طرح توجیهی نورد میلگرد از شمش آهن☀️(اختصاصی مجوز+گرید کانون)

طرح توجیهی میلگرد از شمش آهن_پرشین پلن

فهرست مطالب

افرادی که تولید میلگرد را به عنوان یک فعالیت اقتصادی در نظر می‌گیرند برای شروع فعالیت می بایست از سازمان های مربوطه مجوز فعالیت دریافت کنند. لازمه دریافت مجوز از سازمان های مختلف نیز داشتن طرح توجیهی نورد میلگرد از شمش آهن، می باشد. مطالب مقاله زیر توسط وب سایت پرشین پلن، تهیه شده است تا اطلاعاتی پیرامون طرح توجیهی میلگرد از شمش آهن و نحوه ثبت سفارش برای طرح توجیهی نورد میلگرد خدمت شما ارائه دهد. جهت کسب اطلاعات بیشتر تا پایان این مقاله همراه ما باشید.

معرفی و کاربرد نورد میلگرد

استفاده از روش های نورد، جهت تولید میلگرد، نورد میلگرد نام می گیرد. کیفیت میلگردهایی که با استفاده از روش نورد، تولید شده‌اند از سایر میلگردها بیشتر است. نورد در دو نوع سرد و گرم انجام شده و در صنایع فولادی کاربرد های مختلفی دارد. کاربردهای مختلف نورد؛ شامل فرم دهی، کم کردن ضخامت و غیره می باشد. نورد میلگرد کمک می‌کند تا بتوان در مدت زمان کوتاهی، محصولات بیشتر و با کیفیت تری تولید کرد.

بررسی نیاز بازار برای تولید میلگرد

میلگردها در انواع مختلف مانند آجدار، آجدار پیچیده در کلاف، ساده و در قطر و طول های مختلف تولید می شوند. اغلب میلگردها در ساختمان سازی و پروژه های عمرانی مورد استفاده قرار می گیرند. افزایش ساخت و سازها و لزوم ساخت سازه های مستحکم، میزان تقاضا این محصول را در بازار افزایش داده است. میلگرد؛ مقاومت بتنی ساختمان را افزایش داده و مقاومت کششی سازه‌ها را نیز بیشتر می‌کند. می‌توان گفت سرمایه گذاری در این فعالیت با توجه به اهمیت محصول و نیاز بازار، سود دهی قابل توجهی نیز خواهد داشت.

  طرح توجیهی کارخانه تولید شمش فولاد☀️(مجوز+گرید)

معرفی تجهیزات و ماشین آلات مورد نیاز در طرح توجیهی نورد میلگرد از شمش آهن

یکی از اساسی‌ترین بخش های طرح توجیهی نورد میلگرد از شمش آهن؛ معرفی تجهیزات، ابزارآلات و ماشین آلات مورد نیاز می باشد. طرح توجیهی با توجه به ظرفیت تولید، بودجه و مواردی از این قبیل لیست تجهیزات، مواد اولیه و ماشین آلات مورد نیاز را ارائه می دهد. لیست تجهیزات مورد نیاز برای شروع فعالیت نورد میلگرد از شمش آهن؛ شامل مواردی مانند موارد زیر می باشد:

 • شلپر
 • میز غلطانی
 • کوره حرارتی
 • رول کوره
 • سیستم رافینگ
 • جرثقیل سقفی
 • اره گرم بر
 • قفسه های نورد
 • تجهیزات خنک کننده
 • تجهیزات وزن کشی

معرفی تجهیزات و ماشین آلات مورد نیاز در طرح توجیهی نورد میلگرد از شمش آهن_پرشین پلن

بررسی هزینه راه اندازی و اجرای طرح نورد میلگرد از شمش آهن

راه اندازی خط تولید و اجرای طرح نورد میلگرد از شمش آهن، نیازمند سرمایه گذاری ثابت و صرف هزینه های مختلف دیگری می باشد. مواردی که در مورد هزینه های شروع این فعالیت باید در نظر گرفت؛ قیمت مواد اولیه و تجهیزات مورد نیاز می باشد. طرح توجیهی نورد میلگرد از شمش آهن، تمام شرایط بازار و تورم را در نظر گرفته و جزئیات هزینه‌ها را به کارفرما اعلام می‌کند. هزینه خرید زمین، تجهیز خط تولید، خرید مواد اولیه و غیره از اساسی‌ترین هزینه های ثابت و در حال گردش این فعالیت می‌باشند.

