مهندس خلیلیان

شماره تماس جهت سفارش طرح توجیهی

ساعت کاری 8 تا 24:  ۰۳۶۱ ۰۰۶ ۰۹۱۲
مهندس مهدی خلیلیان؛ عضو ارشد کانون مشاوران اعتباری و بانکی ایران و یکی از حرفه‌ای‌ترین طرح نویسان کشور با ۲۵ سال سابقه در حوزه سرمایه‌گذاری و تجربه حضور در ۳ وزارتخانه اقتصادی کشور

طرح توجیهی بسته بندی زعفران☀️(جهت اخذ مجوز)

طرح توجیهی بسته بندی زعفران_پرشین پلن

فهرست مطالب

طرح توجیهی بسته بندی زعفران اولین نیاز هر سرمایه‌گذار برای اخذ مجوز صنعتی است. وبسایت پرشین پلن معتبرترین و بهترین طرح توجیهی را برای ارائه به سازمان‌های دولتی مانند وزارت صنایع، معادن و تجارت (وزارت صمت) تدوین می‌نماید. این طرح شامل اطلاعات اقتصادی کامل و دقیقی از نتایج و اهداف فعالیت‌های عملیاتی این کسب و کار خواهد بود. نگارش طرح توجیهی زعفران توسط کارشناسان ارشد و اساتید انجام می‌شود. بنابراین با اطمینان می‌توانید برای راه اندازی کسب و کار مدنظر خود، این طرح را به بانک‌ها و سازمان‌های دولتی بدهید. جهت کسب اطلاع بیشتر درباره بسته بندی زعفران و نحوه سفارش طرح توجیهی برای دریافت مجوز، ادامه مطلب را مطالعه کنید.

اهمیت بسته بندی زعفران

بسته بندی نقش مهمی در نگهداری از زعفران جهت توزیع در فروشگاه‌ها دارد تا محصول نهایی سالم به دست مصرف‌کنندگان برسد. بسته بندی مناسب از محصولاتی مانند زعفران در برابر ضربه، تغییر دما و رطوبت محافظت می‌کند. اهمیت بسته بندی غیرقابل انکار است. به طوری که تولیدکنندگان به وسیله بسته بندی‌های با کیفیت می‌توانند در بازارهای بین‌المللی حضور پیدا کنند. بدون شک فروش زعفران به کشورهای دیگر با بسته بندی استاندارد، سودآوری کسب و کار را افزایش می‌دهد. با رعایت پروتکل‌ها و استانداردهای بسته بندی، صادرات این محصول بسیار آسان خواهد بود. جزئیاتی که بر روی بسته بندی نوشته می‌شود مانند تاریخ تولید، پروانه ساخت، تاریخ انقضا، مجوزهای بهداشتی و… در جذب اعتماد مشتری و افزایش فروش تاثیرگذار است.

توجیه اقتصادی بسته بندی زعفران

با توجه به تقاضای بسیار بالای زعفران در کشورهای مختلف جهان، بسته بندی این محصول درآمد زیادی خواهد داشت. بکارگیری فناوری‌های پیشرفته در حد نانوتکنولوژی می‌تواند ارزش افزوده بسته بندی را چند برابر کند. بنابراین سرمایه‌گذاران می‌توانند از این طریق درآمد قابل توجهی داشته باشند. راه اندازی کارخانه بسته بندی زعفران یک ایده تجاری بسیار سودآور است و از نظر اقتصادی بهترین کسب و کار برای حضور در بازارهای بین‌المللی می‌باشد. برای داشتن معاملات تجاری پر سود می‌بایست زعفران در بسته بندی‌های نوآورانه و مدرن عرضه شود. به عنوان مثال ظروف شیشه‌ای برای بسته بندی زعفران در کشورهای اروپایی مورد توجه قرار می‌گیرند و برای فروش در بازارهای این منطقه مناسب هستند.

  طرح توجیهی بسته بندی خشکبار☀️(سال 1402) طرح آماده

صنعت بسته بندی زعفران

تولید کنندگان برای اینکه امکان حضور زعفران در بازارهای داخلی و خارجی را فراهم آورند؛ به سراغ بسته بندی رفته و این محصول را داخل بسته بندی های ویژه جای داده‌اند. این کار نه تنها منجر به حمل و نقل و جابجایی صحیح زعفران شده و نیاز مصرف کنندگان را تامین نموده، بلکه صنعت بسته بندی زعفران را هم رونق بخشیده است. در ادامه باید گفت در صنعت بسته بندی زعفران، از ظروف مختلف برای بسته بندی آن بهره برده‌اند که در ادامه به آنها اشاره خواهیم کرد:

 • ظروف شیشه ای

ظروف شیشه‌ای را می‌توان یکی از بهترین انواع ظروف برای بسته بندی زعفران به حساب آورد. این بسته بندی، مانع از ورود بخار آب و گاز به داخل ظرف شده و با ایجاد یک عایق مناسب، منجر به حفظ شادابی و تازگی زعفران خواهد شد.

