طرح توجیهی رستوران سنتی☀️(جهت اخذ مجوز)

طرح توجیهی رستوران سنتی_پرشین پلن

فهرست مطالب

طرح توجیهی رستوران سنتی گزارشی کامل از تمام داده‎های کسب و کار است. این طرح در راه اندازی رستوران اهمیت زیادی دارد. چرا که در بردارنده اطلاعات مالی، اقتصادی، تکنولوژی، فنی و بازرسی‎های بازار می‎باشد. شما برای آغاز و یا گسترش هر کاری نیاز به مجوز دارید. این طرح توجیهی از الزامات دریافت مجوز می‎باشد. اکنون به منظور دریافت اطلاعاتی بیشتر در رابطه با این کسب و کار از شما دعوت می‎کنیم تا انتهای مقاله همراه  وبسایت پرشین پلن باشید‌.

معرفی رستوران سنتی

رستوران سنتی دارای فضای سنتی مطابق با آداب و رسوم ایرانیان است که تاسیس آن به منظور یادآور فرهنگ و سنت ایرانیان می‌باشد. غذای دلنشین و سنتی آن با الهام گرفتن از معماری اصیل ایرانی ساخته می‌شود. رستوران سنتی طرفداران بسیار زیادی دارد. به طوری که علاوه بر ایرانیان گردشگران و توریست‌ها نیز به آن علاقه دارند. غذاها و نوشیدنی‌هایی که در آن ارائه داده می‌شود کاملا سنتی هستند. همچنین در برخی از رستوران‌های سنتی لباس کارکنان نیز به صورت سنتی و محلی طراحی شده است

اثبات توجیه پذیر بودن رستوران سنتی از نظر اقتصادی

طبق بررسی‎های لازم توسط کارشناسان در طرح توجیهی رستوران سنتی توجیه پذیری اقتصادی این طرح با رعایت نکات لازم به اثبات رسیده است. به طور کلی این سبک از رستوران طرفداران زیادی را به خود اختصاص می‏دهد. از این رو شغلی پر درآمد به حساب می‎آید. همچنین احداث رستوران سنتی نسبت به سایر رستوران‌ها هزینه کمتری می‌خواهد. اما سود آن نسبت به دیگر رستوران‌ها بیشتر است. هر چند که سرمایه گذاران هم باید دستورالعمل‌هایی را رعایت کنند.

طرح توجیهی چه اهمیتی در شروع کسب و کار دارد؟

از مهم‌ترین ملاک‌های تعیین کننده اهداف و راه رسیدن به آن‌ها تهیه طرح توجیهی رستوران سنتی به منظور به دست آوردن بهره مندی می‌باشد. از آنجایی که از همان شروع فعالیت هدف سرمایه گذار کسب موفقیت مالی است، در طرح توجیهی مربوطه تمام اطلاعات اقتصادی و مالی کسب و کار مورد بررسی قرار می‌گیرد. علاوه بر این تمام ایده‌هایی که قابل اجرا شدن هستند نیز بررسی می‌شوند. پتانسیل پروژه نیز در این طرح مطرح می‌شود. از این رو سرمایه گذار قادر به تصمیم گیری‌های صحیح جهت رسیدن به اهداف خود است. علاوه بر این‌ها نگارش این طرح در شروع کسب و کار به سرمایه گذار کمک می‌کند تا برنامه زمان بندی خود را مشخص نماید.

  طرح توجیهی رستوران بوم گردی☀️(جهت اخذ مجوز)

فرآیند احداث رستوران سنتی

فرایند احداث و تولید هر کسب و کاری در طرح توجیهی مورد بررسی قرار می‌گیرد. فرایند احداث رستوران سنتی تفاوت بسیار زیادی با راه اندازی یک کسب و کار صنعتی دارد. چرا که در این پروژه به پذیرایی از مردمان اقوام و ملل‌های متفاوت پرداخته می‌شود و قرار نیست محصولی تولید شود. اصلی‌ترین گام در فرایند آن تهیه فضایی سرسبز به همراه جوی و یا حوضچه آب می‌باشد. کارشناسان تمام جزئیات جهت راه اندازی این رستوران را در طرح توجیهی قید می‌کنند. برای مثال به سرمایه گذاران گفته می‌شود که باید به طبخ غذاهای سنتی و نوشیدنی‌های ایرانی بپردازند. همچنین گسترش و حفظ میراث سنتی در محیط این رستوران از الزامات می‌باشد.

