طرح توجیهی احداث شهرک گردشگری☀️(برای دریافت مجوز)

طرح توجیهی شهرک گردشگری_پرشین پلن

فهرست مطالب

طرح توجیهی شهرک گردشگری در واقع یک نامه‌ی اداری متشکل از توضیحات ایده‌ی راه اندازی این کسب و کار و مزایا و شرایط راه اندازی آن است. این طرح برای دریافت مجوز از ارگان‌های دولتی مورد استفاده قرار می گیرد. همچنین به واسطه‌ی آن می توان از سایر خدمات و حمایت های دولتی مربوط به این کسب و کار نیز استفاده کرد.

با ارائه‌ی این طرح به ارگان های دولتی، کارشناسان این بخش‌ها بر اساس معیارهایی تخصصی، ایده‌ی کسب و کار کارآفرین را بررسی کرده و در صورت قانع شدن، آن را برای دریافت مجوز تایید می‌نمایند. وب‌سایت پرشین پلن متشکل از یک تیم کارشناسی خبره و با تجربه در زمینه‌ی تدوین طرح‌های توجیهی، به ارائه‌ی خدمات در این زمینه می پردازد. در ادامه‌ی این مطلب به ارائه‌ی توضیحات کامل تری در زمینه‌ی طرح توجیهی احداث شهرک گردشگری خواهیم پرداخت.

معرفی و کاربرد شهرک گردشگری

در بخشی از طرح توجیهی شهرک گردشگری، به ارائه‌ی معرفی و کاربرد و مزایای راه اندازی این طرح پرداخته می شود. این امر موجب آشنایی بهتر کارشناس با ایده‌ی کارآفرین می گردد. شهرک گردشگری، یکی از انواع شاخه های گردشگری است. در این حیطه‌ی گردشگری، یک شهرک با هدف تجربه‌ی انواع تفریحات به صورت متمرکز ساخته می شود. از مواردی که در این شهرک‌ها وجود دارد می توان به موارد نیز اشاره نمود.

 • اقامتگاه، هتل و مهمان خانه
 • مراکز خرید، فروشگاه و سوغات سرا
 • تفرجگاه و فضای سبز تفریحی
 • دریاچه مصنوعی
 • باشگاه‌ها ورزشی
 • سالن سینما
 • شهر بازی
 • کافه و رستوران

  طرح توجیهی مجتمع اقامتی گردشگری☀️(مجوز+وام)

توجیه اقتصادی شهرک گردشگری

در طرح توجیهی شهرک گردشگری، علاوه بر ارائه‌ی محتوای اصلی این ایده، به توجیه اقتصادی و بررسی پتانسیل صنعت گردشگری برای راه اندازی این کسب و کار نیز پرداخته می شود. از مهم‌ترین مزیت های این ایده‌ی کسب و کاری، نوین بودن ایده‌ی آن است. در واقع اجرایی نمودن این طرح، به دلیل کوچک بودن بازار رقابت، می تواند آینده‌ی مالی بسیار خوبی داشته باشد. به دلیل اینکه راه اندازی شهرک گردشگری، یک ایده‌ی لوکس است و نیاز به سرمایه‌ی اولیه‌ی نسبتا زیادی دارد. بنابراین شروع این پروژه می تواند رشد بسیار سریع و رو به جهت مثبتی داشته باشد.

درآمد راه اندازی شهرک گردشگری

در طرح توجیهی شهرک گردشگری، به میزان سرمایه و نرخ بازگشت آن نیز پرداخته می شود. همان طور که گفته شد، شهرک گردشگری از جمله شاخه های لوکس و پر هزینه‌ی گردشگری است. در واقع این حیطه از گردشگری، دارای مخاطبانی در بین اقشار متوسط رو به بالا و افراد مرفه است. نتیجتا درآمدی که از این حیطه حاصل می گردد نیز، با توجه به خدمات و تفریحاتی که برای گردشگران در نظر گرفته شده است، بالاست. بنابراین این حیطه، می تواند سودآوری مالی بسیار خوبی داشته باشد. به خصوص اگر یک مزیت رقابتی برای کسب و کار نیز در نظر گرفته شود.

