طرح توجیهی احداث شهرک ویلایی⚜️(pdf+doc) سال 1401

طرح توجیهی شهرک ویلایی-پرشین پلن

فهرست مطالب

در این مقاله می‌خواهیم راجع به مزایای شهرک ویلایی و همچنین طرح توجیهی احداث شهرک ویلایی برای اخذ وام و مجوز صحبت کنیم. پیش از آن باید بگوییم با گسترش ساخت و سازها در سالهای اخیر، دیگر فضای کمتری برای ساخت و سازهای نو باقی مانده است. این اتفاق نه تنها در کلان شهرها روی داده، بلکه در نواحی شمالی کشور نیز رخ داده است. به همین دلیل شهرک‌های ویلایی در این نواحی رواج یافته‌اند. هدف از ساخت این شهرک‌ها، استفاده بهینه از فضای محدودی است که در نواحی شمالی کشور و شهر‌هایی است که قشر ثروتمند می‌خواهند به دور از ساختمان‌های شهری، در محیطی آرامش بخش از زندگی خود لذت ببرند.

یکی از ویژگی‌های اصلی شهرک‌های ویلایی این است که مثل آپارتمان‌ها دارای چند واحد مرتبط با هم بوده و در نتیجه منجر به برقراری ارتباط بین ساکنین خواهند شد. در واقع ویلاها به طور مشترک ساخته شده و به همین دلیل، زمینه‌های مساعدی را برای برقراری ارتباط بین افراد فراهم نموده‌اند.

توسعه صنعت گردشگری با احداث شهرک ویلایی

در طرح توجیهی شهرک ویلایی راجع به اهمیت و ضرورت احداث این شهرک‌ها صحبت شده است. لازم است بگوییم یکی از اهداف اصلی از احداث این شهرک‌ها، توسعه صنعت گردشگری و توریسم بوده است. در سالهای گذشته، احداث شهرک‌های ویلایی در نواحی خوش آب و هوای کشور مثل نواحی شمالی رواج یافته است.

در واقع این نواحی، هم به دلیل برخورداری از آب و هوای مساعد و مطبوع و هم به دلیل طبیعت زیبا و سرسبزی که دارند، هدف اصلی برای ساخت و احداث این شهرک‌ها قرار گرفته‌اند. با صدور جواز جهت ساخت شهرک ویلایی، تعداد زیادی از واحدهای ویلایی در یک فضای مشترک شکل می‌گیرند. این واحدها دارای طراحی همسان، مدیریت و قوانین یکسان می‌باشند. در حقیقت احداث شهرک ویلایی منجر به جلوگیری از پراکنده سازی ویلاها خواهد شد.

سود و درآمد پایدار

شما با احداث شهرک ویلایی، نه تنها به توسعه صنعت توریسم کمک می‌کنید. بلکه از این راه، به سود و درآمد پایدار دست خواهید یافت. همانطور که می‌دانید نواحی شمالی کشور به دلیل مزایای منحصر به فردی که دارند، توجه توریست‌ها و گردشگران را به خود جلب کرده و هدف اصلی آنها برای گردش و مسافرت در ایام خاص سال می‌باشند. حال اینکه مسافران به جایی برای اسکان نیاز دارند تا از این طریق بتوانند خاطرات دل انگیزی از سفر را برای خود ثبت کنند. این امر هم حاصل نخواهد شد مگر با اجاره یا خرید ویلا.

اهمیت طرح توجیهی شهرک ویلایی

حقیقت این است که شهرک‌های ویلایی نسبت به ویلاهای شخصی دارای مزیت بهتری هستند. به همین دلیل، تقاضای بسیاری را از سوی گردشگران در پی داشته‌اند. یکی از مزیت مهم آنها قیمت بهتر این ویلاهاست. بنابراین از این موضوع مطمئن خواهید بود که  با احداث این شهرک‌ها، سود کلانی را کسب خواهید کرد. البته فقط سرمایه گذاری در این کار کافی نیست. شما باید از یک پلن کلی و جامع برخوردار شوید. این پلن، اطلاعات همه جانبه همراه با جزئیات را در اختیارتان قرار می‌دهد. منظور از این پلن، طرح توجیهی شهرک ویلایی است. طرح توجیهی به طور کاملا تخصصی راجع به کار صحبت کرده و فرصت‌ها و تهدیدهای مربوط به کار را تمام و کمال توضیح می‌دهد. لذا با اشراف کامل بر این کار می‌توانید آغاز کنید و با قدرت هر چه بیشتر ادامه دهید.

[irp posts=”8687″ ]

تفاوت شهرک های ویلایی با ویلاهای شخصی

ویلاهای شخصی همانطور که از نامشان پیداست، متعلق به یک فرد خاص دارند و تنها در تملک یک نفر می‌باشند. اما شهرک‌های ویلایی، اغلب متعلق به ارگان و سازمان‌هایی خاص هستند. لذا کارمندان و پرسنل فعال در این ارگان‌ها می‌توانند از این شهرک‌ها و امکاناتی که در آنها وجود دارد، بهره ببرند. شاید قوانینی در ویلاهای شخصی وضع نشده باشد، اما در شهرک‌های ویلایی اینطور نیست.