تهیه نورد میلگرد از شمش آهن چه مراحلی دارد؟

بررسی و بیان جزئیات مراحل شروع فعالیت، یکی دیگر از بخش های مهم  میلگرد از شمش آهن می باشد. روند نورد میلگرد و تولید میلگرد از شمش آهن به طور معمول، شامل مراحل زیر می باشد:

 • انتقال شمش‌ها به کوره توسط شلپر، میز غلطانی و جرثقیل.
 • رساندن درجه حرارت شمش‌ها به 1200- 1250 درجه سانتیگراد و انتقال آنها به خارج از کوره توسط سیخ بیرون انداز.
 • استفاده از غلطک‌های گیرشی جهت خارج کردن تمام شمش‌ها از کوره و قرار دادن آنها روی میز غلطانی.
 • انتقال شمش های گرم با استفاده از میز نورد و میز غلطانی به قسمت نورد اولیه. بخش نورد اولیه از یک قفسه با سه غلطک ساخته شده است. شمش گرم با استفاده از دستگاه پس از چرخانده شدن در هر کالیبر یا غلطک، وارد کالیبر بعدی می شود.
 • انتقال شمش های نوردی به قفسه نورد میانی. نورد میانی هم مانند نورد اولیه، دارای سه غلطک می باشد.
 • انتقال شمش‌ها از بخش نورد میانی به بخش نورد نهایی از طریق میز غلطانی خروجی. نورد نهایی بر خلاف دو نورد قبلی، یک قفسه با دو غلطک می باشد.

تمامی مراحل نورد توسط اپراتورها و با استفاده از اتاق کنترل هر بخش کنترل می شود.

شمش‌ها چگونه به میلگرد تبدیل می شوند؟

شمش‌ها پس از خروج از مراحل سه گانه نورد به ترتیب وارد بخش های زیر می شوند:

 • برش شمش یا میلگرد‌ها توسط اره های گرم بر
 • آج زدن میلگردها
 • انتقال میلگردهای برش خورده به بستر خنک کننده توسط میز غلطانی
 • تاب‌گیری میلگردها پس از خنک شدن
 • بسته بندی میلگردها با کمک گرفتن از بالابر پنوماتیک، زنجیر و …
 • وزن کشی محصولات و انتقال آنها به انبار

  طرح توجیهی تولید میلگرد از ضایعات آهن☀️(مجوز+گرید کانون)

طرح توجیهی نورد میلگرد از شمش آهن جهت دریافت مجوز

طرح توجیهی نورد میلگرد از شمش آهن اگر به صورت حرفه ای تدوین شده باشد؛ روند تایید طرح توجیهی را سریع و بهتر پیش خواهد برد. مسئولین مربوطه از متقاضیان دریافت مجوز می خواهند تا طرح توجیهی خود را ارائه دهند. مطالعه طرح توجیهی؛ مسئولان را از میزان صلاحیت متقاضی برای شروع فعالیت و دریافت مجوز مطلع می‌کند. طرح توجیهی اگر توسط افراد حرفه ای، نگارش و تدوین شود، شانس بیشتری نیز برای دریافت مجوز خواهد داشت. چراکه اطلاعات اشتباه، اعتبار شما را پایین می‌آورد.

سفارش طرح توجیهی نورد میلگرد از شمش آهن

فردی که نگارش و تدوین طرح توجیهی نورد میلگرد از شمش آهن را به عهده می گیرد، باید با امور مالی، حقوقی و فنی کار به خوبی آشنا باشد. کارشناس ارشد وب سایت پرشین پلن با تمامی جوانب دریافت مجوز آشنا بوده و خدمات برتری در زمینه نگارش طرح های توجیهی ارائه می دهند. هم اکنون درصورت نیاز جهت ثبت سفارش طرح اختصاصی با کارشناس ارشد مجموعه پرشین پلن تماس حاصل فرمایید.

مهندس خلیلیان

شماره تماس جهت سفارش طرح توجیهی

ساعت کاری 8 تا 24:  ۰۳۶۱ ۰۰۶ ۰۹۱۲
مهندس مهدی خلیلیان؛ عضو ارشد کانون مشاوران اعتباری و بانکی ایران و یکی از حرفه‌ای‌ترین طرح نویسان کشور با ۲۵ سال سابقه در حوزه سرمایه‌گذاری و تجربه حضور در ۳ وزارتخانه اقتصادی کشور

اشتراک‌گذاری

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین مقالات

دسته بندی مقالات

راهنمای سفارش طرح توجیهی

دسته‌بندی طرح‌های توجیهی