طرح توجیهی صادرات کشمش⚜️(pdf+doc) سال 1401

طرح توجیهی صادرات کشمش (pdf+doc) _پرشین پلن

فهرست مطالب

کشمش یکی از محصولات پرمصرف محسوب می شود که فرصت های خوبی را از آن فروشندگان، علی الخصوص صادرکنندگان نموده است. این محصول در رده خشکبار قرار گرفته و لذا حمل و نقل و جابجایی آن، راحت تر از محصولات دیگر است. به عبارت دیگر، ریسک های کمتری متوجه این محصول خواهد بود. با توجه به همین موضوع، تاجران بسیاری اقدام به صادرات کشمش نموده و درآمدهای ارزی کلانی را به جیب زده اند. شما هم می توانید با صادرات کشمش و البته پیش از آن، با بهره گیری از طرح توجیهی صادرات کشمش، قدم در این مسیر پرسود بگذارید.

صادرات کشمش

کشور ما ایران موفق به اخذ رتبه برتر در تولید کشمش شده است. اگر نگاهی به آمار جهانی تولید کشمش بیندازید، متوجه این حقیقت خواهید شد. در حقیقت کشور ما با در اختیار داشتن شمار زیادی از تاکستان های انگور توانسته به چنین جایگاهی دست یابد. کشمش فرآورده ای است که از انگور حاصل می گردد. لذا با وجود فراوانی انگور در ایران، محصولی مثل کشمش هم قابلیت تولید انبوه را پیدا کرده است. حال با وجود مقادیر قابل توجه کشمش، بخشی از این محصول برای فروش در بازار داخلی کشور اختصاص داده شده و بخش اعظمی از آن هم به صادرات تخصیص یافته است.

هم اکنون کشمش، سومین محصول صادراتی است که از مبدا ایران به مقصد خیلی از کشورهای دنیا به ویژه کشورهای همسایه ایران صادر می گردد. بعد از پسته و فرش، این محصول قرار داشته و شرایط برای صادرات آن کاملا مهیاست.

انواع کشمش صادراتی بر اساس روش تولید

محصولی مثل کشمش که حالا تبدیل به یکی از مهمترین محصولات صادراتی شده است، بر اساس روش تولید به نمونه های مختلفی تقسیم می گردد. در واقع روش های متفاوتی برای تولید کشمش انتخاب می گردند که هر کدام با دیگری متفاوتند. در این بخش به انواع کشمش صادراتی بر حسب روش تولید اشاره خواهیم کرد:

  1. کشمش سایه خشک: منظور از این محصول، همان کشمش سبز است که در معرض سایه قرار گرفته و در طی یک جریان هوای ملایم خشک می گردد.
  2. کشمش آفتابی: این محصول که به کشمش بیدانه اشاره دارد، در معرض آفتاب قرار گرفته و سپس خشک می گردد. به همین دلیل به این نام ملقب گردیده است.
  3. کشمش استرالیایی: به عنوان کشمش تیزابی هم شناخته شده و با استفاده از مایع قلیایی خشک می گردد. هدف از استفاده این مایع، سرعت بخشیدن به امر تولید کشمش است.
  4. کشمش کالیفرنیایی: روش کالیفرنیایی هم یکی دیگر از روش های تولید کشمش است که انگور به مدت زمان 2 الی 3 ثانیه در محلول مخصوص فرو برده شده و سپس زیر دوش آب سرد قرار می گیرد.
[irp posts=”8396″ ]

صادرات کشمش به این گروه از کشورها

در طرح توجیهی صادرات کشمش راجع به همه مسائل صحبت شده و جای سوالی باقی نخواهد ماند. برای مثال از طریق این طرح متوجه خواهید شد که مقاصد صادراتی کشمش ایران کدام یک از کشورها هستند. در این بخش هم می خواهیم تا تعدادی از این کشورها را نام ببریم. در حال حاضر کشورهایی از قبیل عراق، قزاقستان، اسپانیا، روسیه و امارات از مهمترین مقاصد صادراتی کشمش به شمار می آیند. آیا میدانید که ایران چند درصد از کل کشمش های صادراتی را به این کشورها و سایر نقاط جهان تامین می کند؟ در پاسخ به این سوال باید بگوییم 27 درصد از کل کشمش های صادراتی دنیا از کشور ما تامین می شوند.

