طرح توجیهی احداث هتل سنتی☀️(جهت دریافت مجوز)

طرح توجیهی هتل سنتی (pdf+doc) _پرشین پلن

فهرست مطالب

اولین مرحله برای احداث هتل سنتی تهیه طرح توجیهی هتل سنتی است زیرا طرح توجیهی یکی از ضروری‌ترین موارد برای اخذ وام و مجوز به شمار می‌رود طرح توجیهی هتل سنتی از طرح های خلاقانه و سودآوری است که کارآفرینان باتجربه و باذوق را به سوی خود کشانده است. چرا که توریسم کلاسیک را با اکوتوریسم ادغام کرده است. هتل سنتی با الهام از المان‌های سنتی یک کشور می‌کوشد به بخشی از جاذبه‌های توریستی آن تبدیل شود. اگر شما هم در پی راه اندازی هتل سنتی خود هستید می‌توانید آن را با الهام از معماری و فرهنگ کشورمان بسازید یا خانه‌ای قدیمی را با تغییر کاربری به صورت یک هتل زیبا و سنتی درآورید.‍

بهترین مکان‌ها برای احداث یک هتل سنتی، مکان‌های بکر و طبیعی هستند. توریست‌های خارجی ترجیح می‌دهند که به جای هتل‌های مدرن در هتل‌های سنتی یا بوم گردی‌ها اقامت کنند. طبیعت و معماری سنتی ایران برگ برنده شماست.
برای آشنایی بیشتر با این کسب و کار سودآور و سفارش طرح توجیهی برای اخذ وام یا مجوز با وبسایت پرشین پلن همراه شوید.

آیا طرح احداث هتل سنتی سودآور است؟

مسلما سودآور است. در طرح توجیهی هتل سنتی وبسایت پرشین پلن به شکل مفصل‌تری به آن پرداخته خواهد شد. توریست‌های خارجی و کسانی که به اکوتوریسم علاقمند هستند ترجیح می‌دهند که در هتل های سنتی اقامت کنند. اساساً امروزه طبیعت گردی و توریسم به نوعی خواهان بازگشت به ارزش های سنتی هستند. بازآفرینی و احیای معماری کهن ایرانی نیز در همین راستا قرار می‌گیرد.

اگر معماری هتل سنتی فقط تقلید ناشیانه ای از معماری قدیمی ایران نباشد، مسلما خیلی از توریست‌های داخلی و خارجی را به سوی خود می‌کشاند. البته نوع خدماتی که در این هتل‌ها ارائه می‌شود نیز باید از سطح هتل‌های مدرن چیزی کم نداشته باشد تا باعث رونق کار هتل و سودآوری آن شود. دولت‌ها نیز به کسانی که خانه‌های قدیمی و سنتی را احیا می‌کنند و با تغییر کاربری آنها را به هتل تبدیل می‌کنند وام و تسهیلات می‌دهد.

محاسبه هزینه‌ها در طرح توجیهی هتل سنتی

این هزینه‌ها در طرح توجیهی احداث هتل سنتی به دو شکل محاسبه خواهند شد: ساخت صفر تا صد هتل سنتی و بازسازی یک خانه قدیمی. هزینه احداث هتل سنتی با بازسازی یک خانه قدیمی کاملا فرق می‌کند. هر کدام از این شیوه‌ها هزینه‌های متفاوت و جدایی دارد. به هر حال خرید زمین و ساختمان و نقشه و پروانه و همه این موارد با جزئیات در طرح توجیهی شما خواهد آمد.

در هر صورت شما قبل از هر اقدامی به طرح توجیهی نیازمندید. بدون طرح توجیهی هیچ گامی نمی‌توان برداشت. گر چه مسائلی مانند مساحت زمین مورد نیاز، مساحت زیر بنا، هزینه های ثابت و جاری طرح، سرمایه در گردش و کل سرمایه‌ای که طرح بدان نیازمند است در طرح توجیهی خواهد آمد، اما در صورت تمایل می‌توانید درباره همه این موارد با مهندسان پرشین پلن مشورت نمایید و مطابق با دستورالعملی که خودتان می‌خواهید در طرح‌تان گنجانده شود، سفارشتان را اختصاصی کنید.

