طرح توجیهی بسته بندی عرقیات گیاهی ☀️(word+pdf) سال 1403

طرح توجیهی بسته بندی عرقیات گیاهی_پرشین پلن

فهرست مطالب

طرح توجیهی بسته بندی عرقیات گیاهی؛ دارای گزارش کاملی از اطلاعات مهم و مورد نیاز برای این کسب و کار می‌باشد. لازم است بدانید که طرح‌های توجیهی از مهمترین پیش نیازهای اخذ مجوز برای سرمایه گذاران و مدیران پروژه می‌باشند. محاسبه و برآورد هزینه های پروژه، مانند هزینه تامین مواد اولیه، محوطه سازی، تجهیز خط تولید و تامین حقوق پرسنل از جمله عناوین مهمی هستند که در طرح توجیهی بررسی می‌شوند. موارد مهم دیگری که در طرح‌های توجیهی مورد بررسی قرار می گیرند نیز شامل سرمایه ثابت، هزینه های جاری، میزان سوددهی و نرخ بازگشت سرمایه می‌باشد.

طرح توجیهی بسته بندی عرقیات گیاهی باید به گونه‌ای تنظیم شود که سرمایه گذاران بتوانند آن را به سازمان‌های دولتی ارائه دهند. پیشنهاد می‌کنیم جهت کسب اطلاعات بیشتری در مورد جوانب مختلف این طرح تا پایان مقاله با وب‍سایت پرشین پلن همراه باشید.‍

آشنایی با خواص عرقیات گیاهی

انواع عرقیات گیاهی با استفاده از جوشاندن گیاهان مختلف و سرد کردن بخارهای به وجود آمده از آن به دست می آیند. تعریف علمی فرآیند تولید عرقیات گیاهی نیز تقطیر مواد مفید و یا معطر موجود در گیاهان با بخار آب می‌باشد. همانطور که میدانید؛ انواع عرقیات گیاهی برای مصارف نوشیدنی، درمانی، و طعم دهی به مواد غذایی مورد استفاده قرار می‌گیرند. خاصیت‌های درمانی عرقیات گیاهی، مهمترین عامل محبوبیت آنها و افزایش فروش این محصولات در بازارهای داخلی و خارجی می‌باشد.

به طور مثال؛ گلاب از جمله عرقیات گیاهی است که موجب تقویت مغز و اعصاب و دفع ضعف و بیهوشی می‌شود. عرق کاسنی نیز از جمله عرقیات گیاهی پرمصرف در جامعه می‌باشد که تب بر بوده و موجب تقویت پوست، کلیه و کبد می‌شود. عرق رازیانه نیز موجب افزایش شیر مادران، درمان قولنج، رفع بلغم و تنظیم قاعدگی می‌شود.

اهمیت تولید و بسته بندی عرقیات گیاهی

توسعه علم پزشکی و صنعت داروسازی موجب شده است که رفته‌رفته، داروهای گیاهی جای خود را به داروهای شیمیایی که در قالب قرص، شربت و آمپول تولید می‌شوند، بدهند. استفاده از داروهای شیمیایی ممکن است که روند درمان را در برخی بیماری‌ها تسریع کنند اما هر کدام از آنها دارای عوارض مختلفی هستند. وجود عوارض مختلف برخی داروهای شیمیایی موجب شد که مردم رفته‌رفته به استفاده از داروهای گیاهی ترغیب شوند. ضمن در نظر گرفتن این نکته که تولید و بسته بندی عرقیات گیاهی، سودآوری خوبی دارد این کسب و کار باید مطابق با قوانین بهداشتی پیش رود. نظر به اینکه بسته بندی عرقیات گیاهی به طور مستقیم با سلامتی انسان‌ها در ارتباط است؛ احداث واحدهای تولیدی بهداشتی برای این کار، الزامی است.

  طرح توجیهی تولید عرقیات گیاهی ☀️(word+pdf) سال 1403

لزوم تهیه طرح توجیهی بسته بندی عرقیات گیاهی

شروع این کسب و کار و توسعه آن تا حد زیادی به نحوه نگارش و تنظیم طرح توجیهی بسته بندی عرقیات گیاهی، بستگی دارد. نکته مهم در مورد طرح‌های توجیهی این است که پیش از شروع هر پروژه، جوانب و نکات مهم آن را مورد بررسی قرار می‌دهند. مواردی که پیش از شروع هر کسب و کاری می‌بایست بررسی شوند؛ شامل محاسبات مالی، نوع تجهیزات مورد نیاز و برآورد هزینه های مختلف می‌باشد. نتایج مسائل بررسی شده پیش از شروع پروژه نیز در قالب اطلاعات طبقه بندی شده در طرح توجیهی ثبت می‌شوند. سرمایه گذاران می‌توانند با استفاده از اطلاعات ثبت شده در طرح‌های توجیهی از چالش‌ها و مشکلات احتمالی پروژه آگاه شوند. داشتن اطلاعات و آگاهی کافی از مشکلات احتمالی و چالش‌های هر پروژه، کمک می‌کند تا بتوان از وقوع آنها جلوگیری نمود.