 • ظروف پلاستیکی

ظروف پلاستیکی هم به خوبی از زعفران مراقبت می‌کنند. البته ناگفته نماند که تاثیر این ظروف، کمتر از ظروف شیشه‌ای است. اما با توجه به اینکه ظروف پلاستیکی، ارزان تر بوده و منجر به کاهش هزینه‌های تولید می‌گردند، مورد توجه بیشتری قرار گرفته‌اند.

 • ظروف فلزی

ظروف فلزی هم از دیگر ظروف بسته بندی به شمار آمده و زعفران را در برابر عوامل خارجی، محافظت می‌کنند. این ظروف، قابل بازیافت بوده و تاثیرات خوبی را بر روی فروش محصول خواهند داشت. چون امکان انجام تبلیغات تصویری روی بسته بندی وجود داشته و مخاطب، جذب این تبلیغات خواهد شد. لازم به ذکر است ظروف فلزی جهت بسته بندی تارهای زعفران، مورد استفاده قرار می‌گیرند.

 • ظروف کاغذی

زعفران های دارای حجم کم را داخل بسته بندی های کاغذی جای داده و این بسته بندی‌ها نیز با طراحی‌های منحصر به فرد خود، امکان تبلیغ محصول را میسر می‌سازند.

صنعت بسته بندی زعفران_پرشین پلن

هزینه و درآمد بسته بندی زعفران

در طرح توجیهی بسته بندی زعفران هزینه، درآمد و سایر نسبت‌های اقتصادی این کسب و کار پیش بینی می‌شوند. تولیدکنندگانی که به دنبال افزایش درآمد خود هستند باید از بسته بندی‌های با کیفیت و کم هزینه استفاده کنند. هزینه‌های تولید و بسته بندی زعفران در کشور ایران کمتر سایر نقاط جهان است. سرمایه‌گذاران با مدیریت فروش می‌توانند تجارت پر سودی داشته باشند. راه اندازی فرایندهای بسته بندی زعفران نسبت به سایر کارخانه‌های تولیدی به سرمایه‌گذاری کمی نیاز دارد. همچنین افراد با هر سطح تحصیلاتی می‌توانند به وسیله بسته بندی زعفران درآمد کسب کنند.

مواد اولیه مورد نیاز برای بسته بندی زعفران

بسته بندی زعفران به ویژه از نوع صادراتی آن باید از ایمنی و کیفیت بالایی برخوردار باشد. بنابراین در صورت طولانی بودن زمان ارسال، محصول نهایی فاسد نمی‌شود. ظروف بسته بندی دارای شکل، اندازه و وزن متنوعی هستند و اغلب موارد از نیم مثقال تا ده مثقال زعفران در آن‌ها قرار می‌گیرد. شکل و رنگ ظروف بسته بندی از عوامل موثر بر فروش محصول هستند. اگرچه بیشتر از ظروف شیشه‌ای برای بسته بندی زعفران استفاده می‌کنند. با این حال ظروف فلزی نیز رضایت مشتریان را جلب می‌کنند و از نظر زیست محیطی قابل بازیافت هستند. برخی مواد اولیه مورد نیاز برای بسته بندی زعفران عبارت است از:

 • ظروف شیشه‌ای کوچک
 • جعبه‌های چوبی
 • بطری‌های کریستالی
 • ظروف پلاستیکی
 • جعبه‌های مقوایی
 • ظروف فلزی
 • پاکت‌های سلفون
 • پاکت‌های پلاستیکی برای فروش عمده

بازار هدف برای فروش محصولات

تحلیل بازار هدف به منظور اطلاع از فرهنگ، علایق و سلیقه مشتری انجام می‌گیرد. به این ترتیب تولیدکنندگان می‌توانند فروش خود را حتی در سطح جهانی توسعه دهند. بازار هدف برای فروش زعفران علاوه بر بازار داخلی، کشورهای دیگر را هم شامل می‌شود. بیش از پنجاه کشور مانند امارات، ایتالیا، اسپانیا، سوئد، فرانسه، استرالیا، ژاپن، تایلند و… زعفران ایرانی را خریداری می‌کنند. شناخت مصرف‌کنندگان و ارزیابی بازار هدف امری مهم است.

بر این اساس می‌توان پتانسیل فروش زعفران و میزان استقبال از آن را در کشورهای مختلف افزایش داد. بازار هدف زعفران در سطح خرده فروشی شامل فروشگاه‌های مواد غذایی، رستوران‌ها و هتل‌ها است. سازندگان لوازم آرایشی و بهداشتی، شرکت‌های تولید داروهای گیاهی و بازرگانان، خریداران این محصول به صورت عمده فروشی هستند.

