طرح توجیهی کافی شاپ☀️(doc+pdf) سال 1403

طرح توجیهی کافی شاپ_پرشین پلن

فهرست مطالب

طرح توجیهی کافی شاپ اولین و مهم‌ترین موردی است که برای اخذ مجوز نیاز دارید. پرشین پلن بهترین طرح توجیهی را مطابق با ایده‌های تجاری سرمایه‌گذاران تدوین می‌نماید. این طرح مانند نقشه‌ای است که فرایندهای یک کسب و کار را از لحاظ اقتصادی بررسی می‌کند. سرمایه‌گذاران با ارائه این طرح می‌توانند مجوزهای لازم را برای راه اندازی کافی شاپ بگیرند. جهت کسب اطلاع بیشتر درباره راه اندازی کافی شاپ و نحوه سفارش طرح توجیهی برای دریافت مجوز ادامه مطلب را مطالعه کنید.

آیا راه اندازی کافی شاپ توجیه اقتصادی دارد؟

راه اندازی کافی شاپ یک ایده عالی برای کسب درآمد است. با توجه به افزایش علاقه‌مندی جوانان به نوشیدنی‌هایی مانند قهوه عربی، قهوه ترک، اسپرسو و غیره، کافی شاپ‌ها همیشه با تقاضا مواجه هستند. با توجه به استقبال جوامع امروزی از دسر و شیرینی‌های کافی شاپ‌ها، سرمایه‌گذاران در کوتاه‌ مدت می‌توانند منبع درآمد فوق‌العاده‌ای داشته باشند. مدیریت کافی شاپ نه تنها سرگرم‌کننده است بلکه یک فعالیت سودآور می‌باشد.

مدیران این کسب و کار از طریق بازاریابی و تبلیغات مستمر می‌توانند به سود و درآمد قابل توجهی دست یابند. درآمد کافی شاپ تا حدودی به میزان شهرت آن بستگی دارد. معمولا مدیران کافی شاپ‌ها حداکثر طی یک سال از طریق سرویس‌دهی مطلوب، روابط عمومی بالا، به کارگیری استراتژی‌های تبلیغاتی و برخورد صحیح با مشتریان به شهرت و درآمد ایده‌آلی می‌رسند.

  طرح توجیهی کافه رستوران☀️(doc+pdf) سال 1403

راه اندازی کافی شاپ، یک کسب و کار موفق

سرمایه‌گذاران با راه اندازی کافی شاپ فضایی را فراهم می‌کنند تا مشتریان از خوراکی‌های لذیذ، نوشیدنی‌های تازه و سایر خدمات باکیفیت بهره‌مند شوند. این کسب و کار یک سرمایه‌گذاری فوق العاده با ریسک تجاری پایین است. مهم‌ترین مسئله در مدیریت کافی شاپ توجه به تغییر سلیقه مشتریان می‌باشد. سلیقه و نظر مشتری تاثیر زیادی بر موفقیت این کسب و کار خواهد داشت. علاوه بر این، جد‌ی‌ترین چالشی که کافی شاپ‌ها در ایران با آن مواجه هستند، دریافت تاییدیه‌های بهداشتی است. رعایت نکات مربوط به بهداشت صنعتی راهکاری مناسب می‌باشد تا این کسب و کارها بتوانند تاییدیه‌های لازم را بگیرند.

اصول موفقیت در راه اندازی کافی شاپ

اگر هر کاری را طبق اصول انجام داده و مسیر را درست طی کنید؛ قطعا با نتیجه مثبت این کار نیز روبرو خواهید شد. اگر تمایل به کسب موفقیت در زمینه راه اندازی کافی شاپ دارید و به رویاهای بزرگ فکر می کنید؛ پس باید بدانید اصول موفقیت در این حرفه کدامند. اگر از این اصول چیزی ندانید، باخته و تاوان سنگینی را پس خواهید داد. این اصول، به هیچ وجه سخت و پیچیده نبوده و از قضا آسان هم می باشند. طرح توجیهی کافی شاپ، اصول اصلی موفقیت را فاش خواهد کرد. می خواهید از بعضی از این اصول مطلع شوید؟ ادامه مطلب را دنبال کنید:

