طرح توجیهی فروشگاه زنجیره ای⚜️(pdf+doc) سال 1401

طرح توجیهی فروشگاه زنجیره ای (pdf+doc)_پرشین پلن

فهرست مطالب

طرح توجیهی فروشگاه زنجیره ای، اولین نیاز برای دریافت وام و مجوز است. طرح فروشگاه زنجیره‌ای علاوه بر ضرورت بالا، سودآوری قابل توجهی نیز دارد. حتما می پرسید چطور؟ پاسخ این است:به این دلیل که امروزه، بیشتر مردم، فروشگاه‌های زنجیره‌ای را به فروشگاه‌های خرده فروشی ترجیح می‌دهند. شاید یکی از علل این اتفاق این باشد که فروشگاه‌های زنجیره‌ای با حذف واسطه‌ها، سود بیشتری را به خریداران می‌رسانند. البته تنوع بیشتر این فروشگاه‌ها و همینطور گستردگی بیشتر آنها هم مزید بر علت بوده‌اند. از این طریق خریداران می‌توانند همه محصولات مورد نیاز خود را از این فروشگاه‌ها خریداری نمایند. بدون اینکه نیازی به فروشگاه‌های دیگر احساس کنند. تا مادامی که این فروشگاه‌ها وجود دارند، توجه مشتریان به فروشگاه های کوچکتر، جلب نخواهد شد. پس می‌توانید از این مزیت استفاده کرده و اقدام به راه اندازی فروشگاه زنجیره‌ای نمایید.

هم اکنون برای اطلاعات بیشتر در مورد فروشگاه زنجیره‌ای و سفارش طرح توجیهی برای دریافت وام و مجوز با شرکت ما (پرشین پلن) تا انتهای این مقاله همراه باشید.

خرید سریع تر با فروشگاه‌های زنجیره‌ای

همانطور که در جریان هستید انواع فروشگاه‌های زنجیره‌ای از جمله فروشگاه‌های مواد غذایی، همه فرآورده‌های غذایی مورد نیاز ما را به فروش می‌رسانند. حتی مواد پروتئینی مثل مرغ، گوشت و ماهی. پس طبیعی است که استقبال ما از این فروشگاه‌ها بیشتر باشد. در این حالت، زحمت ما هم برای خرید، کمتر شده و می‌توانیم از همان فروشگاه، ماده غذایی که نیاز داریم را سریعا خریداری کنیم. این موضوع نشان از اهمیت بالای فروشگاه‌های زنجیره‌ای دارد.

مزایای برجسته فروشگاه‌های زنجیره ای

پیش از اینکه به احداث و راه اندازی فروشگاه های زنجیره ای فکر کنید، باید از همه جوانب مربوط به این فروشگاه‌ها اطلاع یابید. هر چند در طرح توجیهی فروشگاه زنجیره ای، راجع به همه جوانب کار صحبت می‌شود. حتی در این طرح به مزایای این فروشگاه‌ها نیز اشاره خواهد شد. در این بخش می‌خواهیم تا شما را با برخی از مزایای برجسته فروشگاه‌های زنجیره‌ای آشنا نماییم:

امکانات تفریحی مثل کافی شاپ
برخی از فروشگاه های زنجیره ای، با در نظر گرفتن امکانات تفریحی بیشتر برای خریداران، سعی در جلب رضایت آنها داشته‌اند. برای مثال بعضی از آنها اقدام به راه اندازی کافی شاپ کرده‌اند. لذا افراد می‌توانند در کنار خرید، از این کافی شاپ‌ها برای گذراندن وقت با دوستان خود بهره گیرند.

✅ تخفیفات و فروش ویژه
فروشگاه‌های زنجیره‌ای، هم تنوع بالای محصولات را در اختیار دارند. هم تخفیفات شگفت انگیزی را برای اقلام خود در نظر می گیرند. در ضمن علاوه بر تخفیفات، شرایط فروش ویژه را هم برای محصولات اعمال کرده و از این طریق منجر به فروش بیشتر محصولات می‌شوند.

✅ کاهش شدید هزینه‌ها
این فروشگاه‌ها علاوه بر اینکه با عرضه مستقیم اقلام و حذف واسطه‌ها منجر به کاهش قیمت محصولات می‌شوند. باعث کاهش هزینه‌ها نیز خواهند شد. بنابراین برای انجام یک خرید مقرون به صرفه، کاملا مناسب خواهند بود. به همین دلیل هم روز به روز بر تعداد مشتریان این فروشگاه‌ها اضافه می‌گردد.

