طرح توجیهی بسته بندی مواد غذایی☀️(doc+pdf) سال 1403

طرح توجیهی بسته بندی مواد غذایی_پرشین پلن

فهرست مطالب

در این مقاله درباره طرح توجیهی بسته بندی مواد غذایی صحبت خواهیم کرد. یکی از کلیدی‌ترین پارامترها در هنگام دریافت مجوز از ارگان‌های دولتی داشتن طرح توجیهی دقیق است. در نتیجه کارشناس ارشد ما در تیم پرشین پلن با استفاده از مطالعات بازار و با کمک گرفتن از کلیدی‌ترین نکات، اقدام به نگارش طرح توجیهی بسته بندی مواد غذایی نموده و این طرح را از زوایای مختلف مورد بررسی قرار خواهد داد.

بسته بندی مواد غذایی یکی از کسب وکارهایی است که از اهمیت بالایی برخوردار است، زیرا بسته بندی صحیح می‌تواند عمر یک ماده غذایی را افزایش دهد. همچنین، بسته بندی مواد غذایی از نظر بهداشتی نیز اهمیت بالایی دارد، زیرا مانع از فاسد شدن مواد غذایی می‌شود. در ادامه اطلاعات کامل‌تری در خصوص طرح بسته بندی مواد غذایی و نحوه سفارش طرح توجیهی ارائه خواهیم کرد.

معرفی و مزایای بسته بندی مواد غذایی

همانطور که در قسمت قبلی هم به صورت مختصر ذکر شد، بسته بندی مواد غذایی یک علم به حساب می‌آید و از اهمیت بالایی برخوردار است. به صورت کلی، بسته بندی مواد غذایی به چند منظور مختلف انجام می‌شود. از جمله‌ی مهمترین اهداف بسته بندی مواد غذایی می‌توان به حفاظت فیزیکی، ممانعت حفاظتی، پوشاندن یا تراکم ماده غذایی، بازاریابی، اطلاع رسانی، ایمنی و سهولت جابجایی اشاره کرد.
از جمله‌ی مهمترین مزایای طرح بسته بندی مواد غذایی می‌توان به موارد زیر اشاره نمود:

 • جلوگیری از خراب شدن مواد غذایی و افزایش طول عمر آن‌ها
 • بالا رفتن کیفیت مواد غذایی
 • بازاریابی بهتر برای مواد غذایی
 • ایجاد اشتغال برای اشخاص مختلف
 • امکان صادرات محصولات به بازارهای جهانی

  طرح توجیهی بسته بندی آجیل و خشکبار ☀️(doc+pdf) سال 1403

توجیه پذیری اقتصادی بسته بندی مواد غذایی

در خصوص توجیه پذیری اقتصادی طرح بسته بندی مواد غذایی لازم به ذکر است که با توجه به اهمیتی که بسته بندی مواد غذایی دارد و با در نظر گرفتن این موضوع که بسته بندی موجب افزایش کیفیت و طول عمر مواد غذایی و در نتیجه فرصت بیشتر برای بازاریابی محصول می‌شود؛ می‌توان به این نتیجه رسید که طرح بسته بندی مواد غذایی از جمله طرح‌های مهم و اقتصادی به حساب می‌آید. از طرفی مواد غذایی، اصلی‌ترین و پرکاربردترین محصولات در جهان هستند. در نتیجه شرایط برای بسته بندی مواد غذایی همیشه فراهم است. لذا طرح بسته بندی مواد غذایی می‌تواند یکی از سودآورترین طرح‌های توجیهی باشد.

سود و درآمد بسته بندی مواد غذایی

همانطور که در قسمت قبلی هم ذکر شد، طرح بسته بندی مواد غذایی یکی از طرح‌هایی است که از حاشیه سود بالایی برخوردار است. با این وجود، میزان درآمد و سود این طرح به پارامترهای مختلفی وابسته است که مهمترین آن‌ها حجم و میزان بسته بندی مواد غذایی هستند. مطالعات بازار نشان می‌دهد که بسته بندی مواد غذایی سودی در حدود 25 الی 30 درصد دارد که درصد سود قابل توجهی است.

معرفی دستگاه‌ها و تجهیزات مورد نیاز برای بسته بندی

اجرای خط تولید بسته بندی مواد غذایی هم مانند هر طرح توجیهی دیگری به یکسری تجهیزات کلیدی نیازمند است که مهمترین آن‌ها عبارتند از:

 • دستگاه‌های الک مانند دستگاه شن گیر، سیاهدانه گیر و آهن گیر
 • دستگاه پیش بوجاری
 • نوار سورت مواد غذایی
 • دستگاه برس زنی
 • دستگاه پوست کنی
 • دستگاه حلزونی
 • تجهیزات بسته بندی
 • دستگاه شور کن

معرفی دستگاه‌ها و تجهیزات مورد نیاز برای بسته بندی مواد غذایی_پرشین پلن

آشنایی با مراحل بسته بندی مواد غذایی در خط تولید

در این قسمت درباره مراحل فرایند بسته بندی مواد غذایی صحبت خواهیم کرد. قبل از هر چیزی، بسته به نوع مواد غذایی، شرایط و فرایند بسته بندی تعیین می‌شود. با این وجود توضیحات مختصری درباره این فرایند ارائه خواهیم کرد.