 • آموزش
  در زمینه جذب و نفوذ به مشتری آموزش ببینید. البته آموزش مقدماتی کافی است و نیاز به گذراندن دوره‌های پیشرفته و هزینه‌بردار نیست.
 • انتخاب مکان مناسب
  مکانی مناسب را برای راه اندازی کافه انتخاب کنید. مکانی که موقعیت جغرافیایی خوبی داشته باشد.
 • بررسی سطح اقتصادی مردم
  ابتدا بسنجید آیا محل یا منطقه‌ای که قصد تاسیس کافی‌شاپ در آنجا را دارید؛ از سطح اقتصادی مناسب برخوردار می‌باشند یا خیر. بعد آنجا را انتخاب کنید.
 • بررسی سبک مخاطب
  مشتریان کافی‌شاپ، بیش از اینکه جذب نوشیدنی‌ها و خوراکی‌ها شوند؛ جذب فضا می‌شوند. پس سبک مخاطبان را بررسی نموده و فضایی متناسب با همان سبک اجرا کنید. حتی به چیدمان میز و صندلی هم اهمیت دهید.
 • انتخاب نام خوب
  یک نام خوب و امروزی را برای کافی‌شاپ انتخاب کنید. بی شک این کار، بازخوردهای مثبتی خواهد داشت.

اصول موفقیت در راه اندازی کافی شاپ_پرشین پلن

هدف از نگارش طرح توجیهی کافی شاپ

طرح توجیهی راه اندازی کافی شاپ نشان می‌دهد که پیاده‌سازی فرایندهای اجرایی کسب و کار از نظر اقتصادی امکان‌پذیر است. به عبارت دیگر در این طرح جنبه‌های مالی کافی شاپ مانند ریسک‌های تجاری، حداقل سرمایه مورد نیاز، درآمدها و هزینه‌های آتی، بازده سرمایه، سودآوری، سرمایه در گردش و سایر موارد مشابه برآورد می‌شوند. در حقیقت این طرح خلاصه‌ای از مطالعات اقتصادی کسب و کار می‌باشد.

سرمایه‌گذاران علاوه بر اخذ مجوز، می‌توانند از اطلاعات مالی طرح توجیهی برای مقابله با چالش‌های احتمالی استفاده کنند. اگر مدیران در برنامه‌های بلندمدت خود اطلاعات مفید این طرح را به کار ببرند، احتمال موفقیت فرایندهای اجرایی افزایش خواهد یافت. همچنین سرمایه‌گذاران با تهیه طرح توجیهی قبل از هر فعالیتی می‌توانند به چند سوال اساسی پاسخ دهند. اینکه ریسک مالی ورود به این کسب و کار چقدر است؟ نرخ بازگشت سرمایه به چه میزان می‌باشد؟ آیا با هزینه‌های فعلی کافی شاپ‌ها می‌توان به درآمد خوبی رسید؟

مواد اولیه مورد نیاز در کافی شاپ

سرمایه‌گذاران برای کسب درآمد بهتر است از فناوری‌ها و تکنیک‌های جدید در ارائه خدمات به مشتریان استفاده کنند. عرضه نوشیدنی‌های خوشمزه متناسب با سلیقه مشتری وظیفه اصلی یک کافی شاپ است. هر یک از انواع قهوه مانند قهوه ترک و یا اسپرسو مشتریان خاص خود را دارند و کافی شاپ‌ها باید بتوانند پاسخگوی نیاز آن‌ها باشند. به طور کلی برخی تجهیزات و مواد اولیه مورد نیاز برای راه اندازی کافی شاپ عبارت است از:

 • انواع قهوه و چای
 • دسرها و شیرینی‌های مختلف
 • میوه‌های تازه
 • یخچال
 • ماشین ظرفشویی
 • میز و صندلی
 • مدل‌های مختلف فنجان و سایر ظروف
 • دستگاه مخلوط کن
 • اسپرسوساز
 • قهوه ساز
 • تجهیزات سرمایشی و گرمایشی محیط

بررسی هزینه‌های این کار

برآورد هزینه‌ها یکی از مواردی است که در تهیه طرح توجیهی راه اندازی کافی شاپ مورد توجه قرار می‌گیرد. هزینه پایین کافی شاپ موجب شده است تا افراد زیادی به فکر راه اندازی این کسب و کار باشند. در صورتی که برای خرید تجهیزات باکیفیت سرمایه‌گذاری بیشتری شود، در بلند مدت می‌تواند هزینه‌های جاری را کاهش دهد. حقوق و دستمزد نیروی کار، خرید تاسیسات و تجهیزات، هزینه بازاریابی و تبلیغات، هزینه مواد اولیه برای تهیه دسر و نوشیدنی‌ها، خرید سیستم حسابداری و فروش هزینه‌های اولیه برای راه اندازی این کسب و کار هستند. اغلب اوقات هزینه‌های قبل از بهره برداری مربوط به خرید تجهیزات و حقوق کارکنان است. در هر صورت راه اندازی کافی شاپ فرصت‌هایی را برای کسب درآمد بیشتر ایجاد می‌کند. هیچ گاه بازار کافی شاپ‌ها اشباع نمی‌شود و همواره تقاضا برای خوراکی‌ها و نوشیدنی‌های خوشمزه وجود دارد.

