بهترین طرح های گردشگری زودبازده ☀️سال 1402

طرح های گردشگری جزء طرح های کارآفرینی محسوب می‌شوند که با توجه به جهان امروزی و تقاضای مردم برای گردشگری، می‌توانند بسیار پربازده نیز باشند. با این حال، بسیاری از افرادی که قصد سرمایه گذاری در این حوزه را دارند، به دنبال یک طرح گردشگری زودبازده می‌گردند تا بتوانند در کوتاه‌ترین زمان ممکن سرمایه اولیه خود را زنده کنند و به سود عالی برسند. در ادامه این مقاله قصد داریم شما را با 24 مورد از بهترین طرح های گردشگری زودبازده آشنا کنیم. بنابراین، اگر قصد سرمایه گذاری در این حوزه را دارید، با ما همراه باشید.

1) اقامتگاه بوم گردی

طرح توجیهی اقامتگاه بوم گردی_پرشین پلن

این روزها بسیاری از مردم ایران علاقه مند به بازگشتن به روزهای قدیم ایران را دارند. به همین خاطر، برای چند روز هم که شده، دوست دارند در خانه‌ها و اقامتگاه‌هایی با فرم قدیمی اسکان داشته باشند. این موضوع باعث شده تا سرمایه گذاری برای ساخت اقامتگاه بوم گردی به یک راه حل منطقی تبدیل شود. البته اقامتگاه‌های بوم گردی، اقامتگاه‌هایی برای ورود توریستان خارجی نیز می‌باشند و همین موضوع ارزش سرمایه گذاری برای آن‌ها را افزایش داده است.

2) بوم گردی عشایری

طرح توجیهی  بوم گردی عشایری_پرشین پلن

زندگی کردن در شرایط عشایرها، می‌تواند برای بسیاری از مردم لذت بخش و جدید باشد. یکی از طرح‌های گردشگری زودبازده و خوب، راه اندازی اقامتگاه بوم گردی عشایری است. این اقامتگاه‌ها می‌توانند مانند خانه‌های عشایرها به صورت چادری طراحی شوند تا حال و هوای خاصی را به مردم بدهند. اگرچه شاید در نگاه اول تصور کنید که تعداد کمی از مردم برای مراجعه به این اقامتگاه‌ها داوطلب می‌شوند. ولی اگر این اقامتگاه‌ها در مسیرِ رفت و آمدهای مکان‌های پربازدید باشند و تبلیغات به درستی انجام شده باشند، بوم گردی عشایری می‌تواند یکی از زودبازده‌ترین طرح های گردشگری باشد.

3) گردشگری بین راهی

حتما تا به حال این عبارت را از بسیاری از مردم شنیده‌اید که سفر فقط به مقصد و مبدا ختم نمی‌شود. زمانی که مسافران در هر یک از بازه های زمانی سال مانند نوروز، از خودروی شخصی خودشان برای سفر استفاده می‌کنند از هر طرح گردشگری بین راهی نیز استقبال خواهند کرد. طرح های گردشگری بین راهی می‌توانند برای مکان های پر مسافر بسیار ایده آل باشند. بسیاری از شهرها مقصد مسافرین نیستند، اما جزء شهرهای بین راهی محسوب می‌شوند که می‌توان از طرح های گردشگری بین راهی برای این شهرها استفاده کرد.

4) سفره خانه سنتی

مراحل اجرای طرح توجیهی سفره خانه سنتی_پرشین پلن

با وجود کافی شاپ‌ها و رستوران‌های امروزی، هنوز هم بسیاری از مردم علاقه مند به رفتن به سفره خانه‌های سنتی هستند. سفره خانه‌های سنتی در شهرهای کوچک و بزرگ بازده خوبی برای سرمایه گذار دارند. می‌توان با ایجاد ظاهری متفاوت برای سفره خانه های سنتی و سرو غذا و صبحانه، مشتریان ورودی به این سفره خانه‌ها را چندین برابر کرد. سفره خانه سنتی جزء طرح های گردشگری زودبازده محسوب می‌شود. چرا که بسیاری از مردم علاقه زیادی برای مراجعه به این سفره خانه‌ها به ویژه در شهرهای کوچک دارند.

