مهندس خلیلیان

شماره تماس جهت سفارش طرح توجیهی

ساعت کاری 8 تا 24:  ۰۳۶۱ ۰۰۶ ۰۹۱۲
مهندس مهدی خلیلیان؛ عضو ارشد کانون مشاوران اعتباری و بانکی ایران و یکی از حرفه‌ای‌ترین طرح نویسان کشور با ۲۵ سال سابقه در حوزه سرمایه‌گذاری و تجربه حضور در ۳ وزارتخانه اقتصادی کشور

طرح توجیهی کارخانه تولید سیم و کابل☀️(مجوز+وام)

طرح توجیهی تولید سیم و کابل_پرشین پلن

فهرست مطالب

همانطور که می‌دانید هر کسب و کاری، می‌بایست از ارگان‌های مربوطه مجوز دریافت کند و لازمه دریافت مجوز؛ داشتن طرح توجیهی است. ادامه مطالب این مقاله به بررسی اطلاعاتی در مورد طرح توجیهی سیم و کابل اختصاص یافته است. پرشین پلن با به کارگیری مهندسین با تجربه و خبره در این زمینه، اطلاعاتی در مورد طرح توجیهی تولید سیم و کابل در اختیار شما عزیزان قرار خواهد داد. دعوت می‌کنیم تا برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد احداث کارخانه سیم و کابل و نحوه ثبت سفارش طرح توجیهی؛ با ما همراه باشید.

معرفی و کاربرد احداث کارخانه تولید سیم و کابل

انواع مختلف سیم و کابل‌ها، جهت هدایت جریان الکتریسیته مورد استفاده قرار می‌گیرند. می‌توان گفت سیم و کابل از مهمترین بخش‌های انواع مدارهای الکتریکی به شمار می‌روند. لوازم برقی و تجهیزات مختلفی که در طول روز استفاده می‌کنیم نیز نیازمند این مدارها و سیم و کابل‌های مختلفی هستند. تولید سیم و کابل علاوه بر درآمدزایی برای سرمایه گذاران، موجب تامین نیاز بازار و بی نیازی به محصولات خارجی نیز می‌شود. اشتغال زایی برای افراد مختلف به صورت مستقیم و غیر مستقیم نیز از کاربردهای احداث کارخانه تولید سیم و کابل به شمار می‌رود.

معرفی تجهیزات و ماشین آلات مورد نیاز برای احداث کارخانه تولید سیم و کابل

یکی دیگر از خصوصیات طرح توجیهی تولید سیم و کابل؛ ارائه لیست تجهیزات و مواد اولیه مورد نیاز جهت احداث کارخانه و خط تولید است. کارشناس اشد وبسایت، می‌تواند به روزترین و کارآمدترین تجهیزات و ماشین آلات مورد نیاز را در طرح توجیهی برآورد کند. برخی از دستگاه‌هایی که در تجهیز خط تولید سیم و کابل مورد استفاده قرار می گیرند؛ شامل موارد زیر می باشند:

 • دستگاه کشش راد
 • دستگاه نورد
 • استندر
 • بانچر
 • اکسترودر
 • دستگاه مارکر و جت پرینتر
 • دستگاه کلاف پیچ
 • تجهیزات کنترل کیفیت
 • تجهیزات بسته بندی

  طرح توجیهی تولید قطعات الکترونیکی☀️(برای اخذ مجوز)

توجیه اقتصادی طرح توجیهی تولید سیم و کابل

تولید سیم و کابل به دلیل تنوع و استفاده زیاد از آنها، یکی از صنایع مادر شمرده می‌شود. بالا بودن میزان تقاضا در بازار، اهمیت تولید این محصول را افزایش می‌دهد. وجود خریداران مختلف و مصارف متعدد سیم و کابل در صنایع مختلف نیز رونق بیشتری به خرید و فروش این محصولات می‌بخشد. سودآوری این سرمایه گذاری با توجه به نیاز بازار و اهمیت آن، امری مداوم و تضمین شده است. بازگشت سرمایه اولیه این کسب و کار نیز در 2 تا 4 سال امکان پذیر است. بالا بودن کیفیت محصولات نیز بی شک میزان سودآوری این فعالیت را افزایش خواهد داد.

