طرح توجیهی تولید صنایع دستی ☀️(word+pdf) سال 1403

طرح توجیهی تولید صنایع دستی_پرشین پلن

فهرست مطالب

تهیه طرح توجیهی تولید صنایع دستی مهم‌ترین اقدامی است که باید برای اخذ مجوز انجام دهید. وبسایت پرشین پلن معتبرترین و دقیق‌ترین طرح توجیهی را برای شما تدوین می‌نماید. این طرح توسط مهندسین و مشاوران اعتباری نگارش خواهد شد و با استفاده از آن میتوانید جهت اخذ مجوز اقدام کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد احداث کارخانه تولید صنایع دستی و نحوه سفارش طرح توجیهی برای اخذ مجوز، ادامه مقاله را مطالعه کنید.

معرفی و کاربرد طرح تولید صنایع دستی

صنایع دستی محصولاتی دست ساز هستند که توسط تولیدکنندگان به طور کامل با دست یا با استفاده از ابزارهای ساده ساخته می‌شوند. این محصولات نشان‌دهنده فرهنگ و سنت مردمان هر منطقه هستند و به دلیل تنوع، علاقه‌مندان زیادی دارند. صنایع دستی شامل اقلام مختلفی مانند خاتم کاری، فرش، پارچه‌های گلدوزی، محصولات چوبی و… می‌شود. در واقع این نوع کالاها به دلیل داشتن ویژگی‌های متمایز مانند خلاقیت در طراحی، نمادین بودن و پیوند با فرهنگ و مذهب هر جامعه حائز اهمیت هستند. برخی کاربردهای تولید صنایع دستی عبارت است از:

 • مجسمه‌های تزئینی برای دکوراسیون
 • محصولات چرمی
 • پوشاک
 • جواهرات بدلی
 • فرش
 • ظروف و لوازم خانگی

توجیه اقتصادی تولید صنایع دستی

در بازار بین المللی تقاضا برای صنایع دستی وجود دارد و فرصت‌های زیادی برای توسعه تجارت این نوع کالاها فراهم شده است. تولید صنایع دستی یک فعالیت اقتصادی سودآور است و می‌تواند برای سرمایه‌گذاری جذاب باشد. در این نوع کسب و کار افراد می‌توانند با سرمایه اولیه خیلی کم شروع کنند و درآمد قابل قبولی را به دست آورند. در این صنعت دوره بازگشت سرمایه کوتاه مدت است و همانطور که گفته شد، بیشتر مشاغل آن هزینه سرمایه‌گذاری کمی دارند.

هنگامی که افراد تصمیم می‌گیرند یک کسب و کاری را راه اندازی کنند می‌بایست از شرایط اقتصادی آن در آینده، چشم انداز درستی داشته باشند. در حال حاضر تولید صنایع دستی با توجه به کیفیت محصولات نهایی، می‌تواند سود بالایی داشته باشد. با احداث یا توسعه خط تولید صنایع دستی مطمئن باشید که سرمایه‌گذاری درستی انجام داده‌اید و در کمترین زمان به درآمد مورد نظر خود خواهید رسید.

سود و درآمد تولید صنایع دستی

در طرح توجیهی صنایع دستی به این سوال پاسخ داده می‌شود که این فعالیت در آینده چه مقدار سود و درآمد خواهد داشت؟ برای بررسی اقتصادی بودن تولید صنایع دستی لازم است که هزینه‌های ثابت و متغیر، جمع سرمایه کل مورد نیاز، دوره برگشت سرمایه و سایر شاخص‌های مالی پیش‌بینی گردد. در طرح توجیهی همه نسبت‌های مالی به طور کامل برآورد می‌شود و در اختیار سرمایه‌گذاران قرار می‌گیرد.

بازار صنایع دستی فرصت‌های زیادی را برای کسب سود، صادرات و فروش در بازارهای بین الملل فراهم کرده است. در شرایط فعلی هیچ محدودیتی برای صادرات این کالاها وجود ندارد و واقعیت این است که تقاضای زیادی در کشورهای مختلف جهان برای صنایع دستی ایرانی مانند فرش، منسوجات تزئینی و غیره وجود دارد. بنابراین بکارگیری مهارت و خلاقیت برای شروع یک کسب و کار مرتبط با تولید صنایع دستی مطمئنا سودآور خواهد بود.