5) گردشگری ساحلی

طرح توجیهی گردشگری ساحلی_پرشین پلن

اکثر مردم ایران به دریا و ساحل علاقه زیادی دارند. سرمایه گذاری در حوزه طرح های گردشگری زودبازده نیز می توانند از این علاقه مردم برای رسیدن به سود و درآمد عالی استفاده کنند. گردشگری ساحلی یکی از انواع طرح های گردشگری است که می تواند برای شهرهای شمالی و جنوبی کشور مورد استفاده قرار گیرد. ایجاد مکان‌های تفریحی و راه اندازی اغذیه فروشی‌های مختلف در کنار ساحل، می‌توانند دو روش برای گردشگری ساحلی محسوب شوند. چون هر ساله مردم بسیار زیادی به سواحل کشور ایران سفر می‌کنند؛ بنابراین گردشگری ساحلی می‌تواند یکی از بهترین طرح‌های گردشگری محسوب شود.

6) گردشگری کشاورزی

طرح توجیهی گردشگری کشاورزی_پرشین پلن

گردشگری کشاورزی یکی از شاخه‌های گردشگری در جهان است که این روزها مورد طرفدار بسیاری از مردم قرار گرفته است. به طوری که در کشورهایی مانند اتریش، خوابگاه‌هایی در دل زمین های کشاورزی وجود دارند که امکان استراحت کوتاه مدت و با قیمت ارزان را به مردم می دهند. گردشگری کشاورزی می‌تواند شامل بازدید از مزارع کشاورزی و آموزش در این حوزه باشد. فروش محصولات کشاورزی در کنار بازدید و آموزش نیز می‌تواند روشی برای درآمدزایی بیشتر باشد. گردشگری کشاورزی تقاضای بسیاری از مردم نیست و شاید تعداد محدودی از مردم علاقه مند به آن باشند. با این حال می‌توان با تبلیغات مناسب مردم را به این طرح گردشگری جذب کرد.

7) باغ گردشگری

طرح توجیهی باغ گردشگری_پرشین پلن

باغ گردشگری یکی از انواع مکان های گردشگری بسیار محبوب در میان مردم است. اکثر مردم در هنگام سفرهای نوروزی و یا سفرهای آخر هفته، برای استراحت چند ساعته به این باغ‌ها مراجعه می کنند و اگر امکان چادر زدن در آن‌ها وجود داشته باشند، شب‌ها در این باغ‌ها اسکان خواهند داشت. باغ های گردشگری می توانند بهترین مکان برای دورهمی‌های خانواده در روزهای آخر هفته و مناسبت های مانند سیزده به در باشد. راه اندازی وسایل بازی، استفاده از اغذیه فروشی های لوکس، راه اندازی بازارچه و … در این باغ‌ها، می تواند باعث افزایش بازدهی آن‌ها شود. پر رفت و آمد بودن این باغ‌ها، دلیلی برای پربازده بودن آن‌ها برای سرمایه گذاران می باشد.

8) رستوران بوم گردی

نکات مهم در رابطه با رستوران بوم گردی_پرشین پلن

راه اندازی رستوران بوم گردی، یکی از بهترین طرح های گردشگری است که می تواند باعث ایجاد درآمد بسیار زیادی برای فرد سرمایه گذار شود. شاید اکثر مردم علاقه مند به رفتن به رستوران های شیک و لاکچری داشته باشند؛ اما این روزها بسیاری از مردم ترجیح می دهند که در محیط های قدیمی و صمیمی غذا بخورند تا حس و حال زندگی قدیمی در آن ها بازگردد. رستوران بوم گردی یکی از بهترین رستوران ها برای شهرهای شمال کشور و شهرهای پرمسافر است. می توان رستوران بوم گردی را به همراه بوم گردی عشایری یا اقامتگاه بوم گردی راه اندازی نمود.

9) رستوران غذاهای دریایی

طرح توجیهی رستوران غذاهای دریایی_پرشین پلن

غذاهای دریایی از جمله غذاهای مدرنی هستند که این روزها بسیاری از مردم به آن ها علاقه مند می باشند. راه اندازی یک رستوران با غذاهای دریایی که به صورت اختصاصی در این حوزه کار می کند، می تواند یک طرح گردشگری ایده آل باشد. رستوران غذاهای دریایی از جمله طرح های گردشگری زودبازده است که البته باید در مکان های خاص که مراجعه مردم به رستوران های دریایی زیاد است، انجام شود. با شناسایی علاقه مردم یک منطقه به غذاهایی دریایی، می توانید با راه اندازی این رستوران ها به درآمد ایده آلی برسید.