سود بسته بندی زعفران

در طرح توجیهی زعفران شاخص سودآوری این کسب و کار در آینده برآورد می‌شود. بسیاری از مصرف‌کنندگان برای محصولات با بسته بندی جذاب و باکیفیت هزینه بیشتری برای خرید می‌پردازند. به این ترتیب ارزش افزوده‌ای که به خاطر بسته بندی ایجاد می‌شود، سوددهی فروش را به میزان قابل ملاحظه‌ای بیشتر می‌کند.

زعفران به عنوان یکی از گرانترین محصولات کشاورزی محسوب می‌شود که نگهداری از آن در چرخه توزیع اهمیت زیادی دارد. به طوری که بسته بندی با کیفیت می‌تواند ارزش و قیمت زعفران را در بازار بیشتر کند. زعفران یک محصول صادراتی است و عواملی مانند نور خورشید، اکسیژن و رطوبت خواص آن را تغییر می‌دهند. عرضه‌کنندگان با بسته بندی متنوع و منحصر به فرد، می‌توانند محصولات خود را در سطح جهانی به فروش برسانند و به سود قابل قبولی برسند.

سود بسته بندی زعفران_پرشین پلن

اهمیت طرح توجیهی برای شروع کسب و کار

بدون شک تهیه طرح توجیهی بسته بندی زعفران برای شروع فعالیت‌های این کسب و کار ضروری است. اولین و مهم‌ترین گام برای راه اندازی هر کسب و کاری تدوین طرح توجیهی می‌باشد. این طرح یک راهنمای جامع از ایده‌های تجاری سرمایه‌گذاران و نتایج اقتصادی فعالیت‌های عملیاتی آتی است.

اطلاعات اقتصادی این طرح به سرمایه‌گذاران، سازمان‌های دولتی و سایر افراد کمک می‌کند تا نمایی کلی از یک کسب و کار و اهداف آن داشته باشند. تهیه طرح توجیهی نشان می‌دهد که برای راه اندازی یک کسب و کار، تجزیه و تحلیل‌های لازم انجام شده است. این طرح معیاری می‌باشد که بر اساس آن روند اجرای فعالیت‌های عملیاتی سنجیده می‌شود. در نهایت طرح توجیهی موفقیت یک کسب و کار و سوددهی آن را پیش‌بینی می‌کند. اخذ وام و مجوز، جذب اعتماد سرمایه‌گذاران، امکان توسعه فعالیت‌ها و دریافت امتیازات تجاری از جمله مزایای تدوین طرح توجیهی هستند.

طرح توجیهی بسته بندی زعفران برای دریافت مجوز

درصورت اجرای این طرح بصورت صنعتی باید طرح توجیهی زعفران را برای دریافت مجوز به سازمان صنایع، معادن و تجارت (صمت) ارائه دهید. این طرح سندی مکتوب از ایده‌های سرمایه‌گذاران برای راه اندازی این کسب و کار است. در طرح توجیهی محاسبات مالی مربوط به نتایج اقتصادی فرایند بسته بندی زعفران انجام می‌شود. سازمان‌های دولتی جوانب اقتصادی این کسب و کار را بر اساس طرح توجیهی مورد بررسی قرار می‌دهند. اگر این طرح توسط کارشناسان و مهندسان با تجربه نگارش شده باشد، اطلاعات آن اعتبار بیشتری خواهد داشت.

طرح های توجیهی مرتبط با زعفران

سفارش طرح توجیهی بسته بندی زعفران

وب سایت پرشین پلن نگارش معتبرترین طرح توجیهی بسته بندی زعفران را برای شما انجام می‌دهد. این طرح توجیهی مورد تایید کانون مشاوران اعتباری و بانکی کشور می‌باشد. بنابراین تایید طرح توجیهی شما در سازمان‌های دولتی مانند وزارت صمت، بدون دردسر انجام خواهد شد.

این طرح بر اساس ظرفیت تولید کارخانه مد نظر متقاضیان، شاخص تورم و آمارهای اقتصادی به روز تدوین می‌گردد. سرمایه‌گذاران علاوه بر اخذ مجوز می‌توانند از اطلاعات مالی آن برای برنامه‌ریزی‌های بلندمدت و تصمیم‌گیری‌های خود استفاده کنند. هم اکنون می‌توانید برای سفارش طرح توجیهی بسته بندی زعفران، از طریق شماره‌های وب سایت تماس بگیرید.

مهندس خلیلیان

شماره تماس جهت سفارش طرح توجیهی

ساعت کاری 8 تا 24:  ۰۳۶۱ ۰۰۶ ۰۹۱۲
مهندس مهدی خلیلیان؛ عضو ارشد کانون مشاوران اعتباری و بانکی ایران و یکی از حرفه‌ای‌ترین طرح نویسان کشور با ۲۵ سال سابقه در حوزه سرمایه‌گذاری و تجربه حضور در ۳ وزارتخانه اقتصادی کشور

اشتراک‌گذاری

5/5 - (20 امتیاز)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار × 5 =

آخرین مقالات

دسته بندی مقالات

راهنمای سفارش طرح توجیهی

دسته‌بندی طرح‌های توجیهی