معرفی تجهیزات اولیه مورد نیاز برای شهرک گردشگری

برای راه اندازی شهرک گردشگری، دست شما برای انتخاب خدمات قابل ارائه باز است. تنوع بسیار زیادی در این حیطه وجود دارد. بر اساس این تنوع، نیاز های اولیه و تجهیزات و ملزومات نخستین، متغیر است. در ابتدا شما بر اساس موارد پیشنهادی و همچنین ایده های شخصی خود، می توانید نمونه خدماتی که در این حیطه ارائه می گردد را انتخاب کنید. پس از آن، در طرح توجیهی شما با مشورت کارشناسان، به صورت تخصصی به تجهیزات مورد نیاز آن پرداخته می شود. چند نمونه از موارد عمومی تر به شرح زیر هستند.

 • ساختمان اقامتگاه
 • ساختمان مراکز تفریحی و تجاری
 • دریاچه مصنوعی و فضا سازی های تفریحی
 • بازی های مرتبط با فضا
 • تمهیدات امنیتی و رفاهی
 • حمل و نقل

معرفی تجهیزات اولیه مورد نیاز برای شهرک گردشگری_پرشین پلن

طرح توجیهی شهرک گردشگری برای دریافت مجوز

با ارائه‌ی طرح توجیهی شهرک گردشگری، شما می توانید برای دریافت مجوز های رسمی از ارگان های دولتی اقدام نمایید. برای رسمیت بخشید به هر ایده‌ی کسب و کار، کارآفرین می بایست برای راه اندازی شغل مورد نظر مجوز دریافت نماید. به این ترتیب می تواند از تمامی خدمات دولتی مرتبط با کسب و کار خود بهره مند شود. همچنین فرصت جذب سرمایه گذاران خصوصی و دولتی بسیاری برای ایده وجود خواهد داشت.

  طرح توجیهی گردشگری و بوم گردی☀️(برای دریافت مجوز)

نکات مهم در رابطه با راه اندازی شهرک گردشگری

برای راه اندازی شهرک گردشگری، مکان یابی نکته‌ی مهمی است. بسته به اینکه شهرک گردشگری شما در چه منطقه ای احداث می گردد، شما می توانید بر اساس اقلیم آن منطقه، خدمات گردشگری مختلفی در شهرک خود ارائه نمایید. برای مثال اگر در یک منطقه‌ی دارای دریا یا دریاچه به راه اندازی این کسب و کار می پردازید، می توانید از بازی‌ها و تفریحات آبی مانند موج سواری، پارسلینگ، قایق سواری و جت اسکی نیز استفاده نمایید.

سفارش طرح توجیهی شهرک گردشگری

داشتن طرح توجیهی شهرک گردشگری که دارای کیفیت بالا و نگارش حرفه ای باشد، بسیار مهم است. چرا که می تواند تعیین کننده‌ی آسانی یا دشواری روند تایید طرح توجیهی در فرایند دریافت مجوز باشد. بنابراین در هنگام سفارش طرح توجیهی، باید به میزان تجربه‌ی کارشناس و طراح آن توجه نمود. تمامی کارشناسان پرشین پلن، با سال‌ها تجربه در زمینه‌ی تدوین طرح های توجیهی، مسلط به تمامی امور بانکی و اداری هستند. همچنین تمامی طرح های توجیهی ارائه شده توسط این مجموعه، مورد تایید کانون مشاوران اعتباری و بانکی کشور می باشد. برای سفارش طرح توجیهی می‌توانید با کارشناس ارشد سایت تماس حاصل نمایید.

مهندس خلیلیان

شماره تماس جهت سفارش طرح توجیهی

ساعت کاری 8 تا 24:  ۰۳۶۱ ۰۰۶ ۰۹۱۲
مهندس مهدی خلیلیان؛ عضو ارشد کانون مشاوران اعتباری و بانکی ایران و یکی از حرفه‌ای‌ترین طرح نویسان کشور با ۲۵ سال سابقه در حوزه سرمایه‌گذاری و تجربه حضور در ۳ وزارتخانه اقتصادی کشور

اشتراک‌گذاری

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین مقالات

دسته بندی مقالات

راهنمای سفارش طرح توجیهی

دسته‌بندی طرح‌های توجیهی