10) باغ رستوران

طرح توجیهی احداث باغ رستوران_پرشین پلن

بر هیچ کس پوشیده نیست که این روزها بسیاری از مردم برای دوری از زندگی شهری به طبیعت روی می آیند. بهره گیری از این نیاز مردم باعث شده تا سرمایه گذاری در حوزه راه اندازی باغ رستوران، راه حل بسیار منطقی باشد. باغ رستوران ها، مکانی برای استراحت مردم و غذا خوردن هستند که می توانند یک راه حل عالی برای سرمایه گذاری باشند. مزیت راه اندازی باغ رستوران این است که برای هر مکان و شهری جواب می دهد. چون اکثر مردم در شهرهای بزرگ و کوچک، رستوران های سرباز و به همراه طبیعت را به رستوران های سرپوشیده ترجیح می دهند.

11) رستوران سیار

طرح توجیهی رستوران سیار_پرشین پلن

کمبود وقت مردم برای سرو و خرید غذا باعث شده تا بسیاری از مردم متقاضی استفاده از رستوران هایی باشند که بهترین خدمات را در کوتاه ترین زمان ممکن به آن ها ارائه می کنند. رستوران سیار که این روزها در بسیاری از مناطق شهر شاهد آن هستیم، می تواند یکی از طرح های گردشگری زودبازده با سرمایه کم باشد. این رستوران ها می توانند در مکان هایی که محل عبور مردم به صورت پیاده زیاد است، راه اندازی شوند. قرار دادن صندلی برای نشستن مردم جهت خوردن غذا باعث جذب بیشتر مردم به این رستوران ها خواهد شد.

12) باغ تالار

طرح توجیهی باغ تالار_پرشین پلن

باغ تالار مکانی برای برگزاری مراسمات مختلف از جمله عروسی، عقد، تولد و … می باشد. اگرچه هنوز هم تالارهای زیادی در شهر وجود دارند که خدمات مختلفی را برای برگزاری مراسمات به مردم ارائه می کنند. ولی عدم وجود محدودیت های باغ تالارها باعث شده تا آن ها به یک گزینه محبوب تری برای رزرو تبدیل شوند. باغ تالار را می توان جزء طرح های گردشگری زودبازده شناخت. چرا که اکثر مردم علاقه مند به رزرو این باغ تالارها برای برگزاری مراسمات خودشان هستند.

13) هتل سنتی

راه اندازی اقامتگاه بوم گردی می تواند یکی از بهترین طرح های بوم گردی و گردشگری محسوب شود؛ اما برای هر  شهر و مکانی قابل اجرا نیست. هتل سنتی از جمله هتل هایی است که می تواند در هر مکانی راه اندازی شود و مردم بسیار زیادی را جذب کند. راه اندازی یک هتل سنتی، مزایای زیادی را به همراه دارد که از جمله آن‌ها می توان به امکان رسیدن به درآمد زیاد اشاره کرد. پرمسافر بودن هتل‌های سنتی بستگی به خدمات و تبلیغات صاحبان هتل‌ها دارد. بنابراین، اگر به دنبال راه اندازی این هتل‌ها هستید، باید برای رسیدن به بازده مورد نظر خودتان در مورد آینده هتل برنامه ریزی کنید.

14) پارک آبی

آشنایی با مراحل احداث پارک آبی_پرشین پلن

پارک آبی به استخرهای بزرگی گفته می شوند که دارای تمامی امکانات تفریحی می باشند. وجود سرسره های آبی، اغذیه فروشی ها در استخر و برنامه های متنوع برای مراجعین به این پارک ها، باعث شلوغ شدن پارک های آبی نسبت به استخرهای دیگر شده است. در حال حاضر، در بسیاری از کلان شهرها، پارک های آبی متعددی وجود دارند که می توان از آن‌ها به عنوان یک طرح گردشگری یاد کرد. ایده راه اندازی پارک آبی در شهرهای کوچک می تواند بسیار پربازده باشد. از طرفی می توان برای کلان شهرها، از پارک های آبی جدیدتر و بروزتر استفاده کرد تا مردم به مراجعه به این پارک های آبی جذب شوند.

