مهندس خلیلیان

شماره تماس جهت سفارش طرح توجیهی

ساعت کاری 8 تا 24:  ۰۳۶۱ ۰۰۶ ۰۹۱۲
مهندس مهدی خلیلیان؛ عضو ارشد کانون مشاوران اعتباری و بانکی ایران و یکی از حرفه‌ای‌ترین طرح نویسان کشور با ۲۵ سال سابقه در حوزه سرمایه‌گذاری و تجربه حضور در ۳ وزارتخانه اقتصادی کشور

طرح توجیهی بسته بندی شیر ☀️(جهت دریافت مجوز)

طرح توجیهی بسته بندی شیر_پرشین پلن

فهرست مطالب

تهیه طرح توجیهی بسته بندی شیر از مهم‌ترین اقداماتی است که سرمایه‌گذار می‌بایست جهت شروع کار خود انجام دهد. طرح توجیهی از اسناد مهم کسب و کار به حساب می‌آید. به همین دلیل ارائه آن به سازمان‌های دولتی ذیربط جهت دریافت مجوز الزامی است. تمامی فعالیت‌ها و اطلاعات کسب و کار در این طرح وجود دارد.

اطلاعات موجود در طرح توجیهی شامل هزینه‌ها، درآمد، اطلاعات فنی، بازار کار و … می‌باشد. سرمایه‌گذاران در صورتی می‌توانند این طرح را به راحتی به سازمان‌ها تحویل دهند که نگارش آن کاملا تخصصی و سنجیده باشد. مجموعه پرشین پلن با استفاده از کارشناسان متخصص خود کامل‌ترین طرح‌های توجیهی را تالیف می‌نماید. اکنون از شما جهت کسب اطلاعات بیشتر دعوت می‌کنیم تا انتهای مقاله همراه وبسایت باشید.

اهمیت وجود شیر در زنجیره غذایی

شیر غذایی کامل است و وجود بسیاری از املاح و ویتامین‌ها در آن باعث شده تا در حفظ سلامت و رشد انسان نقش بسزایی داشته باشد. شیر و سایر فراورده‌های لبنیاتی سبب استحکام و حفظ سلامت استخوان‌ها، دندان‌ها و پوست می‌شوند؛ چرا که مهمترین منبع تامین کلسیم است. پروتئین‌های موجود در شیر نیاز روزانه بدن را به پروتئین تامین می‌کند. به طوری که هر فرد بالغ با مصرف نیم لیتر شیر ۲۰ الی ۲۵ درصد از پروتئین مورد نیاز بدنش تامین می شود. علاوه بر این در شیر مقدار زیادی از تمام اسیدهای آمینه، ویتامین B، روی، منیزیم، اسید فولیک و … وجود دارد.

مزایای بسته بندی شیر

در طرح توجیهی مزایا و کاربردهای کسب و کار مورد بررسی قرار می‎گیرد. بسته بندی شیر نیز دارای مزایای بسیار زیادی می‏باشد. به طوری که امروزه مرد با توجه به اهمیت رعایت بهداشت و سالم‌تر بودن مواد غذایی از جمله لبنیات از محصولات بسته بندی شده استفاده می‎کنند. همچنین شیر بسته ‌بندی شده در مقایسه با سایر لبنیات که به‌صورت باز به‌فروش می‌رسند، از مزایای بیشتری برخوردارند. موارد زیر از جمله مزایای بسته بندی شیر می‏‌باشند.

 • حفظ سلامت و بهداشت شیر و جلوگیری از ورود میکروب و عوامل بیماری‌زا در شیر
 • ماندگاری و دوام بیشتر محصول
 • برند سازی
 • مصرف راحت‏تر محصول
 • دارای تمام اطلاعات از جمله تاریخ تولید و انقضای مصرف
 • نگهداری و حمل و نقل آسان‎تر
 • ایجاد اعتماد و اطمینان در مشتریان
  طرح توجیهی گاوداری شیری☀️ (طرح آماده 1403)

اهمیت طرح توجیهی بسته بندی شیر برای شروع کسب و کار

تهیه طرح توجیهی بسته بندی شیر جهت کسب بهره مندی ، اصلی‌ترین ملاک تعیین کننده اهداف و راه رسیدن به آن می‌باشد. در طرح توجیهی مربوطه تمامی موضوعات مالی مورد بازرسی قرار می گیرند؛ چرا که در ابتدا هدف کارآفرین جهت شروع یک فعالیت به دست آوردن موفقیت مالی است که در این طرح تمام ملاک‏های کارساز بررسی می‌شوند.

