طرح توجیهی بسته‌بندی گوشت قرمز ☀️(جهت دریافت مجوز)

طرح توجیهی بسته‌بندی گوشت قرمز_پرشین پلن

فهرست مطالب

طرح توجیهی بسته‌بندی گوشت قرمز، برای اخذ مجوز تاسیس این کارخانه، از ملزومات اصلی به‌حساب می‌آید. برای تنظیم این طرح بهترین اقدام اعتماد به افراد با‌سابقه در زمینه سرمایه‌گذاری و مسلط به قوانین مربوط به آن می‌باشد. سایت طرح توجیهی پرشین پلن بهترین گزینه پیش روی شما است. مجموعه حرفه‌ای ما به کلیه قوانین سرمایه‌گذاری تسلط کامل داشته و در نگارش طرح توجیهی بسته‌بندی گوشت قرمز، از دقیق‌ترین و قابل استنادترین اطلاعات استفاده خواهد کرد. در این مقاله در‌نظر داریم در‌مورد مزایای بسته‌بندی گوشت قرمز و روال بسته‌بندی آن، هزینه راه‌اندازی کارخانه، تجهیزات اولیه و دیگر موارد، مطالبی را در اختیار شما قرار دهیم. پس در‌صورت تمایل ما را تا انتها همراهی فرمایید.

اهمیت گوشت قرمز در زنجیره غذایی

یکی از منابع غنی آهن و پروتئین در زنجیره غذایی، گوشت قرمز است. مصرف گوشت قرمز دو یا سه بار در هفته برای حفظ سلامتی افراد لازم و ضروری می‌باشد. مصرف گوشت قرمز سبب تقویت سیستم عصبی و سلامت پوست و مو می‌شود. این امر به‌دلیل وجود مقادیر فراوان ویتامین B و مخصوصا ویتامین‌های B6 و B12 در گوشت می‌باشد. گوشت منبع غنی از چربی اشباع شده است. مصرف این چربی به اندازه متعادل، فرد را از ابتلا به بیماری‌های قلبی و عروقی و گرفتگی شریان‌ها ایمن می‌دارد. علاوه‌بر‌آن مصرف گوشت سبب تنظیم سطح روی در بدن خواهد شد. روی، سبب رشد ماهیچه و مغز و افزایش قدرت ایمنی در بدن می‌شود.

مزایای بسته‌بندی گوشت قرمز

همانقدر که وجود گوشت در زنجیره‌غذایی اهمیت دارد، سالم و با‌کیفیت بودن آن نیز از اهمیت بالایی برخوردار است. از‌جمله اقدامات مهمی که برای حفظ سلامتی گوشت قرمز انجام می‌گیرد، بسته‌بندی آن است.

از مزایای بسته‌بندی گوشت قرمز می‌توان موارد زیر را برشمرد:

 • کاهش آلودگی و جذب میکروب در گوشت قرمز
 • افزایش دوام و تازه‌ماندن گوشت قرمز
 • پیشگیری از فساد سریع گوشت
 • حمل و نقل و جابجایی ساده تر و بهداشتی تر
 • مصرف ساده‌تر به دلیل تمیز بودن گوشت و نداشتن ضایعات
 • اعتماد بیشتر خریدار به سلامتی محصول
 • ارائه راحت‌تر و جذاب‌تر در فروشگاه‌های رنجیره‌ای و بزرگ
 • دید بهتر بخش‌های داخلی گوشت به‌دلیل برش‌های مقطعی آن
 • انتخاب ساده خریدار به‌دلیل وجود گوشت‌های بسته‌بندی شده در وزن‌های مختلف
  طرح توجیهی پرورش بوقلمون گوشتی☀️(doc+pdf) سال 1403

آشنایی با انواع بسته‌بندی گوشت قرمز

به موازات پیشرفت فناوری و صنعتی شدن کارخانه‌های تولیدی، بسته‌بندی گوشت نیز با پیشرفت‌های چشمگیری همراه شد. تمام تلاش واحدهای اجرایی، ارائه گوشت قرمز بسته‌بندی شده سالم و عاری از هرگونه آلودگی می‌باشد. بسته‌بندی گوشت قرمز به‌گونه‌ای انجام می‌گیرد که از خروج گاز اکسیژن از اطراف آن، پیشگیری کند. وجود این اکسیژن سبب تولید رنگدانه‌های قرمز روشن اکسی میوگلوبین شده و از تیره شدن گوشت جلوگیری می‌کند.

