طرح توجیهی گلخانه سبزیجات ☀️(word+pdf) سال 1403

طرح توجیهی گلخانه سبزیجات_پرشین پلن

فهرست مطالب

طرح توجیهی گلخانه سبزیجات اولین نیاز شما برای دریافت مجوز از سازمان‌های دولتی است. پرشین پلن در کم‌ترین زمان و توسط با تجربه‌ترین کارشناسان طرح توجیهی کسب و کار را برای شما تدوین ‌می‌نماید. این طرح یک مطالعه دقیق اقتصادی جهت بررسی امکان احداث گلخانه سبزیجات است. در واقع میزان سودآوری و موفقیت تجاری کسب و کار را بر اساس محاسبات مربوط به شاخص‌های مالی برآورد ‌می‌کند. بنابراین با اطمینان ‌می‌توانید برای اخذ مجوز و راه اندازی گلخانه سبزیجات اقدام کنید. جهت کسب اطلاع بیشتر درباره احداث گلخانه و نحوه سفارش طرح‌های توجیهی ادامه مطلب را مطالعه کنید.

معرفی گلخانه سبزیجات

گلخانه محیطی است که دیوارها و سقف آن با شیشه یا پلاستیک شفاف ساخته شده است و شرایط مناسب را برای رشد انواع سبزیجات فراهم ‌می‌کند. در گلخانه‌ها به ویژه گلخانه هیدروپونیک با تنظیم دما، نور و رطوبت هوا،  کاشت و نگهداری انواع سبزیجات در تمام طول سال ‌امکان‌پذیر ‌می‌شود. اندازه سازه گلخانه‌ها متغیر است و از گیاهان در برابر شرایط آب و هوایی نامناسب مانند سیل، طوفان و حتی خشکسالی محافظت ‌می‌کند. با کشت ‌گلخانه‌ای سبزیجات مانند جعفری، شوید، کاهو، کرفس، کلم، پیاز و… در بازه‌های زمانی کوتاه محصولات بیشتری تولید شده و به بازار عرضه ‌می‌شود. به عبارتی با ساخت گلخانه ‌بهره‌وری از هر هکتار زمین چندین برابر خواهد شد. در شرایط گلخانه انواع سبزیجات به سرعت رشد ‌می‌کنند و با کنترل رطوبت هوا و خاک نیازی به آبیاری زیاد ندارند.

ضرورت اجرای پروژه

مطمئنا سبزیجاتی که در گلخانه‌ها به ویژه گلخانه هیدروپونیک کشت ‌می‌شوند سالم‌تر و بدون عوامل بیماریزا هستند. معمولا در کشت سبزیجات گلخانه‌ای از مکمل‌های رشد استفاده ‌می‌شود و محصولات تولید شده ارزش غذایی بیشتری خواهند داشت. فناوری‌های به کار رفته در گلخانه سبزیجات ‌می‌تواند راهکاری برای دستیابی به امنیت غذایی و تولید سریع محصولات خوراکی برای مردم جامعه باشد. به دلیل بحران آب و بروز خشکسالی در برخی نقاط کشور، احداث گلخانه راهکاری مناسب برای تامین انواع سبزیجات با کمترین میزان آبیاری است. کشاورزان با انتخاب صحیح شیوه کشت ‌گلخانه‌ای برای تولید انواع سبزیجات ‌می‌توانند با چالش‌های مرتبط با تامین این محصولات مقابله کنند. برخی مزایای احداث گلخانه سبزیجات عبارت است از:

 • افزایش ‌بهره‌وری از هر هکتار زمین کشاورزی
 • ایجاد اشتغال
 • عرضه محصولات با قیمت مقرون به صرفه
 • بازگشت سرمایه در کمترین زمان
 • سودآوری بیشتر ‌سرمایه‌گذاران
 • افزایش بازدهی تولید انواع محصولات

  طرح توجیهی گلخانه هیدروپونیک صیفی جات☀️ (doc+pdf) سال 1403

توجیه اقتصادی گلخانه سبزیجات

به طور معمول سبزیجات با قیمت بالاتری نسبت به سایر محصولات کشاورزی به فروش ‌می‌رسند. احداث گلخانه سبزیجات یک ایده تجاری ایده آل برای کسب درآمد در تمام طول سال است و عرضه محصولات با قیمت‌های مقرون به صرفه‌تری انجام می‌گیرد. در چند سال اخیر تولید سبزیجات ‌گلخانه‌ای اهمیت اقتصادی بیشتری پیدا کرده و با توجه به افزایش جمعیت، تقاضا برای این محصولات رو به رشد است. بازگشت سریع سرمایه یکی از مهم‌ترین موضوعاتی است که راه اندازی این کسب و کار را از نظر اقتصادی توجیه‌پذیر ‌می‌نماید. به همین دلیل ‌سرمایه‌گذاری در این زمینه جذابیت بیشتری برای کشاورزان دارد. به طور کلی احداث گلخانه سبزیجات علاوه بر مزیت‌های زراعتی مانند افزایش تولید و کیفیت محصولات، مزایای اقتصادی فوق العاده‌ای برای ‌سرمایه‌گذاران خواهد داشت.