بررسی هزینه‌های کافی شاپ_پرشین پلن

طرح توجیهی کافی شاپ برای دریافت مجوز

اخذ مجوزهای لازم با ارائه طرح توجیهی کافی شاپ به سازمان صنعت، معدن و تجارت (صمت) و ارگان‌های دولتی دیگر امکان‌پذیر است. طرح توجیهی مشخص می‌کند که ایده‌های تجاری سرمایه گذاران و مدیران کسب و کار با توجه به بودجه آن‌ها قابل اجرا است. سازمان‌های دولتی برای موافقت با راه اندازی کافی شاپ طرح توجیهی آن را ارزیابی می‌کنند. در صورتی که نگارش این طرح بر اساس دستورالعمل‌های موجود و توسط کارشناسان انجام شده باشد، اعتبار بیشتری خواهد داشت. در نتیجه سازمان‌های دولتی با طرح توجیهی کسب و کار موافقت خواهند کرد. بنابر آنچه گفته شد، بهترین کار این است که تدوین طرح توجیهی را به پرشین پلن بسپارید. این وب سایت در زمینه‌های مختلف صنعتی، تولیدی و حتی خدماتی بهترین طرح‌ توجیهی را در کمترین زمان ارائه می‌دهد.

ایده‌هایی برای رشد در این کسب و کار

کافی شاپ‌های موفق یک منبع درآمد بسیار خوب برای سرمایه‌گذاران هستند. یکی از مهم‌ترین اصول موفقیت در راه اندازی کافی شاپ، انتخاب بهترین مکان برای ارائه خدمات و جذب مشتری است. به عبارتی موقعیت و دکوراسیون کافی شاپ‌ها باید به گونه‌ای باشد که رضایت مشتریان را جلب کند.

همچنین  امکان مشاهده منو خوراکی‌ها و قیمت آن‌ها یکی دیگر از مواردی است که باید به آن توجه گردد. منوی کافی شاپ می‌بایست ارزش‌ها و فرهنگ جامعه را به تصویر بکشد تا وفاداری مشتریان افزایش یابد. کیفیت مواد اولیه، رعایت طرز تهیه خوراکی‌های مختلف، عرضه محصولات خوش طعم و تازه، تعامل صحیح با مشتریان و حسن شهرت عوامل دیگری هستند که بر موفقیت کافی شاپ‌ها تاثیرگذارند. در این باره تعیین اهداف و مسیر درست کسب و کار راهکاری عالی برای سنجش میزان موفقیت مدیران بعد از احداث کافی شاپ است.

طرح های توجیهی مرتبط با کافی شاپ

سفارش طرح توجیهی کافی شاپ

تیم تخصصی پرشین پلن معتبرترین طرح توجیهی کافی شاپ را برای شما تدوین می‌نماید. معمولا طرح‌های توجیهی شامل سه بخش اصلی هستند. بخش اول طرح اطلاعات کلی کسب و کار را نشان می‌دهد. در بخش دوم برآوردهای مربوط به درآمدها و هزینه‌ها محاسبه می‌شوند. بخش سوم نیز شامل محاسبات مربوط به نقدینگی و تحلیل‌های مالی در قالب جدول‌های متعدد است.

اطلاعات مالی این طرح مطابق با آمارهای به روز و شاخص‌های اقتصادی محاسبه خواهند شد. بنابراین مدیران و سرمایه‌گذاران می‌توانند با اطمینان جهت دریافت مجوز اقدام نمایند. علاوه بر این، اگر مدیران کافی‌شاپ برآوردهای مالی در طرح توجیهی را مبنای تصمیم‌گیری‌های خود قرار دهند، می‌توانند از ضرر و زیان‌های احتمالی جلوگیری کنند. هم اکنون می‌توانید برای سفارش طرح توجیهی کافی‌شاپ از طریق شماره‌های وب سایت تماس بگیرید.

مهندس خلیلیان

شماره تماس جهت سفارش طرح توجیهی

ساعت کاری 8 تا 24:  ۰۳۶۱ ۰۰۶ ۰۹۱۲
مهندس مهدی خلیلیان؛ عضو ارشد کانون مشاوران اعتباری و بانکی ایران و یکی از حرفه‌ای‌ترین طرح نویسان کشور با ۲۵ سال سابقه در حوزه سرمایه‌گذاری و تجربه حضور در ۳ وزارتخانه اقتصادی کشور

اشتراک‌گذاری

5/5 - (11 امتیاز)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین مقالات

دسته بندی مقالات

راهنمای سفارش طرح توجیهی

دسته‌بندی طرح‌های توجیهی