15) شهربازی

نکات مهم برای خرید وسایل شهر بازی_پرشین پلن

شهربازی از قدیم تا به امروز محبوبیت بسیار زیادی در میان مردم داشته است. اگرچه راه اندازی شهربازی جزء طرح های گردشگری زودبازده محسوب می شود؛ اما موضوع مهم در مورد راه اندازی این شهربازی ها خدماتی است که به مردم ارائه می کنند. شمار شهربازی های موجود در شهرهای مختلف بسیار زیاد است. به همین خاطر در صورتی می توان این طرح گردشگری را به یک طرح زودبازده تبدیل کرد که از وسایل جدید و بروز برای شهربازی استفاده نمود.

16) پارک جنگلی

طرح توجیهی احداث پارک جنگلی_پرشین پلن

پارک جنگلی یکی از طرح های گردشگری زودبازده در شهرهای پرمسافر مانند شمال کشور است. این طرح گردشگری را می توان با در نظر گرفتن نیاز مردم به تفریحات آخر هفته و تعطیلات گسترش داد. پارک های جنگلی از هر نظر می توانند برای استراحت و مراجعه مردم گزینه بسیار خوبی باشند. با این حال با وجود پارک های جنگلی متعدد در سراسر کشور، لازم است که از ایده های ناب و جدید برای جذب مسافر و گردشگر به این پارک ها استفاده شود تا در نهایت درآمد این پارک ها ایده آل باشد.

17) گردشگری سلامت

معرفی تجهیزات مورد نیاز برای احداث دهکده سلامت_پرشین پلن

گردشگری سلامت یکی از شاخه های اصلی صنعت گردشگری است که این روزها طرفداران بسیار زیادی پیدا کرده است. بسیاری از مردم ایران به کلان شهرهای مختلف برای مراجعه به پزشکان باتجربه و کاربلد مراجعه می کنند و این موضوع می تواند برای راه اندازی طرح گردشگری سلامت، بسیار ایده آل باشد. در گردشگری سلامت مردم با هدف مراجعه به پزشک و یا انجام اقدامات درمانی به یک کشور یا شهر دیگر سفر می کنند. ارائه خدمات مناسب برای سهولت مردم در این سفرها، جزء گردشگری سلامت محسوب می شود.

18) گردشگری ورزشی

معرفی تجهیزات و سالنهای مورد نیاز برای احداث مجتمع فرهنگی ورزشی_پرشین پلن

گردشگری ورزشی به شاخه ای از گردشگری گفته می شود که مردم با هدف تماشای مسابقه و یا شرکت در مسابقه های مختلف، از این روش گردشگری استفاده می کنند. با توجه به اینکه بسیاری از مردم ایران ورزش دوست هستند، گردشگری ورزشی را می توان جزء طرح های گردشگری خوب و پربازده شناخت. با این حال برای رسیدن به درآمد عالی در این حوزه می بایست از فرصت های ورزشی و مسابقاتی که در بازه های زمانی مختلف برگزار می شوند، استفاده کنید.

19) گردشگری دریایی

طرح توجیهی گردشگری دریایی_پرشین پلن

گردشگری دریایی یکی از انواع طرح های گردشگری زودبازده است که این روزها در بسیاری از شهرهای ساحلی ایران ارائه می شود. هر خدماتی که در دریا به مردم ارائه شوند، در گروه گردشگری دریایی قرار می گیرند. با توجه به اینکه دریا یکی از مناطق پربازدید و پر رفت و آمد است، ارائه خدمات گردشگری دریایی می تواند درآمد بسیار عالی داشته باشد. فقط لازم است که سرمایه گذار به نیازهای منطقه دریایی و عدم وجود خدمات گردشگری دریایی در آن منطقه توجه داشته باشد و بر اساس آن ها از ایده های گردشگری دریایی استفاده کند.

20) خدمات گردشگری

طرح توجیهی شرکت کامپیوتری_پرشین پلن

خدمات گردشگری می توانند شامل ترانسفر رفت و برگشت، بازدید از مکان های تفریحی و علمی و تاریخی، سفر به شهرهای مختلف با تور و … باشند. راه اندازی یک شرکت جهت ارائه خدمات گردشگری، می تواند بسیار پربازده و پرسود باشد. با این حال با توجه به تعدد این شرکت ها، برای رسیدن به درآمد عالی در اثر راه اندازی این شرکت ها با خدمات گردشگری، لازم است که از ایده های جدید و قیمت مناسب استفاده کنید. در این صورت این طرح گردشگری برای شما پرسود خواهد بود.