روش تولید سبزیجات در گلخانه

با راه اندازی گلخانه‌ها به ویژه گلخانه هیدروپونیک در هر زمانی از سال کاشت بذر و برداشت محصول انجام خواهد شد. همچنین با تولید سبزیجات ارگانیک هزینه‌های مربوط به استفاده از کود و یا آفت کش کاهش خواهد یافت. طراحی ساختار گلخانه کاملا بستگی دارد به نوع سبزیجاتی که قرار است در آن کشت شود. روش‌های مختلفی برای تولید محصولات ‌گلخانه‌ای وجود دارد و به طور سنتی ‌می‌توان سبزیجات را در خاک و یا گلدان‌های چوبی کشت داد.

شیوه‌های سنتی کشت بذر، هزینه‌های تولید را به میزان زیادی کاهش ‌می‌دهند. همچنین بکارگیری تجهیزات آبیاری ‌قطره‌ای موجب ‌صرفه‌جویی در آب و جلوگیری از بیماری‌های گیاهی می‌شود. کاشت میکروگرین‌ها یکی از جدیدترین روش‌های تولید محصولات ‌گلخانه‌ای است که در چند سال اخیر مورد توجه قرار گرفته است. این نوع سبزیجات بدون خاک و سموم شیمیایی رشد ‌می‌کنند و بعد از چند هفته قابل برداشت هستند.

روش تولید سبزیجات در گلخانه_پرشین پلن

هدف از نگارش طرح توجیهی گلخانه سبزیجات

هدف اصلی نگارش طرح توجیهی گلخانه سبزیجات مستند سازی امکان اجرای فعالیت‌های تجاری مد نظر ‌سرمایه‌گذاران از نظر اقتصادی است. با این طرح ‌می‌توان از سازمان‌های دولتی مجوزهای لازم را دریافت کرد. همچنین ‌سرمایه‌گذاران ‌می‌توانند بر اساس اطلاعات طرح، یک مدل تصمیم گیری برای به حداکثر رساندن بازدهی فعالیت‌های کسب و کار خود در نظر بگیرند.

اگر این طرح به طور جامع، مطابق استانداردها و به وسیله نرم افزارهای پیشرفته نگارش شده باشد، به شکل دقیق‌تری تمامی جوانب اقتصادی احداث گلخانه را ‌پیش‌بینی خواهد کرد. ‌سرمایه‌گذاران و مدیرانی که ایده تجاری خاصی را در زمینه تولید سبزیجات ‌گلخانه‌ای دارند، قبل از هرکاری باید امکان اجرای کسب و کار خود را از نظر اقتصادی بررسی کنند. اطلاعات اقتصادی طرح توجیهی روند آتی کسب و کار را نشان ‌می‌دهد. بنابراین مدیران گلخانه ‌می‌توانند نقاط قوت و ضعف فعالیت‌های تجاری خود را شناسایی کنند و راه حل‌های مناسبی برای آن بیابند.

تجهیزات و ماشین آلات گلخانه سبزیجات

ارزان‌ترین روش برای احداث گلخانه سبزیجات استفاده از اسکلت فلزی با پوشش پلاستیک شفاف است. همچنین با تهیه نقشه جهت ساخت باغچه‌های چند بخشی، دیگر نیازی به صرف هزینه برای تامین برخی تجهیزات مانند گلدان‌های فولادی و خاک حاصلخیز نخواهد بود. در باغچه‌های چند بخشی ‌می‌توان بذر انواع سبزیجات را با فاصله‌های مشخص کاشت و پرورش داد. در ساخت اسکلت گلخانه مرحله فونداسیون اهمیت زیادی دارد و از سقوط سازه هنگام طوفان جلوگیری خواهد کرد. برخی تجهیزات برای احداث گلخانه سبزیجات عبارتند از:

 • اسکلت فلزی گلخانه
 • قاب‌های چوبی یا پلاستیکی برای نصب پوشش سازه
 • سیستم‌های سرمایشی و گرمایشی
 • تجهیزات آبیاری ‌قطره‌ای
 • سیستم کنترل نور گلخانه
 • کود و سم برای انواع سبزیجات
 • انواع بذر سبزیجات
 • گلدان‌های مخصوص برای کشت هیدروپونیک

