طرح توجیهی کارگاه تیرچه و بلوک☀️(doc+pdf) سال 1403

طرح توجیهی کارگاه تیرچه و بلوک_پرشین پلن

فهرست مطالب

طرح توجیهی کارگاه تیرچه و بلوک طرحی است که تمامی اطلاعات مورد نیاز برای شروع یک پروژه را در بر دارد. این طرح از مهمترین و اصلی‎ترین اقدامات به منظور دریافت مجوز می‎باشد. طرح توجیهی این کسب و کار باید به صورت سنجیده و تخصصی نگارش گردد تا با اطمینان کامل بتوانید آن را به سازمان‎ها و ارگان‎های دولتی و خصوصی مربوطه ارائه دهید. در ادامه جهت کسب اطلاعات بیشتر از شما دعوت می‎نماییم تا با وبسایت پرشین پلن همراه باشید.

تیرچه و بلوک از پرمصرف‌ترین مصالح ساختمانی در دنیا

تیرچه بلوک از رایج‌ترین سقف‌های موجود در دنیا به حساب می‌آید و امروزه اکثرا در ساختمان سازی از این نوع سقف استفاده می‌کنند. این مدل سقف نوعی دال یک طرفه است که دارای انواع گوناگونی می‌باشد. بلوک قطعه‌ای از جنس سفال و یا بتن است که مابین تیرچه‌ها قرار می‌گیرد. این قطعه هیچگونه باری را متحمل نمی‌شود. و تنها جهت قالب بندی استفاده می‌شود. تیرچه نیز در انواع مختلفی ساخته می‌شود. شایع‌ترین نوع آن در ایران تیرچه خرپا است که از میلگرد ساخته شده است. تیرچه و بلوک به طور دائم به تکامل خود ادامه می‌دهند؛ چرا که تولید کنندگان به طور دائم در حال توسعه و گسترش اندازه و شکل این سقف می‌باشند.

تیرچه و بلوک ضروری‌ترین مصالح ساختمانی و فرصتی مناسب برای سرمایه‎ گذاری

توجیه پذیری اقتصادی احداث کارگاه تیرچه و بلوک در طرح توجیهی توسط کارشناسان به طور دقیق بررسی می‎شود. سرمایه گذاران با احداث کارگاه تیرچه و بلوک قادرند به درآمد قابل توجهی برسند. طبق تحقیقات نیاز به این محصول رو به افزایش است. در حال حاضر نیز از پرتقاضاترین مصالح به حساب می‎آید. این کسب و کار از توجیه پذیری بالایی برخوردار می‎شود. چرا که ساخت و ساز قسمتی از صنعت مالی و اقتصادی کشور می‎باشد و پایان ناپذیر است. از طرفی این کارگاه با ضایعات بسیار کمی مواجه می‎شود.

سود و درآمد کارگاه تیرچه و بلوک در طرح توجیهی

سرمایه گذاران با احداث و راه اندازی طرح توجیهی کارگاه تیرچه و بلوک به درآمد بسیار قابل توجهی خواهند رسید. چرا که تیرچه و بلوک دارای هزینه های تولیدی بسیار کم در قبال مزیت‎های زیادی هستند. همچنین آن‎ها اجرای آسانی دارند و به صرفه می باشند. علاوه بر این در ساختمان سازی از کاربردی‎ترین مصالح به حساب می‎آیند. از این رو در کشور تقاضای زیادی نسبت به این کالا می‎باشد. بخشی از میزان سود این کسب و کار به مواردی چون میزان تولید، نوع دستگاه، کیفیت محصول، متراژ زمین و … بستگی دارد. کارشناسان و مهندسان حاذق با در نظر گرفتن تمام موارد از جمله قیمت روز سود و درآمد دقیق را در طرح توجیهی کارگاه تیرچه و بلوک محاسبه می‏کنند.

  طرح توجیهی تولید بلوک لیکا☀️(سال 1403)

تیرچه و بلوک به چه صورت ساخته می‌شود؟

تیرچه فولادی و یا تیرچه بتنی، بلوک، پاشنه بتنی، آرماتور و … از اجزای مورد نیاز جهت تولید این محصول می‌باشند. قبل از ترکیب شدن مواد اولیه جهت ساخت تیرچه بلوک تمامی مواد به حالت اتوماتیک پخش می‌شوند. به منظور اینکه میزان آب برای مخلوط شدن جبران شود، از طریق سنسورهای اولتراسونیک مایعات موجود در شن ماسه اندازه گیری می‌شوند. به طور کلی ساخت این سقف به حالت پیش ساخته انجام می‌شود. یعنی در محل پروژه فقط بتن ریزی صورت می‌گیرد. لازم به ذکر است که می‌بایست جدول استاندارد را جهت ساخت تیرچه بتنی به منظور ساخت محصولی مرغوب و با کیفیت مطابق با دستورالعمل‌های تعیین شده بررسی کرد.