فرآیند احداث رستوران سنتی_پرشین پلن

طرح توجیهی رستوران سنتی جهت دریافت مجوز

به منظور اخذ مجوز جهت احداث رستوران باید طرح توجیهی رستوران سنتی را به وزارت معادن ، صنایع و تجارت(وزارت صمت) گزارش دهید. جهت موافقت کردن با درخواست مجوز باید حتما اطلاعات محاسبه شده در این طرح توجیهی به طور کامل و دقیق باشند. نتایج فرایندهای اخیر راه اندازی رستوران از نظر اقتصادی در طرح توجیهی رستوران سنتی توسط کارشناسان وب سایت پرشین پلن برآورد ‌می‌شوند. حتما باید محاسبات آن از طریق متخصصان و کارشناسان انجام شود؛ چرا که این برآوردها و پیشبینی‌های مالی اصلا کار راحتی نمی‎باشد. واضح است که اگر انجام این طرح توجیهی از طریق اساتید مالی صورت گیرد، داده‏های آن موثق‏تر می‎باشد. به همین منظور وزارت صمت مراحل صدور مجوز شما را سریعتر انجام می‏دهد.

چه تجهیزات و زیرساخت‌هایی جهت راه اندازی رستوران سنتی نیاز است؟

کارشناسان در طرح توجیهی رستوران سنتی ریزترین نکات را نیز مورد بررسی قرار داده‌اند. آن‌ها تمام موارد لازم را برای احداث رستوران در طرح توجیهی آورده‌اند. تجهیزات و زیر ساخت‌ها نیز قسمتی از این موارد می‏باشند. در ادامه تنها به برخی از آن‌ها اشاره خواهیم کرد:

 • فر
 • اجاق گاز
 • گریل
 • فریزر
 • یخچال
 • صفحه گرم کننده
 • دستگاه‌های قلمکار
 • پارچ و کاسه
 • دستگاه‌های آب‌گرم کن و بخاری
 • میز و صندلی‌های رستوران
 • پلاک و لیوان
 • سرویس بهداشتی و بهداشتی
 • دستگاه‌های نظافتی
 • لیوان، ظروف سفره‌خوری و نمک‌دان
 • مبلمان
 • روشنایی
 • تزئینات دیواری و سقفی
 • نمایش محصولات

قبل از راه اندازی رستوران سنتی چه اقداماتی باید صورت گیرد؟

در طرح توجیهی کارهایی ذکر شده است که سرمایه گذار موظف به اجرای آن‌ها قبل از احداث رستوران می‌باشد. قبل از احداث باید اهداف را شناسایی کرد و سپس از وجود بازار کار برای آن مطمئن شد. در مرحله بعدی می‌بایست تمام مجوزهای لازم را دریافت کرد. سپس باید زمینی مناسب را خرید و درون آن مکان‌های لازم را تاسیس نمود. سرمایه گذار باید قبل از راه اندازی منوی غذایی ایده آلی را در نظر گیرد و به دنبال آشپزهای ماهر باشد. برای تهیه تجهیزات و وسایل لازم ابتدا می‌بایست سرمایه خود را به طور کامل محاسبه کند. انتخاب اسم و برند رستوران نیز از اقدامات قبل از احداث به حساب می‌آید.

  طرح توجیهی کافه رستوران☀️(doc+pdf) سال 1403

میزان سود و درآمد رستوران سنتی در طرح توجیهی

بررسی سود و درآمد حاصل از کسب و کار از مهم‎ترین عناوین در طرح توجیهی تخصصی می‏باشد. سرمایه گذاران در احداث رستوران سنتی با سود بسیار خوبی مواجه می‌شوند. چرا که استقبال زیاد مردم و محبوبیت رستوران‎های سنتی باعث شده تا به رونق خوبی برسند. برآورد کارشناسان از نرخ بازده داخلی این طرح حدود 45 درصد است. این تخمین دقیق نمی‎باشد و محاسبه سود به صورت کامل به مواردی چون قیمت روز، مساحت رستوران، منطقه احداث و … بستگی دارد. کارشناسان با در نظر گرفتن تمام موارد سود دقیق را در این طرح محاسبه می‎کنند.