صادرات محصولات گلخانه سبزیجات

به دلیل تقاضا برای انواع سبزیجات مانند کلم، بامیه، سیب زمینی، پیاز و… در تمامی کشورها، صادرات این محصولات درآمد قابل توجهی خواهد داشت. صادرات محصولات ‌گلخانه‌ای مانند سبزیجات سهم فزاینده‌ای در ارز آوری و توسعه صنعت کشاورزی دارد. فروش این محصولات در بازارهای خارج از کشور یکی از ساده‌ترین راه‌ها برای کسب درآمد است. صادرات سبزیجات منجمد و محصولاتی مانند سیب زمینی یکی از پردرآمدترین راه‌ها برای تجارت با کشورهای همسایه مانند ترکیه و روسیه ‌می‌باشد. علاوه بر این ارسال سبزیجات خشک شده به تمامی کشورها امکان‌پذیر است و ‌می‌تواند سود زیادی برای تولیدکنندگان داشته باشد. در حال حاضر گرم شدن زمین، عدم دسترسی به خاک حاصلخیز، بحران آب و شیوع بیماری‌های گیاهی موجب رونق صادرات محصولات ‌گلخانه‌ای به ویژه سبزیجات شده است.

  طرح توجیهی گلخانه گل و گیاهان زینتی☀️(دانلود رایگان) محدود

نکاتی برای افزایش بازدهی و درآمد

مدیریت صحیح گلخانه سبزیجات و توجه به عوامل تاثیرگذار بر هزینه‌های کسب و کار مانند مصرف سوخت و شیوه‌های نگهداری از محصولات، افزایش درآمد و بازدهی فروش را به همراه خواهد داشت. ارتقای روش‌های بازاریابی و صادرات سبزیجات خشک شده یا منجمد با بسته‌بندی مناسب نیز نقش مهمی در میزان درآمد دارند. بهتر است قبل از راه اندازی گلخانه درباره این که تولید چه محصولاتی در مناطق مختلف به صورت خارج از فصل تقاضای بیشتری دارند، تحقیق و بررسی شود. توجه به تقاضای ‌مصرف‌کنندگان و عرضه محصولات بر اساس آن کسب درآمد بیشتر گلخانه‌های سبزیجات را تضمین ‌می‌کند.

درآمد تولید سبزیجات ‌گلخانه‌ای

در طرح توجیهی گلخانه سبزیجات نسبت‌های مالی این کسب و کار مانند سود و درآمد آتی محاسبه خواهند شد. پتانسیل رشد درآمد و سودآوری حاصل از صادرات محصولات، احداث گلخانه را برای ‌سرمایه‌گذاری جذاب‌تر کرده است. فروش محصولات ‌گلخانه‌ای مانند سبزیجات معمولا از طریق بازاریابی مستقیم انجام ‌می‌شود. این نوع بازاریابی به معنای فروش محصولات مستقیما به ‌مصرف‌کننده است. این نوع بازاریابی برای گلخانه‌های کوچک راهی مناسب برای موفقیت در فروش محصولات و کسب درآمد می‌باشد. در گلخانه‌های نسبتا بزرگ نیز مواردی مانند ایجاد تنوع در تولید و عرضه محصولات، استفاده از روش‌های کشت نوین و بکارگیری فناوری‌های مدرن در سیستم‌های کنترل نور و رطوبت ‌می‌توانند در میزان درآمد و بازدهی فعالیت‌های کشاورزی تاثیرگذار باشند.

درآمد تولید سبزیجات ‌گلخانه‌ای_پرشین پلن

 طرح توجیهی گلخانه سبزیجات برای دریافت مجوز

‌سرمایه‌گذاران برای دریافت مجوز باید طرح توجیهی گلخانه سبزیجات را به سازمان‌های دولتی مانند جهاد کشاورزی، سازمان محیط زیست و… ارائه دهند. سازمان‌های دولتی با مطالعه این طرح امکان اجرای فعالیت‌های مربوط به احداث گلخانه سبزیجات را ارزیابی ‌می‌کنند. اگر طرح توجیهی بر اساس آمارهای اقتصادی به روز و توسط کارشناسان و مشاوران اعتباری نگارش شده باشد، در فرایند بررسی اعطای مجوز با طرح متقاضی موافقت خواهد شد. در این طرح مواردی مانند ظرفیت تولید، میزان ‌سرمایه کل مورد نیاز، سود ویژه، سود ناویژه، نرخ بازگشت سرمایه، تعداد کارکنان، هزینه‌های ثابت و جاری، درآمدهای آتی، مالیات بر درآمد، جریانات نقدی و سایر موضوعات مرتبط ‌پیش‌بینی و محاسبه ‌می‌شوند.