در این شهرک‌ها قوانینی وضع شده که افراد ساکن در هر یک از ویلاها ملزم به رعایت آنها هستند. این افراد باید به حقوق سایر ساکنین احترام گذاشته و برخورد درستی با یکدیگر داشته باشند. ضمن اینکه افراد می‌توانند این ویلاها را برای مدت مشخصی اجاره کرده و یا در کل خریداری نمایند. در مجموع، شهرک های ویلایی یا متعلق به افراد حقیقی بوده و یا متعلق به افراد حقیقی می‌باشند.

مزیت های برجسته شهرک های ویلایی

بی شک ساخت شهرک‌های ویلایی همراه با مزیت‌های خیلی بیشتر نسبت به ساخت ویلاهای شخصی خواهد بود. در قسمت پیش راجع به یکی از مهمترین این مزایا صحبت کردیم. در این بخش می‌خواهیم تا به تعداد بیشتری از این مزایا بپردازیم. هر چند در طرح توجیهی شهرک ویلایی به این موضوع هم اشاره شده است:

🔶 شهرک‌های ویلایی دارای امنیت بیشتری نسبت به ویلاهای شخصی می باشند. چرا که نگهبانانی در این شهرک‌ها به کار گمارده می‌شوند که به طور 24 ساعته از آن نگهبانی می‌کنند. ضمن اینکه ترددها هم زیر نظر نگهبانان و بخش حراست شهرک صورت می‌گیرند.

🔶 با توجه به اینکه تعداد زیادی ویلا در این شهرک‌ها به صورت همزمان احداث می‌شوند، لذا مصالح بیشتری هم برای ساخت آنها نیاز خواهد بود. این مصالح به صورت عمده و با قیمت کمتر خریداری شده و در نتیجه باعث کاهش قیمت ویلا خواهند شد.

🔶 تنوع بیشتری در خصوص ساخت این شهرک های ویلایی وجود دارد. به این صورت که می‌توانید هر یک از شهرک‌های ویلایی ساحلی، معمولی و یا جنگلی را بسازید.

🔶 زمین‌هایی همراه با کیفیت بهتر برای ساخت این ویلاها در اختیار شما قرار داده می‌شوند. چرا که ریسک ناشی از زمین‌های ناجور و بی کیفیت، بالا بوده و معمولا اینگونه زمین‌ها برای ساخت شهرک های ویلایی در نظر گرفته نمی‌شوند.

شهرک ویلایی_پرشین پلن

صدور سریع مجوز برای احداث شهرک ویلایی

طرح توجیهی مقدمه‌ی هر کسب و کاری است. برای احداث شهرک ویلایی، شما به مجموعه‌ای از مجوزها نیاز دارید. مجوز به معنای آن است که شما رسما وارد چرخه بازار و سرمایه شده‌اید. این کار به نوعی اعلام موجودیت شماست. طبعاً برای اینکه موجودیت شما به رسمیت شناخته شود دولت‌ها باید از شرح کار و اهداف شما باخبر شوند. شما باید به تخصصی‌ترین شکل ممکن خود را برای دولت معرفی نمایید. این کار را طرح توجیهی برای شما انجام می‌دهد. طرح توجیهی کسب و کار شما، مانند هویت اقتصادی شماست. طبعاً این هویت باید واقعی و مبتنی بر اطلاعات حقیقی باشد.

کارشناسان ما در وبسایت پرشین پلن با سابقه‌ای +25 سال در نگارش طرح‌های توجیهی، برای شما حرفه‌ای‌ترین طرح‌ها را جهت اخذ وام یا مجوز نگارش خواهند کرد. طرحی که برای شما نگارش خواهد شد، طبق آخرین دستورالعمل بانک‌ها و ارگان‌های دولتی خواهد بود و با وجود آن، فرایند اخذ وام یا مجوز به ساده‌ترین کار ممکن تبدیل خواهد شد.

سفارش طرح توجیهی شهرک ویلایی از پرشین پلن

ما با راه اندازی وبسایت پرشین پلن و نگارش تخصصی‌ترین طرح‌های توجیهی، همه امکانات عالی برای شما سرمایه گذاران عزیز را فراهم کرده‌ایم. هدف اصلی ما، جلب رضایت شما عزیزان می‌باشد. لذا می‌توانید انواع طرح از جمله طرح توجیهی شهرک ویلایی را از مجموعه ما سفارش دهید تا به راحتی وام یا مجوز خود را از ارگان‌های دولتی بگیرید و کسب و کار خود را شروع کنید.

مهندس خلیلیان

شماره تماس جهت سفارش طرح توجیهی

ساعت کاری 8 تا 24: 09120060361

عضو ارشد کانون مشاوران اعتباری و بانکی ایران و یکی از حرفه‌ای‌ترین طرح نویسان کشور با ۲۵ سال سابقه در حوزه سرمایه‌گذاری و تجربه حضور در ۳ وزارتخانه اقتصادی کشور

اشتراک‌گذاری مقاله

فیسبوک
تویتر
واتساپ
تلگرام
5/5 - (4 امتیاز)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

14 − 6 =

محبوب‌ترین ایده‌های سرمایه گذاری در سال 1401

دسته‌بندی طرح‌های توجیهی