طرح توجیهی به سرمایه گذار کمک می‏کند تا جهت رسیدن به اهداف، تصمیماتی صحیح گیرد. زیرا این طرح پتانسیل کسب و کار مربوطه را بررسی و تجزیه تحلیل می نماید و پایه ریزی آن معادل با بررسی‌ها و مطالعات میدانی انجام می‏شود. علاوه بر تصمیم گیری و اطلاعات مالی به سرمایه گذار کمک می‏کند تا برنامه زمانبندی خود را ایجاد نماید و بر روی اهداف خود متمرکز شود.

آیا بسته بندی شیر توجیه اقتصادی دارد؟

در طرح توجیهی بسته بندی شیر توجیه پذیر بودن کسب و کار از نظر اقتصادی بررسی می شود. امروزه دقت مردم در خرید مواد غذایی بیشتر شده است. آنها مواد غذایی بسته بندی شده را به محصولات باز و فله‌ای ترجیح می دهند؛ چرا که سالم تر هستند و تمامی اطلاعات محصول بر روی آن درج شده است. علاوه بر این از آنجایی که شیر سرشار از خاصیت است و وجود آن در رژیم غذایی مردم واجب است، می‌توان گفت که سرمایه گذاری در بسته بندی شیر از نظر اقتصادی با توجیه پذیری بالایی روبرو می‌شود.

آیا بسته بندی شیر توجیه اقتصادی دارد؟_پرشین پلن

معرفی تجهیزات و ماشین آلات مورد نیاز در طرح توجیهی بسته بندی شیر

در طرح توجیهی بسته بندی شیر علاوه بر تمام مواردی که ذکر شد، فهرستی کامل از تجهیزات مورد نیاز برای بسته بندی شیر نیز وجود دارد. در این قسمت از طرح توجیهی اطلاعات کافی در رابطه با میزان و نوع مواد اولیه و تجهیزات لازم ارائه داده شده است. همچنین فهرست تجهیزاتی که ثبت می‎گردد مطابق با گنجایش تولید و اعتبار لازم است. موارد زیر تنها برخی از این تجهیزات هستند:

 • مخزن ذخیره شیر
 • نوار نقاله
 • دستگاه بلومولدینگ
 • ریل هوایی (ایرکانوایر)
 • دستگاه توزین و بسته بندی
 • بطری پرکن، درب بند بطری، تاریخ زن و …

صادرات شیر بسته بندی شده به سایر کشورها

در طرح توجیهی بسته بندی شیر (قسمت مطالعات بازار) صادرات آن به طور جامع مورد بررسی قرار می‌گیرد؛ چرا که صادرات از مهمترین بخش در تجارت است. طبق آمار، ایران چندین سال است که در خاورمیانه از بهترین کشورهای صادر کننده لبنیات از جمله شیر می‌باشد. موقعیت جغرافیایی و آب و هوایی کشور سبب شده تا تاجران بتوانند علاوه بر تامین نیاز داخلی نیاز اکثر کشورهای منطقه را نیز رفع نمایند. سرمایه گذاران با بسته بندی شیر با کیفیت می‌‌توانند آن را به کشورهایی چون عراق، قطر، امارات، ترکیه و روسیه صادر کنند و درآمد بسیار خوبی به دست آورند. لازم به ذکر است که صادرات لبنیات از جمله شیر توسط ایران از مهمترین صادراتی می‌باشد که باعث گسترش روابط تجاری در ایران می‌شود.

  طرح توجیهی کارخانه لبنیات☀️(برای اخذ مجوز)

فرایند بسته بندی شیر

از دیگر عواملی که در طرح توجیهی به بررسی آن به طور کامل می پردازند فرایند محصول می باشد. ما نیز در این قسمت به طور خلاصه به فرایند بسته بندی شیر می پردازیم. همانطور که می دانید اکثر بسته بندی‌های شیر در قوطی می باشد. بطری‌ها قبل از اینکه وارد دستگاه‌های بسته بندی و پرکنی شوند، شبیه به پریفورم یا همان لوله‌های آزمایشگاهی هستند. پس در ابتدا قوطی‌ها با دستگاه بلومولدینگ پر می شوند. سپس وارد ریل هوایی شده و توسط دستگاه پر کننده از شیر پر می‌شوند. اکنون توسط دستگاه، درب آنها گذاشته می‌شود و تمامی اطلاعات بر روی آن درج می‌گردد. در آخر نیز به سردخانه منتقل می شوند تا به بازار عرضه گردند.