طرح های توجیهی مرتبط با گلخانه سبزیجات

سفارش طرح توجیهی گلخانه سبزیجات

پرشین پلن معتبرترین طرح توجیهی گلخانه سبزیجات را مطابق استانداردها و با محاسبات دقیق برای شما تدوین ‌می‌نماید. برآوردهای مالی این طرح مهم‌ترین بخش برای اثبات توجیه‌پذیری احداث گلخانه سبزیجات ‌می‌باشند و اطلاعات دقیقی راجع به این کسب و کار نشان ‌می‌دهند. طرح‌های توجیهی ارائه شده توسط تیم تخصصی پرشین پلن مورد تایید کانون مشاوران اعتباری و ‌سرمایه‌گذاری بانکی کشور است.

مدیران و ‌سرمایه‌گذاران ‌می‌توانند انواع طرح‌های توجیهی در زمینه کشاورزی، صنعتی و خدماتی را از طریق شماره‌های وب سایت سفارش دهند. همچنین اصلاح طرح مطابق با ایده تجاری متقاضیان به صورت رایگان انجام خواهد شد. هم اکنون ‌می‌توانید برای سفارش طرح توجیهی گلخانه سبزیجات با شماره‌های وب سایت تماس بگیرید.

طرح توجیهی گلخانه سبزی و صیفی جات (سال 1403)

مشخصات طرح توجیهی آماده برای گلخانه سبزی و صیفی جات بصورت خلاصه شامل موارد زیر است:

 • نام طرح: طرح توجیهی گلخانه سبزی و صیفی جات
 • بازگشت سرمایه: 2.9 سال
 • نرخ بازدهی سرمایه: 34%
 • ظرفیت سالانه: 120 تن
 • نوع تسهیلات: وام 5 ساله
 • تاریخ نگارش: سال 1403
 • فرمت فایل‌ها: pdf و doc
 • قیمت طرح: 369 تومان
 • تعداد صفحات: 86 صفحه
 • نوع دسترسی: دانلود بلافاصله بعد از خرید

برای دانلود طرح توجیهی گلخانه سبزی و صیفی جات سال 1403و برآورد هزینه‌های راه‌اندازی این کسب و کار به صورت فایل‌های آماده PDF و DOC، روی لینک زیر کلیک کنید. پس از پرداخت، لینک‌های دانلود طرح توجیهی برای شما نمایش داده می‌شود و می‌توانید آن‌ها را دانلود کنید:

در وبسایت “پرشین پلن” تمامی طرح‌های توجیهی آماده، دارای گارانتی بازگشت وجه ۱۰۰ درصد تا مدت 6 ماه پس از استفاده می‌باشند و شما اگر محصولات ما را خریداری کرده باشید و احساس کنید که از محصول به هر دلیلی ناراضی هستید می‌توانید به ما اطلاع دهید تا تمام وجه پرداختی شما به حسابتان بازگردانده شود. همچنین  ما هیچ سوالی در این رابطه از شما نخواهیم پرسید.

برای احترام به مخاطب، مجموعه ما 3 پشتیبانی فعال را برای طرح‌های توجیهی آماده اختصاص داده است، تا قبل از خرید اگر سوالی داشته باشید، پاسخ داده شود. همچنین بعد از خرید اگر مشکلات دانلودی (به هر نحو اگر اتصال به اینترنتتان قطع شد) موظف هستند در کوتاه‌ترین زمان مشکل شما را برطرف کنند. درصورت نیاز برای ارتباط با پشتیبان‌ها روی لینک‌های زیر کلیک کنید:
+ پشتیبانی طریق واتساپ
+ پشتیبانی از طریق تلگرام
+ پشتیبانی از طریق ایمیل

اشتراک‌گذاری

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دسته‌بندی طرح‌های توجیهی

مهندس خلیلیان

شماره تماس جهت سفارش طرح توجیهی اختصاصی

ساعت کاری 8 تا 24:  ۰۳۶۱ ۰۰۶ ۰۹۱۲
مهندس مهدی خلیلیان؛ عضو ارشد کانون مشاوران اعتباری و بانکی ایران و یکی از حرفه‌ای‌ترین طرح نویسان کشور با ۲۵ سال سابقه در حوزه سرمایه‌گذاری و تجربه حضور در ۳ وزارتخانه اقتصادی کشور