در کارخانه‌های بسته‌بندی گوشت قرمز، برای نگهداری بلند‌مدت محصول، از دو روش برای بسته‌بندی استفاده می‌شود، روش بسته‌بندی تحت خلاء و بسته‌بندی تحت اتمسفر تغییر‌یافته (MAP). در روش بسته‌بندی تحت خلاء، در بسته، خلاء ایجاد می‌کنند. در داخل بسته به‌دلیل تنفس گوشت، گاز دی‌اکسید‌کربن تولید می‌شود که مانع رشد باکتری‌ها خواهد شد. در بسته‌بندی به شیوه اتمسفر تغییر یافته، در داخل بسته، خلاء، ایجاد شده و گاز مورد‌نظر، برای حفظ تازگی و سلامت گوشت در داخل آن تزریق می‌شود.

آشنایی با انواع بسته‌بندی گوشت قرمز_پرشین پلن

آیا بسته‌بندی گوشت قرمز توجیه اقتصادی دارد؟

با‌توجه به حضور پر رنگ گوشت قرمز در زنجیره غذایی مردم و اهمیت سالم و بهداشتی بودن این ماده غذایی، بسته‌بندی گوشت قرمز امری لازم و ضروری تلقی می‌شود. طبق آمار به‌دست آمده، تمایل مردم به خرید گوشت بسته‌بندی شده بیش از گذشته شده است. این امر به دلیل ارتقا، سطح دانش و آگاهی مردم و اهمیتی بیشتری است که آنان به سلامتی خود و اعضای خانواده خود می‌دهند.

مقوله بسته‌بندی گوشت قرمز در‌مورد گوشت چرخ شده، از حساسیت و اهمیت بیشتری در میان خریداران برخوردار است. گوشت چرخ شده قابل شستشو نمی‌باشد، بنابراین باید به‌صورت کاملا بهداشتی و مطمئن بسته‌بندی شده باشد. با توجه به افزایش تمایل مردم به خرید محصولات و کالاهای مطمئن، تاریخ دار و بسته‌بندی شده، طرح بسته‌بندی گوشت قرمز نیز به دلیل تقاضای زیاد مردم، از نظر اقتصادی توجیه‌پذیر می‌باشد.

هدف از نگارش طرح توجیهی بسته‌بندی گوشت قرمز

اصلی‌ترین و مهمترین اقدامی که در زمان راه‌اندازی کارخانه بسته‌بندی گوشت قرمز توسط صاحب طرح انجام می‌گیرد، تهیه طرح توجیهی بسته‌بندی گوشت قرمز می‌باشد. آغاز هر کسب و کاری به برنامه ریزی دقیق کاری و مالی نیاز دارد. در حین کار، فرد متقاضی با سوالات و ابهامات مختلفی مواجه خواهد شد. تمامی این نیاز‌ها با در‌دست‌داشتن یک طرح توجیهی دقیق پوشش داده خواهد شد. علاوه‌بر‌آن، سرمایه گذاران پروژه نیز با اطمینان بیشتری با صاحب پروژه و ایده او همراه خواهند شد. طرح توجیهی آماده، اطلاعات دقیق و بسیار مهمی را در خود دارد و به عنوان یک راهنما، در حین اجرای پروژه، همراه همیشگی صاحب طرح خواهد بود.