21) گردشگری خدمات رفاهی

معرفی تجهیزات مورد نیاز برای مجتمع خدمات رفاهی_پرشین پلن

گردشگری خدمات رفاهی به مجتمع های گردشگری اطلاق می شود که در بین راه مسافرین قرار می گیرند و بهترین خدمات را در این حوزه به مردم ارائه می کنند. با توجه به گران شدن هزینه های سفر با هواپیما و وسایل نقلیه دیگر مانند قطار، بسیاری از مردم ترجیح می دهند که از خودروی شخصی برای سفر استفاده کنند. این موضوع می تواند اهمیت وجود مجتمع های گردشگری خدمات رفاهی بین راهی را چندین برابر کند. سرمایه گذاران در حوزه طرح های گردشگری، می توانند با راه اندازی این مجتمع ها و ارائه خدمات مناسب به مردم، به درآمد بسیار خوبی برسند.

22) مجتمع گردشگری جنگلی

مشخصات کلی مجتمع گردشگری_پرشین پلن

مجتمع گردشگری جنگلی یکی از بهترین ایده ها و طرح های گردشگری در شهرهای خوش آب و هوا و دارای جنگل است. بسیاری از مردم علاقه مند به سفرهای جنگلی هستند تا بتوانند از زیبایی منحصر به فرد جنگل و طبیعت آن لذت ببرند. با این حال عدم وجود خدمات رفاهی و گردشگری در جنگل‌ها، باعث شده تا مراجعه به جنگل های سراسر کشور کاهش پیدا کند. مجتمع گردشگری جنگلی می تواند با ارائه خدمات مختلف به مردم، یک مکان از دل طبیعت را به آن‌ها هدیه دهد تا بتوانند از طبیعت اطراف خودشان لذت ببرند. با توجه به نیاز مردم به طبیعت گردی در جنگل، این طرح گردشگری می تواند زودبازده و پردرآمد باشد.

23) مجتمع گردشگری تفریحی

تجهیزات مجتمع گردشگری تفریحی_پرشین پلن

مجتمع گردشگری جنگلی می تواند یک محدودیت اساسی به همراه داشته باشد که آن عدم امکان راه اندازی این مجتمع‌ها در همه جای کشور است. اما مجتمع گردشگری تفریحی می تواند در هر یک از شهرهای کشور راه اندازی شود. با توجه به اینکه مجتمع‌ها و دهکده های گردشگری می توانند خدمات بسیار متنوعی را به مردم ارائه کنند و شامل اغذیه فروشی ها، مغازه ها، فروشگاه‌ها و مکان های متنوع دیگری می باشند، می توان گفت که این مجتمع ها بهترین مکان برای سرمایه گذاری خواهند بود.  

24) شهرک گردشگری

طرح توجیهی شهرک گردشگری_پرشین پلن

شهرک گردشگری مشابه با مجتمع گردشگری تفریحی است که معمولا دارای اقامتگاه های مختلف نیز می باشد. با توجه به نیاز مردم برای استراحت در مکان های امن، راه اندازی شهرک گردشگری می تواند راه حلی مطمئن برای سرمایه گذاری باشد. شهرک های گردشگری بر اساس نوع خدماتی که به مردم ارائه می کنند، می توانند زودبازده یا دیربازده باشند. برای سرمایه گذاری در این طرح گردشگری به صورت زودبازده، می بایست نیاز مردم را شناسایی کنید و دقیقا بر اساس همان‌ها، خدمات مناسبی را به مردم ارائه نمایید.

جمع بندی

در این مقاله سعی کردیم شما را با 24 ایده مختلف در حوزه طرح‌های گردشگری آشنا کنیم که هر کدام می‌توانند برای رسیدن به درآمد عالی در شرایط کنونی کشور، ایده آل باشند. با این حال سرمایه گذاری در این حوزه‌ها برای رسیدن به بازده خوب و درآمد عالی، وابسته به ایده‌هایی است که در اهداف بلند مدت خودتان قرار داده‌اید. هر چقدر ایده های شما نو و جدیدتر باشند، کسب و کاری که راه اندازی می کنید نیز پربازده و زودبازده تر خواهند بود. در ادامه این مقاله می‌توانید 4 مقاله از آخرین مقالات حوزه گردشگری را ببینید و در نهایت، درصورت تمایل روی دکمه نارنجی رنگ کلیک کنید تا همه‌ی طرح‌های گردشگری سال 1402 را مشاهده کنید.

اشتراک‌گذاری مقاله

فیسبوک
تویتر
واتساپ
تلگرام
5/5 - (25 امتیاز)

دسته‌بندی طرح‌های توجیهی