معرفی تجهیزات برای تولید صنایع دستی

براساس نوع محصول تولیدی، مواد اولیه، تجهیزات و ماشین آلات متفاوتی مورد نیاز است. برخی مواد اولیه برای تولید صنایع دستی عبارت است از:

 • پارافین، ژل، فیتیله، روغن معطر، رنگ، قالب‌ها و سایر تجهیزات برای شمع سازی
 • انواع کلاف بافتنی، نخ، دستگاه بافت و تجهیزات خیاطی برای بافندگی، خیاطی و گلدوزی
 • رنگ، تابلوی نقاشی، دستگاه چاپ و دوربین برای پوستر و نقاشی
 • انواع چوب مانند چوب کاج و صنوبر و ابزارهای نجاری در صنایع دستی چوبی
 • انواع سنگ و فلز برای ساخت جواهرات و وسایل زینتی
 • چرم تولید شده از پوست حیوانات مختلف و ابزارهای دوخت برای تولید محصولات چرمی
 • ماشین آلات چاپ و بسته بندی و…

تولید صنایع دستی ایرانی_پرشین پلن

طرح توجیهی تولید صنایع دستی برای دریافت مجوز

برای اخذ مجوز میتوانید به ارگانهای دولتی مختلفی ازجمله اداره میراث فرهنگی مراجعه کنید و طرح توجیهی صنایع دستی را به این اداره ارائه دهید. اداره میراث فرهنگی از شما طرح توجیهی می‌خواهد و برای اعطای مجوز داده‌های موجود در طرح را مورد ارزیابی قرار می‌دهد. در واقع متقاضیان به منظور راه اندازی کارخانه تولید صنایع دستی مانند سایر کسب و کارها باید مجوز داشته باشند و صدور مجوزهای لازم توسط اداره میراث فرهنگی انجام می‌گیرد. مطمئنا در صورتی که طرح توجیهی توسط اساتید با تجربه نوشته شده باشد، فرایند ارزیابی طرح سریع‌تر پیگیری می‌شود و با درخواست مجوز موافقت خواهد شد.

طرح های توجیهی مرتبط با تولید صنایع دستی

سفارش طرح توجیهی تولید صنایع دستی

طرح توجیهی صنایع دستی که توسط وب سایت پرشین پلن نگارش می‌شود، مورد تایید کانون مشاوران اعتباری و بانکی کشور می‌باشد. وزارت صنایع، معادن و تجارت، سازمان‌های دولتی، بانک‌ها و موسسات مالی طرح توجیهی معتبر را مورد ارزیابی قرار می‌دهند. معتبر بودن این طرح به معنای آن است که مورد تایید کانون مشاوران اعتباری باشد. بنابراین با اطمینان کامل می‌توانید طرح توجیهی ارائه شده توسط وب سایت پرشین پلن را به ادارات دولتی تحویل دهید.

یکی از موضوعاتی که تولیدکنندگان به دنبال آن هستند، امکان سنجی فعالیت‌های عملیاتی از نظر اقتصادی است. در این طرح فرایندهای آتی کسب و کار از نظر اقتصادی بررسی می‌شود و نسبت‌های مالی آن پیش‌بینی و محاسبه می‌گردد. سرمایه‌گذاران می‌توانند به داده‌های موجود در طرح توجیهی اعتماد کرده و از آن‌ها برای برنامه‌ریزی و تصمیم‌گیری‌های مالی استفاده کنند. در آخر اگر تمایل به سفارش طرح توجیهی تولید صنایع دستی دارید با شماره‌ کارشناس ارشد وب سایت تماس بگیرید.

مهندس خلیلیان

شماره تماس جهت سفارش طرح توجیهی

ساعت کاری 8 تا 24:  ۰۳۶۱ ۰۰۶ ۰۹۱۲
مهندس مهدی خلیلیان؛ عضو ارشد کانون مشاوران اعتباری و بانکی ایران و یکی از حرفه‌ای‌ترین طرح نویسان کشور با ۲۵ سال سابقه در حوزه سرمایه‌گذاری و تجربه حضور در ۳ وزارتخانه اقتصادی کشور

اشتراک‌گذاری

5/5 - (2 امتیاز)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین مقالات

دسته بندی مقالات

راهنمای سفارش طرح توجیهی

دسته‌بندی طرح‌های توجیهی