تجهیزات و دستگاه های مورد‌نیاز در طرح توجیهی بسته بندی گوشت قرمز

در کارخانه بسته‌بندی گوشت قرمز از لحظه ورود گوشت تا بسته‌بندی کامل آن، دستگاه‌ها و تجهیزات زیادی مشغول به کار هستند. طرح توجیهی بسته‌بندی گوشت قرمز، این تجهیزات را مورد بررسی قرار می‌‌دهد. از جمله این دستگاه‌ها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • نوار نقاله برای انتقال گوشت به بخش‌های مختلف کارخانه
 • دستگاه شستشو، برای شستشو و تمیز کردن گوشت
 • دستگاه گوشت چرخ کن صنعتی برای تولید گوشت چرخ شده
 • دستگاه کاتر یا خرد کن برای تقسیم گوشت به قطعات دلخواه
 • دستگاه سیل وکیوم در یکی از انواع رومیزی، ایستاده و سیل خطی برای بسته‌بندی گوشت قرمزی که درون ظروف یکبار مصرف قرار داده شده‌اند.
 • دستگاه تزریق گاز ازت: این دستگاه بر‌روی دستگاه سیل وکیوم نصب شده و به درون ظروف حاوی گوشت گاز ازت تزریق می‌کند.
  طرح توجیهی مرغداری گوشتی☀️(doc+pdf) سال 1403

بررسی وضعیت واردات گوشت قرمز در کشور

کشور ما به‌دلیل داشتن نیروی فعال و جوان و زمین‌های بسیار، پتانسیل بالایی در‌زمینه دامپروری و تولید گوشت قرمز دارد. تمام تلاش دولت، رسیدن به خودکفایی در تولید گوشت قرمز بسته‌بندی شده بوده است. دولت به‌دلیل حمایت از دامدار و کارخانه‌دار، حتی المقدور، از واردات گوشت قرمز به کشور جلوگیری کرده است. اما در سال‌های اخیر به دلیل افزایش بی‌رویه قیمت علوفه دامی و کاهش چشمگیر حجم آن، تولید گوشت قرمز کاهش پیدا کرده و دولت برای حفظ تعادل بین عرضه و تقاضای مردم و حفظ قیمت این محصول، مجبور به وارد کردن گوشت خارجی به کشور شده است. با این وجود میزان واردات گوشت قرمز به کشور از 190 هزار تن در سال 1389 به 110 هزار تن در سال 1394 کاهش داشته است.

روال آماده‌سازی و بسته‌بندی گوشت قرمز

روال آماده سازی و بسته‌بندی گوشت قرمز در کارخانه بدین شرح است. گوشت تازه دام ذبح شده، وارد سالن پیش‌سرد‌کن گوشت شده و در آنجا به‌طور موقت انبار می‌شود. گوشت پس از این مرحله توسط واگن‌های چرخ‌دار به سالن عملیات گوشت منتقل شده و توسط دستگاه خردکن به قسمت‌های سردست، ران، سینه، قلوگاه و گردن طبقه‌بندی می‌گردد. چنانچه کارخانه، قصد تولید گوشت‌چرخ‌شده را داشته باشد، گوشت نیم‌سرد‌شده به‌سمت دستگاه چرخ‌گوشت صنعتی انتقال داده می‌شود.

گوشت قرمز آماده‌شده، در ظروف یکبار‌مصرف یک یا دو کیلویی قرار داده می شود. پس از آن، توسط دستگاه سیل وکیوم، گوشت قرمز، بسته‌بندی شده و گاز ازت در آن تزریق می‌شود. پس از بسته‌بندی گوشت قرمز، بسته‌ها به مدت 8 ساعت، در سالن پیش‌سردکن با دمای 10- سانتی‌گراد نگه داشته می‌شوند. در صورتی که کارخانه قصد عرضه گوشت قرمز بسته‌بندی شده منجمد را داشته باشد، پس از بسته‌بندی، به مدت 2 ساعت در دمای 40- درجه سانتیگراد نگهداری خواهد شد.

عوامل تاثیرگذار در بازاریابی و فروش بهتر محصول

برنامه ریزی بازاریابی در بسته‌بندی گوشت قرمز بایستی به‌گونه‌ای باشد که از رقابت پذیری بالایی در میان رقبا برخوردار شود. این برنامه‌ریزی‌ها مواردی چون زمان تهیه گوشت دام (بنا به تقاضای بازار)، نوع گوشت دام بر اساس محل پرورش (بختیاری، سیستانی،…)، نحوه فروش محصول (نقدی یا اعتباری)، سلامت گوشت، نحوه و اطلاع‌رسانی به مصرف‌کنندگان، برندسازی، ایجاد ارتباط قوی و مطمئن با خریداران واسطه (فروشگاه‌های زنجیره‌ای، شرکت‌های تعاونی، رستوران‌ها و آشپزخانه‌های صنعتی) را شامل می‌شوند. در نظر‌گرفتن کلیه این موارد، موقعیت تولیدکننده را در بازار تثبیت کرده و برای او مشتری ثابت و وفادار ایجاد خواهد کرد.

