکی از مهم‌ترین نکات انتخاب مکان مورد نظر برای احداث است. برای انتخاب خدمات و امکانات باید به این مکان توجه کرد. در حقیقت مهم است که از تمامی امکانات اقلیمی آن منطقه استفاده شود. امکاناتی نظیر وجود منابع آبی (رود، چشمه، آبشار، جوی، دریاچه و…)، کشت بر اساس نوع خاک و آب و هوا (درختان سردسیری، گرمسیری، درختان سایه و…) و نیاز های فرهنگی مردم (فرهنگسرا، کتابخانه، سالن های مطالعه و…).

سفارش طرح توجیهی بوستان روستایی

داشتن یک طرح توجیهی بوستان روستایی، به تنهایی تسهیل کننده‌ی مسیر دریافت مجوز نیست. کیفیت و میزان حرفه ای بودن این طرح، بسیار ارجح تر هستند. بنابراین در هنگام سفارش طرح، می بایست به میزان حرفه ای بودن و خبرگی طراحان و تدوینگران توجه نمود. مجموعه‌ی پرشین پلن، متشکل از یک تیم حرفه ای از طراحان طرح های توجیهی کسب و کاری، سال‌ها تجربه در امور بانکی و اداری دارند. تمامی طرح های توجیهی نوشته شده توسط این کارشناسان حرفه ای، مورد تایید کانون اعتباری و بانکی کشور بوده و دارای تضمین کیفیت می باشد. بنابراین در صورتی که مایل به سفارش طرح توجیهی بوستان روستایی هستید، می توانید از طریق همین وب سایت، با کارشناسان ما در تماس باشید. کارشناس ارشد پرشین پلن، پس از ارائه‌ی نیازسنجی شما، برای ادامه‌ی مسیر دریافت طرح توجیهی شما را راهنمایی خواهد کرد.

مهندس خلیلیان

شماره تماس جهت سفارش طرح توجیهی

ساعت کاری 8 تا 24:  ۰۳۶۱ ۰۰۶ ۰۹۱۲
مهندس مهدی خلیلیان؛ عضو ارشد کانون مشاوران اعتباری و بانکی ایران و یکی از حرفه‌ای‌ترین طرح نویسان کشور با ۲۵ سال سابقه در حوزه سرمایه‌گذاری و تجربه حضور در ۳ وزارتخانه اقتصادی کشور

اشتراک‌گذاری

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین مقالات

دسته بندی مقالات

راهنمای سفارش طرح توجیهی

دسته‌بندی طرح‌های توجیهی