تیرچه و بلوک به چه صورت ساخته می‌شود

اخذ مجوز از طریق طرح توجیهی کارگاه تیرچه و بلوک

از مقدماتی ترین کارهایی که سرمایه گذاران باید برای احداث کارگاه تیرچه و بلوک انجام دهند اخذ مجوز می‎باشد. جهت دریافت مجوز می‎بایست به وزارت تجارت صنایع و معادن (وزارت صمت) رجوع کنید و طرح توجیهی کارگاه تیرچه و بلوک را به وزارت صمت ارائه دهید. برای احداث این کسب ‌وکار همانند دیگر کارها موظف اید تا مجوزهای ذیربط را از وزارت مربوطه دریافت نمایید. این وزارتخانه جهت موافقت کردن مجوز شما ابتدا طرح توجیهی مربوطه را مورد بررسی قرار می‎دهد. حال اگر نگارش این طرح توجیهی توسط مهندسان و کارشناسان مالی انجام شود، باعث جلب اطمینان و اعتبار بیشتر آنان می‎‌شود. از این رو مراحل صدور مجوز به راحتی و سریع انجام می‎گردد.

کدام تجهیزات و ماشین آلات در طرح توجیهی کارگاه تیرچه و بلوک مورد بررسی قرار می‎گیرند؟

در طرح توجیهی کارگاه تیرچه و بلوک به بررسی مواد اولیه و ماشین آلات مورد نیاز نیز پرداخته می‏شود. به طوری که کارشناسان تمام آن‎ها را به صورت دقیق همراه با جزئیات بررسی می‎کنند. برای داشتن محصولی با کیفیت باید از تجهیزات پیشرفته و با کیفیت نیز استفاده کرد. بهتر است سرمایه ‌گذاران خط تولید این محصول را طوری طراحی کنند که با بهترین کیفیت محصولات زیادی به بازار عرضه نمایند. در ادامه به برخی از تجهیزات مورد نیاز اشاره خواهیم کرد.

 • قیچی آهن بر
 • دستگاه خرک
 • ابزارآلات جوشکاری
 • زیک زاک
 • ویبراتور
 • ترانس جوش
 • میلگرد منفی و میلگرد‌های حرارتی
 • کوبیت
 • گیوتن
 • بتن پوششی
 • بتونیر
 • قالب های استاندارد
 • میکسر

قبل از راه اندازی کارگاه تیرچه و بلوک چه مراحلی باید صورت گیرد؟

در طرح توجیهی کارگاه تیرچه و بلوک متخصصان تمام اقدامات لازم که قبل از راه اندازی باید صورت گیرد را شرح می‌دهند. در ابتدای کار سرمایه گذار می‌بایست یک برنامه دقیق و مرتب را تهیه کند. چرا که برنامه ریزی برای شروع موفقیت آمیز در کار شرط اول است. مباحث مالی، طریقه بازاریابی، خرید و فروش شامل این برنامه ریزی می‌شوند. همچنین آن‌ها باید از مقدار سرمایه مورد نیاز، سود و بازده کسب و کار قبل از احداث مطلع شوند. قدم دوم انتخاب موقعیتی مناسب برای ساخت کارگاه و تولیدی است. قدم سوم کسب مجوزهای لازم جهت راه اندازی می‌باشد. در آخر نیز می‌بایست مواد اولیه مرغوب و باکیفیتی را شناسایی و خریداری نمایند.

  طرح توجیهی تولید بلوک هبلکس AAC ☀️(doc+pdf) سال 1403

انجام چه کارهایی سبب افزایش بازدهی و درآمد محصول می‌شود؟

بررسی وضعیت اقتصادی یک کسب و کار از اهمیت بالایی برخوردار است. کارشناسان با ارائه تمام نکات در طرح توجیهی جهت افزایش بازدهی و درآمد به سرمایه گذاران کمک می‌کنند تا به نتیجه‌ای مطلوب برسند. سرمایه گذار می‌بایست ابتدای کار با بازار کار و میزان تقاضا و نیاز مردم به خوبی آشنا شود. همانطور که می‌دانید ایران دارای منابع بسیار زیادی می‌باشد. به همین دلیل توانایی بالایی در تولید تیرچه و بلوک و سایر مصالح را دارد. به طوری که قادر به تامین نیاز داخلی و خارجی نیز می‌باشد. اما شرط اصلی در فروش محصولات استفاده از مواد اولیه با کیفیت و مرغوب است. زیرا مواد اولیه لازمه کیفیت در محصول می‌باشد. تبلیغات و بسته بندی خلاقانه نیز تاثیر بسزایی در جذب مشتری و فروش بالا دارد.