عوامل تاثیرگذار در بازاریابی و فروش بهتر محصول_پرشین پلن

هزینه راه اندازی کارخانه بسته بندی گوشت

در تنظیم طرح توجیهی بسته‌بندی گوشت قرمز به هزینه راه‌اندازی کارخانه نیز پرداخته می‌شود. از‌جمله هزینه‌های سنگین و اصلی در راه اندازی کارخانه بسته‌بندی گوشت قرمز، هزینه ملک است. از دیگر هزینه‌های موجود می‌توان به، هزینه راه‌اندازی سالن پیش‌سردکن اولیه و ثانویه، هزینه راه‌اندازی تاسیسات تهویه، گرمایشی و سرمایشی، هزینه خرید، تعمیرات و نگهداری دستگاه‌ها، و تجهیزات دستمزد کارگران و کارمندان، هزینه آب، برق و گاز، هزینه خرید مواد اولیه و … اشاره کرد.

طرح توجیهی بسته‌بندی گوشت قرمز برای اخذ مجوز

وجود طرح توجیهی به‌منظور اخذ مجوز تاسیس این کارخانه، لازم و ضروری است. به‌واسطه وجود یک طرح توجیهی تخصصی، وزارت جهاد کشاورزی و سایر ادارات مربوطه، با اطمینان بیشتری توجیه شده و مجوز تاسیس کارخانه بسته‌بندی گوشت قرمز را صادر خواهند کرد. وجود این طرح به موسس در دریافت کمک هزینه، وام و تسهیلات بانکی از بانک‌ها و موسسات مالی و اعتباری نیز کمک کرده و پیمودن این مسیر را برا آن‌ها، با سهولت بیشتری همراه خواهد کرد.

سفارش طرح توجیهی بسته‌بندی گوشت قرمز

تنظیم طرح توجیهی بسته‌بندی گوشت قرمز، امری تخصصی و فنی تلقی می‌شود. در نگارش این طرح، بهترین اقدام، کمک گرفتن از افراد متخصص و کاربلد می‌باشد. افراد متقاضی می‌توانند صفر تا صد سفارش طرح توجیهی را با خیالی آسوده به پرشین پلن واگذار کنند.

داشتن سابقه طولانی در زمینه سرمایه گذاری و آشنایی با قوانین و نیاز صنایع مختلف، علت موفقیت و پیشرفت روز‌افزون مجموعه تخصصی پرشین پلن بوده است. به‌همین‌دلیل، با کلیه قوانین و ضوابط سازمان‌ها و ارگان‌های کشور آشنایی داشته و در تنظیم طرح توجیهی مورد‌نظر کارفرما، جدیدترین و کارآمدترین اطلاعات را قرار خواهد داد. اکنون درصورت تمایل جهت سفارش طرح توجیهی برای اخذ مجوز، با کارشناس ارشد ما تماس بگیرید.

مهندس خلیلیان

شماره تماس جهت سفارش طرح توجیهی

ساعت کاری 8 تا 24:  ۰۳۶۱ ۰۰۶ ۰۹۱۲
مهندس مهدی خلیلیان؛ عضو ارشد کانون مشاوران اعتباری و بانکی ایران و یکی از حرفه‌ای‌ترین طرح نویسان کشور با ۲۵ سال سابقه در حوزه سرمایه‌گذاری و تجربه حضور در ۳ وزارتخانه اقتصادی کشور

اشتراک‌گذاری

5/5 - (5 امتیاز)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین مقالات

دسته بندی مقالات

راهنمای سفارش طرح توجیهی

دسته‌بندی طرح‌های توجیهی