  طرح توجیهی احداث شهرک ویلایی☀️(برای اخذ مجوز)
آیا صنعت توریسم ایران به هتل سنتی نیاز دارد؟

بله دارد. دلایل دقیق تر و علمی تر آن به همراه جدول و عدد در طرح توجیهی احداث هتل سنتی وبسایت پرشین پلن گنجانده خواهد شد. بیشتر اقامتگاه‌های موجود یا شکلی مدرن دارند یا خانه‌های روستایی‌اند. هتلی که در هم با طبیعت در ارتباط باشد و هم ویژگی‌های معماری اصیل ایرانی را به شکلی خلاقانه بازتاب دهد، به ندرت یافت می‌شود. یک هتل سنتی خوب توریست‌ها و طبیعت گردان فرهنگ دوست را به سوی خود جذب می‌کند.

طرح توجیهی هتل سنتی برای دریافت مجوز

طبعاً هتل سنتی برای احداث به مجوزهایی نیاز دارد که یکی از آنها مجوز اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری است. اما با این حال طرح توجیهی هتل سنتی سنگ اولیه هر کاری است. مجوزها همه به یک پیش شرط نیاز دارند که بدون آن هیچ مجوزی صادر نمی‌شود. این پیش شرط طرح توجیهی است.

برای آنکه کار شما یه اصطلاح کلنگ اولیه را بخورد باید نخست نقشه آن برای سازمان‌های دولتی مشخص باشد تا اجازه احداث آن را بدهند. بدون نقشه راه نمی‌توانید اعتماد سازمان‌های دولتی را برای صدور مجوز به دست آورید و ممکن است خدای ناکرده در همان گام اول، متوقف بمانید. برای برداشتن یک گام قوی و محکم بهترین راه سفارش یک طرح توجیهی تخصصی، قوی و واقع بینانه است. وبسایت پرشین پلن با تجربه و تخصصی که در این زمینه دارد آماده کمک به شما کارآفرینان محترم است.

احداث هتل سنتی_پرشین پلن

طرح توجیهی هتل سنتی برای دریافت وام

طرح توجیهی وظایف متعددی دارد. مهمترین وظیفه‌ای که یک طرح توجیهی خوب و تخصصی انجام می‌دهد تهیه سرمایه اولیه است. طرح توجیهی هتل سنتی نیز همین کار را برای شما می‌کند. طبعاً برای راه اندازی یک کسب و کار پول ساز و درآمدزا شما به سرمایه اولیه نیاز دارید. اما بانک‌ها به سختی وام می‌دهند. چرا؟ چون بانک‌ها سرمایه گذارند و وقتی مطمئن نباشند که سرمایه‌شان بر می‌گردد سرمایه ای نیز اختصاص نمی‌دهند.

در چه صورتی بانک‌ها سرمایه‌ای اختصاص می‌دهند؟ در صورتی که به طرح توجیهی شما اعتماد کنند. این اعتماد هم در صورتی به دست می‌آید که طرح توجیهی کاملا تخصصی و واقع بینانه نوشته شده باشد. فراموش نکنید که کارشناسان بانک‌ها حسابدارهایی کارکشته‌اند و طرح توجیهی دقیق و تخصصی را از غیر تخصصی فورا تشخیص می‌دهند. شما برای تهیه یک طرح توجیهی تخصصی به تخصص و تجربه نیاز دارید. وبسایت پرشین پلن این تخصص و تجربه را در قالب طرح توجیهی در اختیارتان می‌گذارد.

سفارش طرح توجیهی هتل سنتی

اگر مایل به سفارش طرح توجیهی هتل سنتی هستید بر روی آیکون واتساپ کلیک فرمایید. پس از آن» نام و نام خانوادگی + شماره تلفن‌تان را وارد کنید. کارشناسان ما در کوتاه‌ترین زمان با شما تماس گرفته و به شما در زمینه هزینه سفارش طرح توجیهی هتل سنتی و مراحل گرفتن مجوز راهنمایی خواهند داد.

همچنین اگر نیاز به سفارش طرح توجیهی دارید، می‌توانید با شماره کارشناسان ما در پایین همین صفحه، ارتباط برقرار کرده و طرح توجیهی خود را سفارش دهید.

مهندس خلیلیان

شماره تماس جهت سفارش طرح توجیهی

ساعت کاری 8 تا 24:  ۰۳۶۱ ۰۰۶ ۰۹۱۲
مهندس مهدی خلیلیان؛ عضو ارشد کانون مشاوران اعتباری و بانکی ایران و یکی از حرفه‌ای‌ترین طرح نویسان کشور با ۲۵ سال سابقه در حوزه سرمایه‌گذاری و تجربه حضور در ۳ وزارتخانه اقتصادی کشور

اشتراک‌گذاری

4.7/5 - (4 امتیاز)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین مقالات

دسته بندی مقالات

راهنمای سفارش طرح توجیهی

دسته‌بندی طرح‌های توجیهی