تولید حجم قابل توجه کشمش در ایران

در طرح توجیهی صادرات کشمش حتی راجع به آمار دقیق تولید کشمش در کشور مطلع خواهید شد. اگر بخواهیم به طور اجمالی به این موضوع بپردازیم، باید بگوییم هم اکنون بیش از دویست هزار تن کشمش در کشور تولید می شود. این رقم، قابل توجه بوده و ایران را تبدیل به چند کشور نخست صادرات کشمش نموده است.

ویژگی های کشمش صادراتی

 برای اینکه پر قدرت تر در حوزه صادرات کشمش پیش بروید، باید بدانید که یک کشمش صادراتی دارای چه ویژگی ها و مشخصاتی می باشد. اگر می خواهید از این ویژگی‌ها اطلاع یابید، موارد زیر را دنبال نمایید:

  • کشمش های صادراتی طعم دلپسندی داشته و بی مزه نیستند. طعم آنها شیرین است.
  • بدون هسته بوده و لذا نیازمند جداسازی هسته نمی باشند.
  • بافت نرم و مناسبی داشته و اثری از خشکی و کهنگی در آنها دیده نخواهد شد.
  • از بافت گوشتی برخوردار بوده و به هیچ وجه ریز و نامتقارن نیستند.

مشوق های صادرات کشمش از سوی دولت

آیا میدانید که دولت برای صادرات کشمش، تشویق‌هایی تعیین کرده است؟ خوب است بدانید که به ازای صادرات هر کیلو کشمش علاوه بر اینکه می توانید پاداش نقدی دریافت کنید، بلکه موفق به دریافت مجوز واردات برخی از ارقام میوه نیز خواهید شد. برای اطلاعات دقیق تر می توانید نگاهی به طرح توجیهی بیندازید.

صادرات کشمش از سوی دولت_پرشین پلن

طرح توجیهی صادرات کشمش برای دریافت وام

برای اینکه صادرات کشمش را به طرز راحت تری انجام دهید، باید وام دریافت کنید تا سرمایه اولیه برای این کار را داشته باشید. اما دریافت وام در گرو دریافت طرح توجیهی صادرات کشمش می باشد. وگرنه موفقیتی را در این زمینه کسب نخواهید کرد.

طرح توجیهی کشمش برای دریافت مجوز

حتی صادرات کشمش هم نیاز به دریافت مجوز دارد. البته طرح توجیهی صادرات کشمش، این کار را هم برای شما راحت خواهد کرد. پس نگران این موضوع نباشید.

سفارش طرح توجیهی صادرات کشمش از پرشین پلن

موفقیت صددرصدی شما در امر صادرات کشمش وابسته به طرح توجیهی صادرات کشمش می باشد. البته طرحی شما را رو به جلو حرکت داده و این نتیجه را تحقق خواهد بخشید که کامل و جامع باشد. اگر خواستار تهیه چنین طرحی هستید، می توانید از مجموعه ما اقدام کنید. فاصله شما تا دریافت این طرح، کوتاه تر از آن چیزی است که تصور می کنید.

مهندس خلیلیان

شماره تماس جهت سفارش طرح توجیهی

ساعت کاری 8 تا 24: 09120060361

عضو ارشد کانون مشاوران اعتباری و بانکی ایران و یکی از حرفه‌ای‌ترین طرح نویسان کشور با ۲۵ سال سابقه در حوزه سرمایه‌گذاری و تجربه حضور در ۳ وزارتخانه اقتصادی کشور

اشتراک‌گذاری مقاله

فیسبوک
تویتر
واتساپ
تلگرام
5/5 - (2 امتیاز)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × سه =

محبوب‌ترین ایده‌های سرمایه گذاری در سال 1401

دسته‌بندی طرح‌های توجیهی