تولید و بسته بندی عرقیات گیاهی چگونه انجام می شود؟

تولید عرقیات گیاهی اغلب با دو روش سنتی و مکانیزه انجام می‌گیرد. تهیه عرقیات گیاهی با استفاده از روش سنتی، سرعت کمتری داشته و ممکن است اسانس گیاه قابل استفاده نبوده و از دسترس خارج شود. بهترین روش برای تولید عرقیات گیاهی به صورت عمده؛ روش مکانیزه می‌باشد که تمامی فرآیند تولید تحت کنترل قرار می‌گیرد. استفاده از روش‌های مکانیزه جهت تولید عرقیات گیاهی، موجب رعایت بهداشت در فرآیند تولید، افزایش سرعت و بهبود کیفیت محصولات تولید شده، می‌شود. گیاهان معطر یا دارویی در فرآیند مکانیزه؛ وارد دستگاه‌های تقطیر صنعتی شده و پس از جمع آوری عرقیات با استفاده از تجهیزات کاملاً اتوماتیک، بسته بندی می‌شوند.

تولید و بسته بندی عرقیات گیاهی چگونه انجام می شود؟_پرشین پلن

نگارش طرح توجیهی بسته بندی عرقیات گیاهی برای اخذ مجوز

تمامی فعالیت‌های صنعتی و تولیدی برای شروع کار خود، نیاز به دریافت مجوز دارند. مسئولین مراکز دولتی نیز جهت اعطای مجوز به سرمایه گذاران، مدارک مهمی را از آنها درخواست می‌کنند؛ مانند طرح توجیهی بسته بندی عرقیات گیاهی. مسئولین مربوطه، صلاحیت مراجعین را با بررسی طرح‌های توجیهی ارائه شده توسط آن‍ها، تعیین می‌کنند. لازم به ذکر است که از نظر سازمان‌های دولتی، طرح‌هایی قابل اعتماد هستند که توسط افراد با تجربه و متخصص تنظیم شده باشند.

طرح توجیهی این پروژه نیز می‌بایست اهداف و ایده‌های سرمایه‌گذار را به خوبی بیان کرده و مطابق با دستورالعمل‌های سازمان‍های دولتی نگارش شود. نمایان کردن چشم انداز واضحی از اهداف سرمایه‌گذار و اثبات امکان پذیری پروژه، نقش بسزایی در روند دریافت مجوز خواهد داشت‌‌.

ماشین آلات و تجهیزات مورد نیاز برای طرح توجیهی بسته بندی عرقیات گیاهی

اجرای طرح توجیهی بسته بندی عرقیات گیاهی نیز مانند هر پروژه دیگری، نیازمند تهیه تجهیزات خاصی می‌باشد. تهیه تجهیزات خط تولید و یا کارگاه بسته بندی عرقیات گیاهی، می‌بایست ضمن در نظر گرفتن ظرفیت تولید، محیط قابل استفاده و میزان بودجه انجام گیرد. ماشین آلات و تجهیزات مورد نیاز جهت بسته بندی عرقیات گیاهی نیز شامل موارد زیر است:

 • دستگاه تقطیر برقی یا گازی
 • دستگاه اکسترسیون
 • ماشین پرکن
 • دستگاه پاستوریزاتور
 • دستگاه دربند و لیبل زن
 • مخازن نگهداری
 • پمپ خط تولید
 • تاسیسات آبرسانی و برق رسانی
 • سیستم‌های تهویه، سرمایشی، گرمایشی و امنیتی
 • ژنراتور برق
 • سیستم آتش نشانی
 • تجهیزات بخش اداری و مدیریت
 • ملزومات بخش انبارداری
  طرح توجیهی تولید روغن گیاهی☀️(طرح ویژه برای مجوز)

اقدامات مهم برای شروع پروژه بسته بندی عرقیات گیاهی

اساسی‌ترین اقدام در شروع پروژه بسته بندی عرقیات گیاهی، کسب اطلاعات کامل در مورد این پروژه می‌باشد. سرمایه گذاران می‌توانند ضمن تهیه طرح توجیهی بسته بندی عرقیات گیاهی؛ اطلاعات مهم این پروژه را نیز به دست آورده و برای دریافت مجوز اقدام کنند. پیش از شروع به خریداری تجهیزات خط تولید و مواد اولیه نیز می‌بایست اطلاعات دقیقی از میزان بودجه و یا تسهیلات دریافتی داشت. اطلاع از میزان بودجه و محیط قابل استفاده، موجب می‌شود که بتوان آمار ظرفیت تولید را به دست آورده و مطابق با آن، تجهیزات مورد نیاز را تهیه نمود. نظر به اینکه امروزه برخی افراد در خانه اقدام به تهیه و بسته بندی عرقیات گیاهی می‌کنند؛ رعایت بهداشت، حفظ کیفیت و ارائه قیمت مناسب برای واحدهای صنعتی الزامی است.