عوامل مهم در بازاریابی و فروش شیر بسته بندی شده

در صورتی که سرمایه گذاران چند نکته ساده اما مهم را رعایت کنند به راحتی مورد توجه قرار می‎گیرند. اولین موردی که بسیار هم مهم است کیفیت محصولی می‌باشد که بسته بندی می شود. سرمایه گذار باید از شیری با کیفیت استفاده کند که از تازه بودنش نیز مطمئن باشد. خریدار ابتدا جذب بسته بندی مواد غذایی می‌شود و در صورتی که خود محصول از کیفیتی عالی برخوردار باشد، مشتری همان برند باقی می‌مانند.

برای بسته بندی نیز می‌بایست از پاکت‌ها و یا قوطی‎های با کیفیت استفاده کنند. لازم به ذکر است که هرچه مواد افزودنی آن کمتر باشد، جذب مشتری بیشتری دارد. سرمایه ‌گذاران می‌توانند با ابتکار کمی خلاقیت بسته بندی جذابی را داشته باشند. همچنین اگر تمامی اطلاعات بر روی بسته‎بندی محصول درج شود، آن محصول بهتر و سریع‎تر به فروش می‎رسد.

عوامل مهم در بازاریابی و فروش شیر بسته بندی شده_پرشین پلن

هزینه راه اندازی و درآمد حاصل از کسب و کار

در طرح توجیهی بسته بندی شیر تمامی هزینه‌های مورد نیاز توسط متخصصان مالی مجموعه مورد محاسبه قرار می‌گیرند. به طور کلی میزان هزینه‎های راه اندازی با میزان تولید رابطه‎ای مستقیم دارد. سرمایه گذاران در ابتدا هزینه‎ای را صرف خرید زمین می‎کنند. علاوه بر زمین هزینه‌هایی نیز صرف تاسیسات می شود که شامل هزینه‌های قبل از بهره برداری می‏باشند. هزینه‌های اجرایی نیز در این کسب و کار شامل هزینه‌های نیروی انسانی، انرژی مصرفی، حمل و نقل و تجهیزات هستند.

سود و درآمد حاصل از کسب و کار نیز در طرح توجیهی بسته بندی شیر توسط کارشناسان متخصص تخمین زده می‌شود. به دلیل مصرف بالای شیر و اهمیت آن در رژیم غذایی تمام سنین، راه اندازی این کسب و کار از سود و درآمد بالایی برخوردار است. البته شایان ذکر است که میزان دقیق سود به عوامل زیادی از جمله نوع و تعداد ماشین آلات و همچنین ظرفیت تولید محصول بستگی دارد. اما به طور تقریبی کارشناسان نرخ بازده داخلی این کسب و کار را 35% تا 40% درصد تخمین زده‎اند.

طرح توجیهی بسته بندی شیر برای دریافت مجوز

در تمام دنیا از مهمترین اقدامات جهت اخذ مجوز تهیه طرح توجیهی مربوط به می‌باشد. سرمایه گذاران برای شروع بسته بندی شیر ابتدا می‌بایست نظر سازمان‌های دولتی را در رابطه با ایده تجاری خود جلب نمایند تا بتوانند مجوزهای لازم را کسب کنند. از این رو آن‌ها باید نگارش طرح توجیهی خود را به کارشناسان و مهندسان حاذق بسپارند تا علاوه بر افزایش اعتبار طرح توجیهی خود، سازمان‌های مربوطه نیز سریع‌تر مراحل صدور مجوزها را انجام دهند.

سفارش طرح توجیهی بسته بندی شیر از سایت پرشین پلن

وب سایت پرشین پلن براساس جدیدترین اطلاعات قادر به تدوین معتبرترین طرح توجیهی بسته بندی شیر می‌باشد. کارشناسان پرشین پلن تسلط کافی را به تمام امور مالی، فنی و اداری دارند که سبب نگارش جامع‌ترین طرح‌های توجیهی می‌شود. از این رو طرح توجیهی مربوطه مورد تایید سازمان‌ها قرار می‌گیرد. اکنون در صورت تمایل جهت سفارش طرح توجیهی بسته بندی شیر از طریق شماره‌های موجود در سایت با کارشناسان تماس بگیرید.

مهندس خلیلیان

شماره تماس جهت سفارش طرح توجیهی

ساعت کاری 8 تا 24:  ۰۳۶۱ ۰۰۶ ۰۹۱۲
مهندس مهدی خلیلیان؛ عضو ارشد کانون مشاوران اعتباری و بانکی ایران و یکی از حرفه‌ای‌ترین طرح نویسان کشور با ۲۵ سال سابقه در حوزه سرمایه‌گذاری و تجربه حضور در ۳ وزارتخانه اقتصادی کشور

اشتراک‌گذاری

5/5 - (6 امتیاز)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک × پنج =

آخرین مقالات

دسته بندی مقالات

راهنمای سفارش طرح توجیهی

دسته‌بندی طرح‌های توجیهی