  طرح توجیهی شرکت پخش مواد غذایی⚜️(سال 1420)

مزایای طرح فروشگاه زنجیره ای

✅ نیاز به زمان کمتر برای خرید
خریداران با انتخاب این فروشگاه‌ها، به زمان کمتری برای خرید نیاز خواهند داشت. در حقیقت فروشگاه های زنجیره ای با در اختیار داشتن همه محصولات، منجر به بروز این نتیجه مطلوب خواهند شد.

✅ رعایت استاندارد و بهداشت
اگر نگاهی به فروشگاه‌های زنجیره ای انداخته باشید، متوجه فضای بهداشتی و مرتب آنها شده‌اید. همچنین متوجه وجود استانداردهای لازم در آنها نیز گردیده‌اید. شاید یکی از علت اصلی محبوبیت این فروشگاه‌ها، همین عامل باشد.

سود و بازدهی بالای فروشگاه زنجیره ای

راه اندازی فروشگاه زنجیره ای همراه با سود و بازدهی بالایی است. اما برای اینکه در این کار، موفق ظاهر شوید؛ باید از طرح توجیهی فروشگاه زنجیره ای کمک بگیرید. این طرح، میزان سود و بازدهی فروشگاه را به طور دقیق بررسی کرده و خدمت شما اعلام می‌دارد. مسلما راه اندازی فروشگاه زنجیره ای با توجه به افزایش جمعیت و افزایش نیازهای جامعه، کاملا به نفع شما خواهد بود.

حقیقت این است که تمایل خانواده‌ها برای خرید از فروشگاه‌های زنجیره‌ای نسبت به قبل، افزایش یافته است. در واقع آنها نیاز مبرم به این فروشگاه‌ها احساس می‌کنند. به طوری که بیش از نیمی از خریدهای ضروری خود را از این فروشگاه‌ها انجام می‌دهند. این مسئله، نشان از این دارد که با راه اندازی فروشگاه های زنجیره ای، می‌توانید کسب و کار پر رونقی را شروع کنید. چراکه این فروشگاه‌ها با تامین نیازهای اولیه افراد در ارتباط بوده و با تقاضای دائمی از سوی خریداران مواجه می‌باشند.

اشتغال زایی با راه اندازی فروشگاه

فروشگاه های خرده فروشی تنها دارای یک فروشنده هستند، اما فروشگاه های زنجیره ای دارای بیش از چند فروشنده می باشند. در ضمن در این فروشگاه‌ها، اشخاص دیگری هم به عنوان مسئول فروش، مدیر فروش و پرسنل انبار هم فعالیت دارند. لذا راه اندازی این فروشگاه‌ها منجر به اشتغال زایی بیشتر خواهد شد. البته در طرح توجیهی فروشگاه زنجیره ای راجع به درصد اشتغالزایی از طریق این فروشگاه‌ها به طور دقیق صحبت خواهد شد. خوب است بدانید به ازای هر دویست متر مربع فروشگاه، ده نفر مشغول به کار خواهند شد.

فرصت های تبلیغاتی بیشتر

یکی از مزیت های رقابتی فروشگاه های زنجیره ای نسبت به فروشگاه های کوچک و خرده فروش این است که فرصت های تبلیغاتی بیشتری دارند. به این معنی که این فروشگاه‌ها می توانند از طریق رسانه‌هایی مثل تلویزیون، رادیو و یا از طریق سیستم های پیامکی، محصولات خود را به مشتریان معرفی کنند. از این طریق، فرصت های تبلیغاتی بیشتری نسبت به فروشگاه های دیگر خواهند داشت. ضمن اینکه این فروشگاه ها با راه اندازی سیستم پیامکی، مشتریان را از تخفیفات و آفرهای ویژه مطلع خواهند کرد. از این طریق منجر به جذب بیشتر مشتریان و افزایش فروش می شوند.

طرح فروشگاه زنجیره ای_پرشین پلن

فواید طرح توجیهی فروشگاه زنجیره ای

پیش از راه اندازی فروشگاه زنجیره ای لازم است از طرح توجیهی فروشگاه زنجیره ای کمک بگیرید. چون این طرح باعث می‌شود تا دقیق و هوشیارانه شروع کنید. برنامه لازم برای ادامه راه را هم به شما ارائه می‌دهد. همه مسائل را موشکافی کرده و یک پلن کامل را در اختیارتان قرار می‌دهد. البته این طرح در خصوص موضوعات دیگر مثل مقدار سرمایه مورد نیاز صحبت کرده و شما را از همه چیز آگاه می‌گرداند.