وضعیت صادرات تیرچه و بلوک در کشور

بررسی وضعیت محصول در طرح توجیهی به طور کامل توسط متخصصان انجام می‌شود. صادرات تیرچه و بلوک از بهترین ایده‌ها در حیطه تجارت می‌باشد. زیرا کشورمان از منابع غنی است و در تولید تیرچه و بلوک با کیفیت پتانسیل بالایی دارد. از این رو تولید کنندگان با تولید محصول با کیفیت قادر به صادر کردن آن نیز هستند. عراق از متقاضیان جدی این محصول می‌باشد. علاوه بر این سایر کشورهای همسایه و برخی از کشورهای حوزه خلیج فارس نیز خواهان تیرچه و بلوک هستند. علاوه بر کیفیت محصول هزینه حمل و نقل آن نیز سبب شده تا ایران برای صادرات محصول گزینه مناسبی می‌باشد. چرا که کشور ما نسبت به سایر کشورهای دنیا هزینه نیرو کار و سوخت کمتری دارد. از این‌ رو هزینه‌های حمل تیرچه و بلوک جهت صادرات به شدت کاهش می‌یابد.

وضعیت صادرات تیرچه و بلوک در کشور

تیرچه و بلوک چه ویژگی‌هایی دارند؟

از آنجایی که این سقف‌ها در تمامی پروژه‌های ساختمانی و عمرانی به کار برده می‌شوند، سبب کاهش مصرف سایر مصالح ساختمانی چون گچ و سیمان هستند. آن‌ها همانند عایق حرارتی، رطوبتی و صوتی عمل می‌کنند. به همین منظور در انواع عوامل طبیعی و غیرطبیعی چون باد، زلزله، باران، دمای بالا، آتش سوزی و … مقاومت بالایی دارند. علاوه بر اینها جابجایی و حمل و نقل تیرچه بلوک بسیار راحت است؛ چرا که وزنی سبک دارند.

طریقه سفارش طرح توجیهی کارگاه تیرچه و بلوک

وب سایت پرشین پلن به دلیل مهارت و تجربه در تدوین و طراحی طرح توجیهی و همچنین بهره گیری از کارشناسان و متخصصان حاذق معتبرترین طرح‌های توجیهی را نگارش می‌نمایند. این تیم در نگارش خود از به روزترین متدها بهره می‌گیرد و ظرافت و دقت تمام را در کار خود به کار می‌برد. تمامی طرح‌های نگارش شده توسط این مجموعه مورد تایید ارگان‌های دولتی ذیربط قرار می‌گیرد. علاوه بر این سرمایه گذار با مطالعه آن از صفر تا صد پروژه را مطلع می‌شود. اکنون برای اقدام سفارش طرح توجیهی می‌توانید از طریق شماره تماس‌های موجود با مشاوران ارتباط برقرار کنید.

در وبسایت “پرشین پلن” تمامی طرح‌های توجیهی آماده، دارای گارانتی بازگشت وجه ۱۰۰ درصد تا مدت 6 ماه پس از استفاده می‌باشند و شما اگر محصولات ما را خریداری کرده باشید و احساس کنید که از محصول به هر دلیلی ناراضی هستید می‌توانید به ما اطلاع دهید تا تمام وجه پرداختی شما به حسابتان بازگردانده شود. همچنین  ما هیچ سوالی در این رابطه از شما نخواهیم پرسید.

برای احترام به مخاطب، مجموعه ما 3 پشتیبانی فعال را برای طرح‌های توجیهی آماده اختصاص داده است، تا قبل از خرید اگر سوالی داشته باشید، پاسخ داده شود. همچنین بعد از خرید اگر مشکلات دانلودی (به هر نحو اگر اتصال به اینترنتتان قطع شد) موظف هستند در کوتاه‌ترین زمان مشکل شما را برطرف کنند. درصورت نیاز برای ارتباط با پشتیبان‌ها روی لینک‌های زیر کلیک کنید:
+ پشتیبانی طریق واتساپ
+ پشتیبانی از طریق تلگرام
+ پشتیبانی از طریق ایمیل

اشتراک‌گذاری

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دسته‌بندی طرح‌های توجیهی

مهندس خلیلیان

شماره تماس جهت سفارش طرح توجیهی اختصاصی

ساعت کاری 8 تا 24:  ۰۳۶۱ ۰۰۶ ۰۹۱۲
مهندس مهدی خلیلیان؛ عضو ارشد کانون مشاوران اعتباری و بانکی ایران و یکی از حرفه‌ای‌ترین طرح نویسان کشور با ۲۵ سال سابقه در حوزه سرمایه‌گذاری و تجربه حضور در ۳ وزارتخانه اقتصادی کشور