توجیه اقتصادی طرح توجیهی تولید سیم و کابل-پرشین پلن

هزینه راه اندازی کارخانه و خط تولید سیم و کابل

یکی از الزامات و پیش نیازهای شروع هر کسب و کاری در نظر گرفتن هزینه و بودجه مورد نیاز آن فعالیت می باشد. طرح توجیهی تولید سیم و کابل نیز می‌تواند هزینه‌هایی که برای شروع و تداوم این فعالیت مورد نیاز است را بیان کند. محاسبه و تعیین هزینه های راه اندازی کارخانه سیم و کابل، می بایست با در نظر گرفتن شرایط بازار و نرخ تورم انجام گیرد. مواردی که در این محاسبات نقش اساسی دارند؛ سرمایه اولیه و هزینه‌های جاری این کسب و کار می‌باشد. سرمایه اولیه کار صرف خرید زمین، ماشین آلات و تجهیزات مورد نیاز و هزینه‌های جاری نیز صرف خرید مواد اولیه، واریز حقوق کارکنان و غیره می شود.

سیم و کابل چگونه ساخته می شوند؟

سیم و کابل دارای انواع مختلفی می‌باشد که هر کدام نیازمند مواد اولیه و روند تولید خاصی هستند. طرح توجیهی سیم و کابل با در نظر گرفتن نوع محصولاتی که قصد تولید آن را دارید؛ نحوه تولید آنها را نیز بیان می‌کند. می‌توان گفت نحوه تولید انواع سیم و کابل به صورت کلی شامل مراحل زیر می باشد:

 • نازک کردن و کشش مفتول‌ها جهت رسیدن به سایز مورد نیاز
 • آنیل کاری مفتول‌ها در کوره های خاص برای رساندن آنها به کیفیت و ویژگی های مورد نظر
 • بانچ یا تاباندن رشته های مس توسط دستگاه بانچر
 • عایق کاری سیم‌ها با استفاده از دستگاه اکسترودر
 • اضافه کردن روکش
 • بسته بندی محصولات به صورت کلاف یا قرقره

طرح توجیهی سیم و کابل برای دریافت مجوز

دریافت مجوز در هر کسب و کاری لازم و ضروری است اما پیش نیاز‌های مهمی نیز دارد. تولید سیم و کابل نیز از این قاعده مستثنی نبوده و نیازمند یک طرح توجیهی سیم و کابل می‌باشد. مسئولان مربوطه با بررسی طرح توجیهی تولید سیم و کابل تصمیم به تایید طرح و اعطای مجوز می‌گیرند. عامل مهم در رد شدن یا تایید طرح توجیهی سیم و کابل؛ نحوه نگارش و تدوین آن می باشد. طرح توجیهی می بایست بتواند اعتماد مسئولان را در مورد صلاحیت مراجعه کننده برای شروع فعالیت جلب کند.

سفارش طرح توجیهی تولید سیم و کابل

تدوین و نگارش طرح توجیهی سیم و کابل یکی از خدمات متنوع وب سایت پرشین پلن می‌باشد. فرد یا گروهی که نگارش طرح توجیهی را بر عهده می‌گیرد باید با امور مالی، فنی و حقوقی به خوبی آشنا باشند. کارشناس ارشد مجموعه ما نیز با تمام قواعد و الزامات روند تسهیلات بانکی و دریافت مجوز و نگارش انواع طرح‌های توجیهی آشنایی کافی دارد و سالهاست که در این زمینه فعالیت می‌کند. هم اکنون در صورت نیاز برای سفارش طرح توجیهی سیم و کابل با کارشناس ارشد مجموعه ما تماس حاصل فرمایید.

مهندس خلیلیان

شماره تماس جهت سفارش طرح توجیهی

ساعت کاری 8 تا 24:  ۰۳۶۱ ۰۰۶ ۰۹۱۲
مهندس مهدی خلیلیان؛ عضو ارشد کانون مشاوران اعتباری و بانکی ایران و یکی از حرفه‌ای‌ترین طرح نویسان کشور با ۲۵ سال سابقه در حوزه سرمایه‌گذاری و تجربه حضور در ۳ وزارتخانه اقتصادی کشور

اشتراک‌گذاری

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 + بیست =

آخرین مقالات

دسته بندی مقالات

راهنمای سفارش طرح توجیهی

دسته‌بندی طرح‌های توجیهی