در قدم اول برای بسته بندی مواد غذایی، فرایند الک کردن اتفاق می‌افتد و شن و ماسه و دیگر مواد اضافی از مواد غذایی جدا می‌شوند. پس از این مرحله نوبت به سورت کردن مواد غذایی می‌رسد تا محصولات به صورت یکدست آماده‌ی بسته بندی شوند. پس از آن، مواد غذایی بر روی دستگاه برس زنی قرار می‌گیرند تا گل و گرد و خاک و سایر مواد اضافی موجود بر روی آن‌ها تمیز شود.

پس از این مرحله و در صورتی که نیاز باشد محصولات غذایی بر روی دستگاه پوست کنی قرار می‌گیرند تا پوست آن‌ها کنده شود. در مرحله‌ی بعدی، مواد غذایی به سمت تجهیزات بسته بندی منتقل می‌شوند. دستگاه‌های بسته بندی بر اساس سیستم وزنی، مواد غذایی را در داخل بسته پر می‌کنند. پس از آن مواد نگهدارنده به میزان نیاز به مواد غذایی اضافه می‌شوند تا طول عمر محصولات خوراکی را افزایش دهند. بعد از این مرحله، هوای موجود در بسته‌ها خارج شده و بسته بندی مواد غذایی پلمپ می‌شود. پس از آن، تاریخ و سایر پارامترهای لازم بر روی بسته بندی مواد غذایی درج می‌شود و بسته بندی مواد غذایی آماده‌ی ارسال به بازار می‌گردند.

  طرح توجیهی بسته بندی حبوبات☀️(doc+pdf) سال 1403

طرح توجیهی بسته بندی مواد غذایی برای اخذ مجوز

برای شروع هر کسب و کاری، داشتن مجوز فعالیت از اهمیت بالایی برخوردار است. در خصوص طرح بسته بندی مواد غذایی نیز این موضوع به خوبی صدق می‌کند. اولین قدم برای دریافت مجوز برای بسته بندی مواد غذایی، داشتن طرح توجیهی است.

طرح توجیهی بسته بندی مواد غذایی که برای گرفتن مجوز به ارگان‌های دولتی ارسال می‌شود، باید کاملا دقیق و حساب شده باشد. طرح شما باید با در نظر گرفتن شرایط روز کشور و همچنین تمامی نکات مورد نیاز برای نگارش طرح توجیهی تکمیل شود. لازم به ذکر است که قبل از نگارش طرح توجیهی، شما باید ابتدا درخواست مجوز بدهید و پس از آن به دنبال تهیه طرح توجیهی باشید.

سفارش طرح توجیهی بسته بندی مواد غذایی

مجموعه پرشین پلن با بهره گرفتن از تجربیات کارشناس خبره و باتجربه در حوزه سرمایه گذاری و با استفاده از مطالعات بازار در حوزه نگارش طرح توجیهی، بهترین گزینه برای نگارش طرحی دقیق و کارآمد خواهد بود. لازم به ذکر است که طرح توجیهی ارائه شده توسط تیم پرشین پلن مورد تایید کانون مشاوران اعتباری و بانکی بوده و می‌تواند خیالتان را بابت تایید طرح توجیهی توسط ارگان‌های دولتی را برای شما ساده‌تر کند. هم اکنون درصورت تمایل جهت سفارش طرح توجیهی کافیست با کارشناس ارشد ما در مجموعه پرشین پلن تماس بگیرید.

در وبسایت “پرشین پلن” تمامی طرح‌های توجیهی آماده، دارای گارانتی بازگشت وجه ۱۰۰ درصد تا مدت 6 ماه پس از استفاده می‌باشند و شما اگر محصولات ما را خریداری کرده باشید و احساس کنید که از محصول به هر دلیلی ناراضی هستید می‌توانید به ما اطلاع دهید تا تمام وجه پرداختی شما به حسابتان بازگردانده شود. همچنین  ما هیچ سوالی در این رابطه از شما نخواهیم پرسید.

برای احترام به مخاطب، مجموعه ما 3 پشتیبانی فعال را برای طرح‌های توجیهی آماده اختصاص داده است، تا قبل از خرید اگر سوالی داشته باشید، پاسخ داده شود. همچنین بعد از خرید اگر مشکلات دانلودی (به هر نحو اگر اتصال به اینترنتتان قطع شد) موظف هستند در کوتاه‌ترین زمان مشکل شما را برطرف کنند. درصورت نیاز برای ارتباط با پشتیبان‌ها روی لینک‌های زیر کلیک کنید:
+ پشتیبانی طریق واتساپ
+ پشتیبانی از طریق تلگرام
+ پشتیبانی از طریق ایمیل

اشتراک‌گذاری

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دسته‌بندی طرح‌های توجیهی

مهندس خلیلیان

شماره تماس جهت سفارش طرح توجیهی اختصاصی

ساعت کاری 8 تا 24:  ۰۳۶۱ ۰۰۶ ۰۹۱۲
مهندس مهدی خلیلیان؛ عضو ارشد کانون مشاوران اعتباری و بانکی ایران و یکی از حرفه‌ای‌ترین طرح نویسان کشور با ۲۵ سال سابقه در حوزه سرمایه‌گذاری و تجربه حضور در ۳ وزارتخانه اقتصادی کشور