برآورد هزینه‌ها با طرح توجیهی رستوران سنتی

در طرح توجیهی رستوران سنتی متخصصان به طور دقیق هزینه‌های لازم جهت راه اندازی رستوران را محاسبه می‌نمایند. به طور کلی طبق شواهد میزان هزینه‌ها در این پروژه نسبت به سودی که دارد بسیار کمتر است. این هزینه‌ها به دو دسته هزینه قبل از بهره برداری و هزینه اجرایی تقسیم می‌شود. هزینه‌هایی چون خرید زمین، ساخت آشپزخانه، رختکن، دفتر کار، سرویس بهداشتی، سالن پذیرایی و … هزینه‌های قبل از بهره برداری هستند. هزینه‌های اجرایی نیز از قبیل هزینه‌های مرتبط به نیروی فعال در رستوران، مصرف انرژی، نگهداری تجهیزات، رسیدگی به گیاهان، حمل و نقل و … می‌باشند.

برآورد هزینه‌ها با طرح توجیهی رستوران سنتی_پرشین پلن

اهمیت طراحی دکوراسیون داخلی رستوران سنتی

طراحی دکوراسیون داخلی رستوران سنتی اهمیت بسزایی دارد، زیرا این عنصر نقش بسیار مهمی در ایجاد تجربه و حس مطلوب مشتریان دارد. یک طراحی دکوراسیون متناسب با موضوع و محیط رستوران سنتی، می‌تواند به ایجاد ارتباط عمیقتر با فرهنگ و تاریخ محلی کمک کند و تجربه منحصر به فردی را برای مشتریان فراهم سازد.

از طرف دیگر، یک دکوراسیون داخلی زیبا و جذاب می‌تواند به ترغیب مشتریان برای بازدید مکرر و انتشار دهندگی در شبکه‌های اجتماعی کمک کند و در نتیجه، باعث افزایش محبوبیت و درآمد رستوران شود. به طور کلی، طراحی دکوراسیون داخلی رستوران سنتی نقش بسیار مهمی در جذب و حفظ مشتریان دارد و باید با دقت و توجه به جزئیات انجام شود.

چه کارهایی سبب جذب مشتری بیشتر برای رستوران سنتی می‌شود؟

در طرح توجیهی رستوران سنتی تمام راهکارهایی که باعث رونق بیشتر کسب و کار می‌شود را به طور کامل در اختیار سرمایه گذار قرار می‌دهند. همانطور که گفته شد خانواده‌های ایرانی، گردشگران داخلی و خارجی استقبال زیادی از رستوران‌های سنتی می‌کنند. از این رو بهتر است تا این رستوران را در مکان‌های گردشگر پذیر راه اندازی کرد. امروزه با توجه به مشغله زیاد افراد و صنعتی شدن زندگی‌ها، مردم به دنبال آرامش می‌باشند. ازاین رو یکی از مواردی که سبب جذب مشتری بیشتر می‌شود، حال و هوای سنتی و دلنشین رستوران است. علاوه بر این‌ها منوی غذایی متنوع، تازگی مواد اولیه و کیفیت عالی غذاها نیز بسیار مهم می‌باشد. رفتار پرسنل رستوران نیز یکی از عوامل بسیار تاثیرگذار است.

طرح های توجیهی مرتبط با حوزه خدماتی

سفارش طرح توجیهی رستوران سنتی

همانطور که می‌دانید طرح توجیهی مقدمه شروع هر کسب و کاری است. وب سایت پرشین پلن با در نظر گرفتن متدهای روز معتبرترین و کاملترین طرح توجیهی رستوران سنتی را نگارش می‌نماید. به همین دلیل می‌توانید با اطمینان خاطر این طرح را به وزارت صمت ارائه دهید. همچنین سرمایه گذاران با مطالعه آن قادرند تا زودتر به نتیجه دلخواه خود برسند. اکنون در صورتی که قصد سفارش طرح توجیهی را دارید کافی است تا از طریق شماره تماس‌های موجود با کارشناسان ارتباط برقرار کنید.

مهندس خلیلیان

شماره تماس جهت سفارش طرح توجیهی

ساعت کاری 8 تا 24:  ۰۳۶۱ ۰۰۶ ۰۹۱۲
مهندس مهدی خلیلیان؛ عضو ارشد کانون مشاوران اعتباری و بانکی ایران و یکی از حرفه‌ای‌ترین طرح نویسان کشور با ۲۵ سال سابقه در حوزه سرمایه‌گذاری و تجربه حضور در ۳ وزارتخانه اقتصادی کشور

اشتراک‌گذاری

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین مقالات

دسته بندی مقالات

راهنمای سفارش طرح توجیهی

دسته‌بندی طرح‌های توجیهی