طرح توجیهی جهت اخذ مجوز

یکی از نقاط مثبت فروشگاه های زنجیره ای این است که در مدت زمان کمتری موفق به اخذ مجوز خواهند شد. البته صدور مجوز برای این فروشگاه‌ها، بستگی به عوامل مختلفی دارد. برای مثال اگر مکان لازم برای راه اندازی فروشگاه را داشته باشید، می‌توانید با مراجعه به اتاق اصناف واقع در استان خود، مجوز و پروانه بهره برداری را اخذ نمایید. اگر هم فعلا دارای مکان نیستید، می توانید به مرکز امور اصناف و بازرگانان صنعت، معدن و تجارت مراجعه نمایید. این مرکز، جواز تاسیس را داده و پس از کامل شدن کار، مجوز و پروانه کسب را هم صادر می‌کند. معمولا صدور جواز طی یک روز انجام می‌گیرد. اما لازم است بدانید، صدور مجوز نیازمند طرح توجیهی می‌باشد.

عوامل قابل بررسی در طرح توجیهی

در طرح توجیهی فروشگاه زنجیره ای تمامی مواردی مالی مربوط به این کسب و کار هزینه‌یابی و برآورد می‌شود. در مجموع این طرح با ارائه اطلاعات کامل در این زمینه، درصد اشتباهات مالی را به صفر نزدیک می‌کند و درصد موفقیت را افزایش می‌دهد. اما عوامل دیگری که در طرح توجیهی فروشگاه زنجیره ای، بررسی می‌شوند را در اینجا نام خواهیم برد:

⭐ بررسی فنی طرح
⭐ بررسی مالی و اقتصادی
⭐ زمین مورد نیاز
⭐ محوطه سازی و بهبود زمین
⭐ ماشین آلات و تجهیزات
⭐ تاسیسات عمومی و تجهیزات
⭐ لوازم اولیه مورد نیاز هر بخش
⭐ آب برق و سوخت مصرفی
⭐ برآورد هزینه تعمیرات و نگهداری
⭐ برآورد حقوق و دستمزد نیروی انسانی
⭐ برآورد هزینه ثابت و متغیر
⭐ هزینه قبل از سرمایه گذاری
⭐ برآورد سرمایه در گردش
⭐ نحوه سرمایه گذاری کل
⭐ درآمد حاصل از فروش
⭐ خلاصه سرمایه گذاری
⭐ خلاصه عملکرد پروژه
⭐ بهای تمام شده سالانه
⭐ جریان نقدی به منظور برنامه‌ریزی مالی
⭐ وجوه نقد تنزیل شده
⭐ صورت حساب سود و زیان
⭐ محاسبه نقطه سر به سر

سفارش طرح توجیهی از پرشین پلن

وبسایت پرشین پلن با تجربه و دانش گسترده‌ای که در نگارش انواع طرح‌های توجیهی (صنعتی، کشاورزی، خدماتی، گردشگری و…) دارد، قانع کننده‌ترین طرح توجیهی را برای شما خواهد نوشت. هم اکنون می‌توانید با سفارش طرح توجیهی فروشگاه زنجیره‌ای، وام یا مجوز خود را گرفته و کسب و کار خود را آغاز کنید. طرحی که تیم کارشناسان خبره ما در پرشین پلن برای شما نگارش خواهد شد، مورد تایید همه‌ی سازمان‌های خصوصی و دولتی است و با استفاده از آن می‌توانید فرایند اخذ وام یا مجوز خود را تسریع بخشید.

مهندس خلیلیان

شماره تماس جهت سفارش طرح توجیهی

ساعت کاری 8 تا 24: 09120060361

عضو ارشد کانون مشاوران اعتباری و بانکی ایران و یکی از حرفه‌ای‌ترین طرح نویسان کشور با ۲۵ سال سابقه در حوزه سرمایه‌گذاری و تجربه حضور در ۳ وزارتخانه اقتصادی کشور

اشتراک‌گذاری مقاله

فیسبوک
تویتر
واتساپ
تلگرام
4.6/5 - (5 امتیاز)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دوازده − 12 =

محبوب‌ترین ایده‌های سرمایه گذاری در سال 1401

دسته‌بندی طرح‌های توجیهی

باز کردن چت
1
سلام👋
برای سفارش طرح توجیهی با شماره: ۰۹۱۲۰۰۶۰۳۶۱ تماس بگیرید و برای پیگیری محصولات دانلودی روی دکمه چت کلیک کنید