نکات مهم در افزایش سوددهی تبلیغات و بازاریابی عرقیات گیاهی

بسته بندی عرقیات گیاهی نیز مانند اغلب فعالیت‌های تولیدی، نیازمند تهیه مواد اولیه مرغوب می‌باشد. استفاده از مواد اولیه با کیفیت، موجب افزایش کیفیت محصولات نهایی خواهد شد. نکته مهم دیگر جهت افزایش سوددهی؛ استفاده از تجهیزات به روز و با کیفیت می‌باشد. تجهیزات مورد استفاده در خط تولید هرچه کیفیت بیشتری داشته باشند؛ هزینه استهلاک و تعمیرات آنها نیز کاهش پیدا می‌کند. کاهش هزینه‌ها نیز سود بیشتری به دنبال خواهد داشت. جهت افزایش فروش نیز مدیران پروژه‌ها می‌توانند محصولات خود را در انواع مختلف تولید کرده و به بازار عرضه کنند. لازم به ذکر است که افزایش کیفیت محصول، جذابیت بسته بندی‌ها و قیمت مناسب نیز نقش مهمی در افزایش سوددهی پروژه دارد.

نکات مهم در افزایش سوددهی تبلیغات و بازاریابی عرقیات گیاهی_پرشین پلن

صادرات عرقیات گیاهی

تنوع آب و هوایی کشور ایران موجب شده است که نزدیک ۸۰۰ نوع گیاه دارویی در آن یافت شود. تنوع پوشش گیاهان دارویی در کشور و افزایش لزوم استفاده از داروها و عرقیات گیاهی، موجب صادرات و فروش این محصولات به کشورهای مجاور و برخی کشورهای اروپایی و آمریکایی شده است. کشورهایی مانند فرانسه و ژاپن نیز اغلب عرقیات خام را از تولیدکنندگان ایرانی خریداری نموده و پس از انجام فرآیندهای مختلفی این محصولات را با قیمت‌های بالاتری به فروش می‌رسانند. جالب است بدانید که گلاب از مهمترین عرقیات گیاهی صادر شده به کشورهای دیگر است. مهمترین مقاصد فروش گلاب ایران کشورهای عربستان، کویت، لبنان، آلمان، ایتالیا، آمریکا و بلغارستان می‌باشند.

ضرورت اجرای بسته بندی عرقیات گیاهی

تولید و بسته بندی انواع عرقیات گیاهی، فروش و صادرات آن از جمله مشاغل اشباع نشده و پرسود در ایران به شمار می‌آیند. سرمایه گذاران می‌توانند با بسته بندی انواع عرقیات گیاهی؛ نیاز بازارهای داخلی و خارجی به این محصول را تامین کرده و سود خوبی به دست بیاورند. مزیت‌های دیگر اجرای این طرح توجیهی؛ اشتغال زایی، رشد اقتصاد کشور و کمک به حفظ سلامت مردم با تهیه محصولات مرغوب می‌باشد.

سفارش نگارش طرح توجیهی بسته بندی عرقیات گیاهی

معتبرترین مرکز برای تهیه طرح توجیهی بسته بندی عرقیات گیاهی؛ وب‍سایت پرشین پلن می‌باشد چرا که کارشناسان این مجموعه می‌توانند مطابق با به‌روزترین روش‌ها و جدیدترین تغییرات این طرح را برای شما تنظیم کنند. سرمایه گذاران عزیز می‌توانند پس از تهیه این طرح توجیهی آن را با اطمینان خاطر به مراکز دولتی جهت اخذ مجوز ارائه دهند.

تهیه طرح توجیهی بسته بندی عرقیات گیاهی، علاوه بر کمکی که به روند دریافت مجوز می‌کند ؛ موجب افزایش سود کسب و کار و کاهش ریسک پروژه می‌شود. هم اکنون شما نیز می‌توانید هم اکنون با کارشناس ارشد وب‍سایت پرشین پلن تماس حاصل نموده و سفارش طرح توجیهی مورد نظر خود را ثبت کنید.

مهندس خلیلیان

شماره تماس جهت سفارش طرح توجیهی

ساعت کاری 8 تا 24:  ۰۳۶۱ ۰۰۶ ۰۹۱۲
مهندس مهدی خلیلیان؛ عضو ارشد کانون مشاوران اعتباری و بانکی ایران و یکی از حرفه‌ای‌ترین طرح نویسان کشور با ۲۵ سال سابقه در حوزه سرمایه‌گذاری و تجربه حضور در ۳ وزارتخانه اقتصادی کشور

اشتراک‌گذاری

5/5 - (2 امتیاز)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین مقالات

دسته بندی مقالات

راهنمای سفارش طرح توجیهی

دسته‌بندی طرح‌های توجیهی